MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Doksy si pronajaly Máchovo jezero. Voda bude čistější, slibuje město

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N fotojakes - ® Čt 3.5.2012 15:33:56
Silná obsádka kaprovitých ryb, bílé ryby a malé množství dravců má vliv na kvalitu vody, respektive její hodnocení směrem ke koupáčům a rekreaci. Silná obsádka těžkých kaprovitých ryb reje do dna a tím podkaluje vodu. Navíc díky tomu uvlňuje do vody živiny vázané v sedimentu na dně, které pak podporují rozvoj sinic a řas. Bílá ryba se převážně živý zooplanktonem, který likviduje fytoplankton (řasy a sinice), takže když se tyto drobné rybky namnoží a nejsou tam dravci k jejich regulaci, kvalita vody se zhoršuje. Je to napsáno dost obecně a zjednodušeně, ale myslím, že pro vysvětlení to stačí.
N pfly - ® Čt 3.5.2012 14:27:45
Za ty prachy to mají zadáčo.
Tuhle akci táhne dokská Regata a řeči o čistotě vody?Ha,Doksy Mácháč za....,tomuhle výlov ryb nepomůže.Na to si stačí přečíst něco o sinicích.
N messer - ® Po 30.4.2012 14:39:13
A je to tady,Doksy budou provozovatelem sportovniho rybolovu....Takze povolenka cca 2.000 kc na den a chytnes kulovy,protoze misto kapru tam nasadi sumce apod.,pry kvuli cistejsi vode :))))))
N Chosé 2 - ® Po 30.4.2012 14:12:00
Ne že bych to městu Doksy nepřál, ale ke konci článku mě zarazilo, že za vylovené ryby pořídí jiné, to jest dravce, kteří zajistí větší čistotu vody.Dobře,dejme tomu Candát,Sumec,ale vedle likvidace padlých a slabých ryb candát se tam nevytře a sumec to tam zplundruje včetně nové osádky.
Trochu mně to připomíná jeden český film, kdy ve vyloveném rybníce plaval jeden kapr.Odkdy dravci představují čistotu vody...? Máchovo jezero se svým zaneseným pískovým dnem nejsou jezera ve Skandinávii, nebo ve Finsku.Jsou tam rákosová pole a hodně řas, viděl bych to vedle běžné osádky na Amura,Tolstolobika.
To budou to jezero slovovat bez vypuštění...? Určitě zde na Mrku budou osoby povolanější, zkuste se k tomuto odborněji vyjádřit.....
N arnošt - ® Ne 29.4.2012 19:58:02
Co k tomu dodat?Že je to jedině dobře.Zdejší kraj je jeden z nejkrásnějších,jaké znám a dobře vím,že situace z roku 2004 by byla pro místní opětnou pohromou.Takhle se budou Doksy starat o jezero sami a byly by sami proti sobě,aby ještě někdy podobnou situaci připustily.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash ball maker 60mm

Za 458
Nový geniální výrobek od firmy Kevin Nash bude mít velký přínos pro váš rybolov. Nyní i ve verzi 60mm. Tvoří koule ideální velikosti do vrhacího košíku a nebo do lopatky


akce, rybareniDelphin Prut Etna Carp 3,6m 3lb 2díl

Za 1690


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBY-RYBIČKY RYBY-RYBIČKY

Říčany, Černokostelecká 2205