MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Diskuse k bleskovce

N Petrson - ® Čt 30.10.2008 21:46:54
Oceňuji, že LN článek s celkem podrobnými informacemi o výzkumu uvedly. O jeho závěrech si myslím podobné, co pan Lusk - činit výstupy během pouhých dvou let a z pouhých dvou toků, je datově silně podhodnoceno. Zvlášť, když cyklus návratnosti dospělých kusů pokud vím je 3 roky. Jinými slovy, tento výzkum je pouze dílčí, možná něco naznačuje o stavu zkoumaných povodí, ale těžko odpoví na otázky o různých projektech repatriace v globálním měřítku. Sama informace, že se vrátí pouhá jednotlivá procenta, až tak nová není, je to spíš potvrzení domněnek, které vědci už víceméně vědí. Zásadní závěr je tak v informaci, že tyto projekty samy o sobě těžko mohou zvrátit vymírání lososů. K úbytkům dochází především na volných mořích, kde v podstatě není v lidských silách počty lososů stabilizovat. Jediná pomoc by snad mohla vězet v omezeních či zákazech lovu, ale vzhledem k nevymahatelnosti by i takové opatření sotva bylo výrazně úspěšné.
Škoda, že se neobjevila informace, kolik vzrostlých jedinců se vrací do našich řek, když už byla zmínka o vysazování do Kamenice. Pracovníci AOPK, národního parku a ČRS, kteří se na projektu podílí, mají aspoň odborné odhady k dispozici.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Prodavač - Brno

Rybářská speciálka v Brně přijme zaměstnance na pozici prodavač do oddělení kaprařina, plavaná, feeder, ostatní. Nástup únor 2017. Životopis zasílejte na e-mail info@rybarska-specialka.cz, nebo na...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Vlasec Camo Soft Steel

Za 837 Kč s DPH.
Pro registrované zákazníky ještě o 5 % levnější! Camo steel soft prošel značnou proměnou a je nyní lepší, než kdykoliv předtím. Vůbec poprvé je k dispozici ve dvou maskovacích verzích a to - Světlá camo verze a Tmavá Camo verze.


akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 15mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6