MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Znovu lososi

Diskuse k bleskovce Znovu lososi

Autor diskuse: JKL ®30.10.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® Čt 30.10.2008 21:46:54
Oceňuji, že LN článek s celkem podrobnými informacemi o výzkumu uvedly. O jeho závěrech si myslím podobné, co pan Lusk - činit výstupy během pouhých dvou let a z pouhých dvou toků, je datově silně podhodnoceno. Zvlášť, když cyklus návratnosti dospělých kusů pokud vím je 3 roky. Jinými slovy, tento výzkum je pouze dílčí, možná něco naznačuje o stavu zkoumaných povodí, ale těžko odpoví na otázky o různých projektech repatriace v globálním měřítku. Sama informace, že se vrátí pouhá jednotlivá procenta, až tak nová není, je to spíš potvrzení domněnek, které vědci už víceméně vědí. Zásadní závěr je tak v informaci, že tyto projekty samy o sobě těžko mohou zvrátit vymírání lososů. K úbytkům dochází především na volných mořích, kde v podstatě není v lidských silách počty lososů stabilizovat. Jediná pomoc by snad mohla vězet v omezeních či zákazech lovu, ale vzhledem k nevymahatelnosti by i takové opatření sotva bylo výrazně úspěšné.
Škoda, že se neobjevila informace, kolik vzrostlých jedinců se vrací do našich řek, když už byla zmínka o vysazování do Kamenice. Pracovníci AOPK, národního parku a ČRS, kteří se na projektu podílí, mají aspoň odborné odhady k dispozici.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka Spiceman WS2 trvanlivé boilie

Za 160 Kč s DPH.
Novinka Mikbaits 2016 skladem


akce, rybareniFudo Trojháček vel. 6

Za 144 Kč s DPH.
8 ks/balení. Ultra pevné háčky Fudo jsou vyrobeny v Japonsku z oceli s příměsí uhlíku /směs je patentem firmy/.Prvotřídní záseky garantuje přesně tvarovaný hrot s rychlým a přesným průnikem, odolné vůči korozi a vysoká pružnost-zabraňuje deformaci háčku.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby u Habakuka Rybářské potřeby u Habakuka

Internetový obchod a největší síť rybářských prodejen v České republice. Jako jediní máme vlastní prodejnu i v Německu a díky tomu Vám...