MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dostupnost statistik úlovků?

Zdravím,
nejspíše budu zpracovávat bakalářskou prácí tykájící se fauny řeky Moravy na území Olomouckého kraje, kde bude kladen důraz na ryby. K tomuto ovšem budu potřebovat statistiky úlovků za jednotlivé revíry (Morava 24-18) alespoň z nějakého roku. Vím že tyto statistiky nejsou na internetu běžně dostupné. Dají se sehnat například na základě oficiální žádosti fakulty zaslané na územní výbor Rybářského svazu? Popřípadě existují takto detailní statistiky vůbec?
Děkuji za odpovědi :)

Autor diskuse: GeoG ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 11.3.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N computerfish - ® Ne 31.3.2013 21:29:28
GeoG >> Tím si nejsem jistý. Zkuste začít zase přímo v regionu a zeptat se někoho u Severomoravské rybářského svazu. Pak bych zkusil i český statistický úřad. Mohli by informace mít, když je sbírají i nyní.
N GeoG - ® Ne 31.3.2013 19:21:26
computerfish >> Zatím se mi podařilo sehnat požadované za posledních 10 let, protože je to v el. podobě. Existují tyto statistiky i za dřívější roky? Například jen průřezově za r. 1990, 1980,1970?
N Drtic21 - ® So 23.3.2013 6:57:41
Statistiky se zpracovávají ze sumarizací jednotlivých MO. Tedy kompletní přehled k jednotlivým revírům má určitě krajský svaz. Na sumarizace jednotlivých MO bych nespoléhal, protože mají zpracovány pouze sumáře vlastních členů. Nemyslím, že by to mělo být něco tajného, takže k těmto informacím by ses měl dostat.
N MAXXSKATER - ® St 13.3.2013 1:37:16
GeoG - >> Zkus je ukecat / uhnat a třeba Ti něco dají, i když osobně bych tomu moc nevěřil, ale snad se pletu a dosáhneš svého. :-) To by byla eventuálně jedna z mála bakalářek, kterou bych si rád přečetl. ;-) Hodně štěstí u ÚS nebo MO se žádostmi a hlavně u bakalářky.
N computerfish - ® Út 12.3.2013 23:58:55
Zdravím. Statistiky úlovků jsou k dispozici na Severomoravském územním svazu. Elektronický formát dat je libovolný. Statistika se provádí každoročně a vede dlouhodobě. Musím jen s lítostí podotknout, že už jsem četl mnoho elaborátů a diplomek a všechny byly vesměs negativní a rybářům jen škodily.
N retrívr - ® Út 12.3.2013 15:42:00
GeoG - >> Nebude to jednoduchý, nech si čas. Vyhrát musíš, zvlášť, když bude podpora. Držím palce.
N hraji - ® Po 11.3.2013 19:03:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ano, trefil jsi to poměrně přesně, podle mého názoru by bylo ideální obrátit se na územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko v Ostravě a o data je požádat. Samozřejmě bys také mohl oslovit přímo MO, které na uvedených revírech hospodaří, a měl bys dostat stejné údaje, jen s větším úsilím.
N kakr - ® Po 11.3.2013 19:02:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Statistiky existují, ale z největší pravděpodobností nejsou v elektronické podobě (alespoň ty starší), pokud je někdo z karet nepřepsal. Jsou i na MO které revíry obhospodařují, ale moc nepočítej, že je dají z ruky. Doporučuji domluvit se na ÚS a nechat si karty revírů okopírovat.
Na kartách jsou násady i úlovky.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
https://www.nasoutokushop.cz/maximalni-vyprodej

Největší výprodej rybářských potřeb.


akce, rybareniRon Thompson Prut Desperado Spod (SLEVA 52%)

Za 1299
Kvalitní spodový prut za skvělou cenu! 3,66 m (12 ft) 4,5 lb. zakrmování s tímto prutem bude jedna báseň.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...