MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybářský řád

Co je vám příjemnější? Rybářský řád,a nebo Bližší podmínky výkonu rybářského práva?

Autor diskuse: Bob ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 5.2.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Nikita - ® Po 7.2.2005 18:22:13
jasně RYBÁŘSKÝ ŘÁD
N strejka Po 7.2.2005 10:27:44
nejprijemnejsi a nejfunkcnejsi je mravnost, ohleduplnost a pocit odpovednosti k prostredi, ve kterem provozuji svuj konicek...
N rychet - ® Po 7.2.2005 9:01:15
Pokud v zákoně 99/04 a vyhlášce 197/2004 zákonodárce opravdu něco zvoral, pak to je zmocnění ke tvorbě BP. Protože je evidentně minimálně ČRS použil k zakonzervování minulého stavu. Stačil by mi zákon + vyhláška, ostatní je zbytečné a mně "nepříjemné".
N Petr_S So 5.2.2005 17:26:24
hraji: Jenže problém je v tom, že BP vyhlášené Radou ČRS platí pro všechny revíry, BP vyhlášené ÚS pak pro všechny revíry v kraji a BP vyhlášené MO pak pro konkrétní revír. To znamená, že jeden revír jako by měl hned 3 uživatele, neboť se na něj vztahují hned troje BP!!! A pořád to neřeší otázku, jak má řadový člen ČRS možnost obsah BP ovlivnit?
N hraji - ® So 5.2.2005 16:53:29
Fery: pokud výraz "nedílnou součástí" chápeš tak, že musí být skutečně nedílné, tak je mi líto. Kupodivu nedílná součást může být i samostatně.
Například nedílnou součástí kávového servisu je podšálek a taky nikdo netrvá na tom, aby byl k šálku přilepený. :-))
N hraji - ® So 5.2.2005 16:51:06
Petr_S: mám pocit, že to je dáno tím, že v ČRS jsou revíry skutečně psány na různé subjekty, tzn. různé uživatele (MO, územní svazy, ČRS), v MRS je drtivá většina revírů napsaná na MRS, tím pádem jen jedny BP.
N Petr_S So 5.2.2005 15:07:48
Zásadní problém vidím v tom, že není v rámci ČRS (v MRS situaci neznám) vymezeno, kdo konkrétně má kompetence uživatele revíru a kdo tedy stanovuje ony BP pro jednotlivé revíry!!! Díky tomu máme v ČRS BP třech stupňů - BP od Rady ČRS, BP od ÚS ČRS a BP od MO ČRS. Řadového člena se přitom nikdo na jeho názor na obsah BP neptá... Za těchto okolností je mi docela jedno, zda se ten bordel nazývá RŘ nebo BP. Studovat zákon, vyhlášku a 3 stupně BP je opravdu síla....
N Pavel So 5.2.2005 14:35:14
Fery: Je pravda , že oddíl III, kde se uvádí, že soupis a BP jsou nedílnou součástí povolenky, jsou ne v povolence, ale na přehledu o úlovcích. To bych dokázal pochopit, jako nedokonalost, (pokud by to někdo kompetentní z ČRS chtěl vůbec komentovat). Rybářský řád se dříve vydával spolu s povolenkou a přehledem, tzn., že to bylo také logické. Dnes se ale do BP montuje kde kdo z ČRS a právě to pro mě není vůbec "příjemné" a vadí mě to.
N Fery So 5.2.2005 13:32:28
hraji-když už jsme u toho tak bližší podmínky stejně nejsou nedílnou součástí povolenky,takže by vlastně neměli platit.
N hraji - ® So 5.2.2005 11:15:05
Abe: ale to je v pořádku, nikdo není z toho paskvilu nadšený. A byl to skutečně spíš humorný příspěvek. :-)))
N Abe So 5.2.2005 9:05:40
hraji: na jednu stranu jsi šprýmař, ale na druhou zase mluvíš vážně, nám je všem jasné že toto přinesl a upravil nedokonalý zákon 99, proto se to jmenuje, jak se to jmenuje, samozřejmě máš pravdu, rybáři by na to určitě poukázali. Ale právní experti jsou jiná sorta a my se cítíme být normálními rybáři, kteří jsou ale lidmi žijícími v tomto státě, kde platí nějaká pravidla, tak se o ně prostě zajímáme, rychtyk?
N hraji - ® So 5.2.2005 8:46:34
Tak to vím opět naprosto přesně, soudruzi: (pardon to je z jiného filmu): změnu přinesl nový ne příliš povedený zákon 99/2004Sb. a jeho prováděcí vyhláška 197/2004Sb. Takže jsou v tom funkcionáři nevinně. jak tak sleduji diskuze zde, dokážu si představit to povzdvižení, kdybychom nechali název Rybářský řád, když se o něm v zákoně nehovoří. Okamžitě by nás velká skupina rybářů, která se cítí být právními experty, nařkla z nezákonnosti Rybářského řádu, protože není nedílnou součástí atd....
Ale k otázce: Asi se u předpisu, který mi stanovuje povinnosti a omezení nedá hovořit o příjemnosti. A název je jasný, Rybářský řád,kdybych si mohl vybrat, hlasoval bych pro tento název i nohama.
N Ado So 5.2.2005 8:44:43
Nieje problém v príjemnosti RŘ ani BPVRP.Problém je v tom, že sú nedokonalé a rybárska stráž nemá zľutovanie, alebo trochu ľudskosti.Berie to tak, "čo je na papiery, to je sveté"!!!
N Pete - ® So 5.2.2005 8:01:43
já nevim jak pro vás ale pro mně to bude stejně pořád Rybářský Řád i když podstatný neni ani tak název jako spíš obsah a ten by se spíš měl ještě více změnit.
N Bob - ® So 5.2.2005 7:33:35
Abe: U nás v hospodě chodí staří pardi, kteří lapou od malička a nikdo si z nich nevzpoměl, že by v minulosti někdo vymýšlel takové voloviny.
A v dením tisku čtu články o tom jak se změnil RYBÁŘSKÝ ŘÁD na Moravě a ten redaktor který to napsal nemá ani potuchy, že je název jinačí.
Co asi vedlo naše funkcionáře k této změně?
N Laďa K So 5.2.2005 6:25:03
Naprostý souhlas s Abe
N Abe So 5.2.2005 6:21:50
Pořád se dívám na Tvou otázku a čtu ji opakovaně a přemýšlím, co asi myslíš tím "příjemnější". Pokud myslíš název, tak pro mne jednoznačně rybářský řád, jednoduché, krátké a výstižné. Skoro každý, teď myslím i nerybář si dovedl představit, co se za tímto názvem skývá. Když se zamyslím nad názvem "bližší podmínky......"tak se mi zdá toto označení příliš legislativní a právnické. Jinak samozřejmě jak je to běžné při změně legislativy se mění úplně všechno, tudíž i názvy. Jinak "bližší podmínky....." by se podle mne měli jmenovat "vzdálené podmínky....", protože při jejich pečlivém pročtení, nebo dokonce prostudován je jasné, že v některých místech nerespektují platnou legislativu, z které by měly vycházet. Upřímně řečeno, mělo by platit, "zákon je zákon...." a posloupnost zákon, vyhláška, bližší podmínky. bohužel, není tomu tak. Ale to už bych odbočil od Tvé otázky.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Shimano Sedona FI

Za 1430
Novinka od firmy Shimano. Naviják Sedona FI, který je díky nízké ceně nejdostupnějším modelem, vybaveným novou převodovkou Hagane


akce, rybareniAVID CARP Pouch Set

Za 720
Středně velké polstrované pouzdro na bižuterii a doplňky.Pouzdro v sobě skrývá další tři menší pouzdra. Rozměr : 15,5 x 15,5 x 5,5 cm. Plně polstrované stěny pro zvýšenou ochranu. / Doplněno rukojetí. / Vyrobeno z luxusní kvalitního materiálu „600 denier“.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!