MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Výlov rybníka a zarybnění

Chtěl jsem poprosit všechny rybáře, kteří ví o termínu lovení nějakého rybníka, aby mi sem napsali datum a bližší popis rybníka ( třeba umístění, velikost, předpokládané zarybnění, kontakt na pořádající organizaci). Budeme zarybňovat asi 3ha rybník s dvěma přítoky pro sportovní rybaření, tak scháním ryby. Jaké by jste zvolili složení a počet ryb?

Autor diskuse: Honza b ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 24.9.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N frk - ® Pá 1.10.2004 22:33:30
Hb/ Mimo duháka tam bude všechno. Kapr od kila až po dvacet, amur a tolstolobik tak 6+. Lín a candát zůstává doma. Mají domácí vězení;)). Jinak ceny vcelku svazové. Mimo generaček. Tam jsou ceny úplně někde jinde. ;))
N Honza b - ® Pá 1.10.2004 12:50:08
frk: a co by jsi tam měl teď na prodej zajímá mě kapr, amur, lín, candát roček max dvouroček, duhák atd. a hlavně za kolik?
N frk - ® Čt 30.9.2004 23:57:12
Hb/ U vás tam máte p.Beneše od svazových. Ten ryby chová taky a může ti kvalifikovaně poradit. My máme výlovy už od minulého týdne. Teď budeme devátého lovit takové malé obludárium. Fotky dám samozdřejmě na MRK. Ryby prodáváme taky.Štika sice není kilo za kilo ale i malý kšeft je kšeft. Radši bych se ale zbavil půlkilových zlatých jesenů, ale do sporťáku nevím,nevím.
Jinak poslechni radši Vénu S. ušetříš si peníze i ostudu a o rybníce by potřebovalo vědět mnohem víc základních informací aby si ti někdo troufl poradit. To víš pracujeme se živými tvory.
N Véna S. - ® Čt 30.9.2004 12:50:10
Honza b. Jestli jste rybník zatopili zarostlý a byly tam už vrbové klacky, tak si moc nezachytáte, pahýly vydrží pod vodou hrozně dlouho. Pokud to byly jen travnaté porosty a rákos, tak je to lepší. Ale asi bych byl opatrný s velikostí obsádky pro letošní rok. Velké množství organické hmoty, které se bude ve vodě rozkládat, spotřebuje spoustu kyslíku a pod ledem by to mohl být velký problém. Na jaře by jste také mohli mít veškerou obsádku břichem vzhůru.
N Honza b - ® Čt 30.9.2004 12:27:31
hraji: samozřejmě že budeme ryby pravidelně dosazovat podle úlovků jedná se o soukromý sportovní rybník, pokud se něco přirozeně rozmnoží budeme jenom rádi, ale nespoléhame na to. Přirozená potrava nevím jak to přesně myslíš, jak už jsem řekl rybník je zatopený zarostlý, tak podle mě by tam teď tý potravy mělo být dost příští rok samozřejmě chceme přikrmovat. S teplotou vody nevím přesně, ale snad se to dá odvodit od lokality rybník se nachází v blízkosti Úval nedaleko Prahy.
N hraji - ® St 29.9.2004 19:42:11
honza b: Aby se dal zodpovědně stanovit zarybňovací plán, je potřeba vědět výměru, pokud možno polohu rybníka nebo průměrnou letní teplotu vody (studenovodní, teplovodní), jak na něm budete hospodařit (pravidlené dosazování ryby nebo předpoklad přirozeného rozmnožování), základní informace o přirozené potravě v lokalitě a samozřejmě nějaký záměr, kterým směrem se bude hospodaření na této vodě ubírat.
N Martin St 29.9.2004 13:14:42
Asi před 4 roky naše organizace vypustila taky cca 3 ha rybník, aby tam udělali vjezd do loviště, pak se rybník asi po roce napustil. Mezi tím krásně zarostl, že když se napustil tak byl a je stále z 1/3 zarostlý. Jako násadu tam prý dali, kapra, štiku, lína, okouna, sumce a úhoře.
N honza b - ® St 29.9.2004 0:03:38
frk: někde zpátky jsem tady četl, že máš levný ryby jako štika kg za 100,- a tak?
N honza b - ® St 29.9.2004 0:02:32
Rybník je po odbahnění asi 3 roky byl bez vody, zatopili jsme ho zarostlý. Jaké dalsí informace potřebujete?
N Spinner - ® Ne 26.9.2004 14:55:07
Ja bych tam dal perliny a liny.
N raduch Ne 26.9.2004 6:47:52
Honza b.>Když do sportovní vody tak o tom rozhoduje hospodář s krajem a tak údáje má mít hospodář a když ne tak na územním svazu by Vám měli pomoci.
/Sedí tam za Vaše prachy a tak je využívejte!!!!!/
N frk - ® Pá 24.9.2004 22:48:22
To sháníte u vás ryby každý zvlášť ? Do sporťáku?
N Ondrej - ® Pá 24.9.2004 13:54:11
Hraji souhlas! Honzo: bud si sezen nejakeho dobrovolnika co tomu rozmi, nebo si to nech zpracovat za penize. muzes zkusit take experiment, ze se zasvetis do moudrych knih a udelas si to sam. jak jiz zminil Hraji, pro urceni obsadky je potrebne znat spoustu parametru....
N hraji - ® Pá 24.9.2004 13:29:34
Abyti tu někdo mohl poradit s obsádkou rybníka, to bys musel prozradit zatraceně víc informací, než jen to, že má 3 ha a dva přítoky. Jedině, že bych ten zarybňovací plán odhadnul. Pro obsádku jsou důležitější jiné parametry než počet přítoků.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Bondage LC Special 50mm 12ft 3lb 3díl AKCE 1+1

Za 2999
Třídílný kaprový prut Bondage Long Cast má první očko na druhém dílu prutu o průměru 50mm a tím pádem je předurčen pro daleké hody.


akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...