MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

velká voda

Chtěl bych se zeptat, co asi udělá velká voda na řekách s rybama?Myslím tím momentální stav,tedy takový 2. ,3. SPA na větších řekách. Jestli to ustojí, nebo je to "spláchne" ? Mám se bát, že mně voda odnese moje 2m sumečky?:)
Konkrétně třeba takový dolní tok Moravy?

Autor diskuse: Monte16 ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 22.3.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N radas - ® St 23.3.2005 13:00:45
při velký vodě zdomácnělý zkušený ryby v pohodě prežijou, znaj svůj úsek a vědí kam se schovat, ale třeba vysazený kapři letěj dolů po řece ani nevěděj jak (viděl sem hejno takovejch kaprů jak padali přes jez při o cca 30cm stouplý vodě)
N Monte16 - ® Út 22.3.2005 20:11:12
Wenda,Siro- toš díky, důfám že máte pravdu, a ty moje rybičky sa mně taky poschovávali:)

osprey- jo regulace- to je kur.a pi.ovina. Já jezdím na zregulovanů Moravu, ale o nekolik km dál je krásná nezregulovaná Moravěnka, a je to jak nebe a dudy. Ty meandry, břehy, ....prostě krása.A o rybách ani nemluvě...
N osprey - ® Út 22.3.2005 15:36:18
S povodněmi je to tak, že voda vždy něco vezme a něco dá. Objektivní vyhodnocení je téměř nemožné, ale protože povodně sleduju (mám řeku denně na očích) a podle nich i chytám, mám pár postřehů.

Normální povodeň jaká je skoro každé jaro zamíchá rybami, ale velké ztráty nezpůsobí.
Naproti tomu povodeň roku 2002 zbavila Otavu značné části bílé ryby, vytlačila dravce do úplavů, kde se jich následně hodně vychytalo a přinesla ryby z rybníků, zejména kapry a pár amurů. Potěr prakticky zmizel, to co se plácalo na okrajích rozlité řeky byly střevličky východní z rybníků. Z původních ryb zbylo něco větších tloušťů a parem.
Zmizely porosty lakušníků, dno se celé přehrnulo a následující rok byl pro ryby chudý na potravu, takže ačkoli jich bylo málo, dost se jich vytahalo a celý ten průser začal být akutní až koncem léta 2004, kdy začali docházet kapři z povodní. Nová generace ryb dorůstá pomalu, žerou ji kormoráni.
Následné úpravy toku jsou kapitola sama o sobě - necitelné, nesmyslné - jedním slovem průser.
N Robert(původní) - ® Út 22.3.2005 11:47:56
Po povodni v roce 2002 jsem vídal v řece nerušeně plavat hejna plůdku, takže v pohodě. Ale taky jsem chytal ryby, které tam dříve asi moc nebyly, třeba perlíny.
Jinak si myslím, že by povodeň mohla částečně napravit škody, které nadělalo Povodí bagrováním.
N wenda - ® Út 22.3.2005 9:12:04
Já bych se takové věci nebál, protože většina ryb, jak už bylo vedeno se schová v klidnějších místech, třeba i pod břehem a za velkými kameny... Po povodní a to jakých koliv, jsem měl pokaždé velmi pěkné výsledky s chytáním. A když se člověk zamyslí, tak ta velká voda je zde pravidelně a ta ryba tam zůstává.
N Siro Út 22.3.2005 6:29:50
Kdyby každá větší voda odnesla větší množství obsádky,už by ve vodě nic nebylo.Natlačí se do ouplavů a tišin vzniklých zatopením krajnic a při opadání se (budou li mít štěstí)vrátí do řeky.Po povodni v r 2002 jsem někde(Rybářství?) četl průzkum jaké procento ryb jde do krechtu.Čísla nebyla nijak katastrofální,jen si vzpomínam že nejlíp na tom byli salmoidi.Nejhůř nejmladší ročníky ryb.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVýprodej řady od Sticky Baits Oliheň & Brusinka

Tato řada dosahovala vynikajících výsledků, převážně v období, kdy je voda chladná. Boilies obsahuje mimo jiné lehce stravitelné bílkoviny, rybí moučky, rozpustný rybí protein, lososový olej, Atlantickou řasu a mnoho jiných nejkvalitnějších surovin a atraktorů.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino ELITE 150ml akce!

Za 295 Kč s DPH.
Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby u Habakuka Rybářské potřeby u Habakuka

Internetový obchod a největší síť rybářských prodejen v České republice. Jako jediní máme vlastní prodejnu i v Německu a díky tomu Vám...