MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Smažený bolen na bylinném pepři.

Smažení ryb

Větší bolen se zbaví šupin a ploutví. Před vykucháním rybu spaříme. Kůže by měla popraskat a jít lehce stáhnout. Toto je důležitá operace, která uvolní i část podkožního tuku. Kdo umí může rybu vykostit. Filety ihned osolíme. Případně k doodstranění pachu potřeme česnekem resp. citronem. Rybu je vhodné nechát odležet do druhého dne.
Filety před úpravou posypeme (ve množství trochu více nežli když solíme) bylinným pepřem (předchystaná pomletá směs bylinek: saturejka, majoránka, yzop, bazalka, tymián, kmín vše v zaručeném poměru). Bylinný pepř nelze nahradit pepřem obyčejným a lze koupit v prodejnách racionální výživy (Produkt BIO-Pollau, Ekologické hosp. Pavlovice).
Připravíme si suroviny k obalování v tomto složení:
směs mouky pšeničné a žitné, rozmíchané vajíčko, strouhanka. Filety v uvedeném pořadí obalíme a vložíme na rozpálený tuk. Smažíme dle velikosti filet.
Podáváme nejlépe s novými bramborami, ozdobíme petrželkou. Zapíjíme červeným vínem.
Srávný výsledek by měl vypadat tak, že maso je pevné s konzistencí smažené tresky a je bez boleního pachu. Jemně je cítit bylinným pepřem. Obalovanka nemá zlatou, ale spíše šedavou barvu. Podáváme nejlépe s novými bramborami, ozdobíme petrželkou. Zapíjíme červeným vínem.
Omlouvám se za poněkud netradiční suroviny. Pokud je nemáte k dispozici zkuste rybu zpracovat dle v receptech již uvedeného návodu na smažení v kořeněném těstíčku.

Dobrou chuť.

 

JuraS - ®, 30.11.-000
Průměrná známka: žádná

Diskuse k receptu

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJRC Radar C3

Za 999 Kč s DPH.
AKCE - velmi kvalitní signalizátor záběru JRC Radar C3. Původní cena 1350Kč, nyní 999Kč. Platí do vyprodání skladových zásob.


akce, rybareniJRC Radar DSi Blue 3+1

Za 7 490 Kč s DPH.
AKCE - sada signalizátorů s příposlechem JRC Radar Set of 3 Blue and Receiver 3+1 bez kufříku. Doprava ZDARMA!!!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen