MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Do Labe teče milion kubíků erozní půdy ročně

Diskuse k bleskovce Do Labe teče milion kubíků erozní půdy ročně

Autor diskuse: yvana ®9.3.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N lapp - ® St 11.3.2015 15:27:59
Největší problém je zemědělství. Pěstování nevhodných rostlin (jen těch na které jsou dotace, že), kácení stromů na okrajích polí (aspoň to pole bude o dva metry větší), rušení remízků uprostřed lánů (zadržovaly tekoucí vodu), celistvá obrovská pole bez jakýchkoliv rozčlenění... prostě je to jen o prachách. A po nás ať potopa. Doslova.
N Stilet - ® Út 10.3.2015 8:12:24
Chosé 2 >> ...Když ale mně ty traviny kolem potoka nechutnají...:-). A vodě neporučíš, zato správce jakéhokoli toku (i potůčku) dokáže snížit rychlost odtoku, když dělá svou práci, a následně i množství odnesené erozivní půdy, taková spádovost toku - to je panečku věc, to si pan starosta na vesnici poručí kolem své vily vyrovnat potok a obložit ho kameny, aby se ho při povodni netýkala velká voda... a ona se tedy zvesela rozběhne dál ale ..někde hold musí zatočit, nebo si prohrabat cestu...jo, jo za vším je potřeba vidět člověka
N retrívr - ® Po 9.3.2015 18:07:47
arnošt >> Jo , souhlas, jen to nesmí kurvit rádoby zemědělec, tak to je , věř , že to funuje i v Krkonoších. Často i dítě v 7 ,třídě ví, jak by to mělo být, bohužel to tak není.
N arnošt - ® Po 9.3.2015 18:03:33
Tak na tohle by už opravdu pomohlo jen vybetonovat celé Labe od Labské boudy až do Hřenska a okolo postavit z každé strany dvoumetrovou zeď.Je přece jasné,že deště a povodně spláchnou vše do koryta řeky.Část se usadí a část se přes Hamburk dostane až do moře.
Pokud má být Labe splavné,musí se bagrovat,bagrovat a po čase zase bagrovat.Tak to prostě je...
N Chosé 2 - ® Po 9.3.2015 13:16:28
Za vším je potřeba dle mého názoru vidět činnost člověka. Například špatné spásání travin kolem vody, těžba dřeva, stavění silničních a železničních tratí, budování příbytků a v neposlední řadě zemědělská činnost. Voda stéká cestami, kterými by se přirozeně nikdy nevydala.
N pajagogo - ® Po 9.3.2015 8:36:32
A proto sou Labáci (myšleno ryby) tak pěkně vyžraný a někdy i svítí :o))

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic stolek spider table (SLEVA 75%)

Za 199 Kč s DPH.
Praktický stolek, který může být připevněn na jakýkoliv stojan nebo na jakoukoliv vidličku.Umožní snadný přístup ke všemu drobnému vybavení, které je potřeba během nahazování, krmení raketou, nebo při výměně nástrahy. Rozměry 23×17 cm.


akce, rybareniPrologic Sada Nádobí (SLEVA 52 %)

Za 1 045 Kč s DPH.
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport. Rovnoměrné vedení tepla. Jednoduše se čistí.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44