prut Abu Garcia Diamond tří dílný 330

jestli stojí za to
Autor diskuse: Méza - Profil , 29.9.2012 feeder - náčiní, doplňky
67 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NSven - Profil | Út 16.4.2013 22:02:33

Growler >> to je dobře. :-) Máš SZ

    NGrowler - Profil | Út 16.4.2013 21:56:41

    Sven >> Díky za odpověď,se mi ulevilo

      NSven - Profil | Út 16.4.2013 21:48:15

      Growler >> ahoj.
      Vyhovují a chybu jsi určitě neudělal. Důvodem je, že s feedrem končím.

        NGrowler - Profil | Út 16.4.2013 21:39:13

        Sven >> Ahoj,objevil jsem v bazaru,že prodáváš dva 330Abučka.Chci se zeptat na důvod,pokud ti to nebude vadit.Nevyhovují ?Já si podle tvé recenze také dva pořídil,ale u vody jsem je ještě neměl.Předem díky

          NSven - Profil | Ne 14.4.2013 21:38:35

          Na přání dvou kolegů, přidávám k tématu tři dokumentární fota: zátiší - ohyb - a jeho původce :-)

            NSven - Profil | Ne 24.3.2013 18:34:20

            Bláža7 >> určitě

              NSven - Profil | Ne 24.3.2013 18:33:45

              Jaromírek >> Bývá to poslední sobotu před prázdninami.
              Tady jsem vyštrachal nějaké fotky z minulých ročníků :-) http://obechamr.cz/rybarske-zavody-hamerska-zlata-r​ybka-25-6-2011/

                NBláža7 - Profil | Ne 24.3.2013 18:29:57

                Sven >> Sven - 24.3.2013 18:02:56 >> takže těch 60 m to zvládne v pohode

                  NJaromírek - Profil | Ne 24.3.2013 18:24:44

                  Sven >> Rybka je kdy?S tou 24 ještě nevím.Žena má jít v červnu na operaci-výměnu kyčle-a tak uvidím,jak to vyjde.Když tak se pojedu na chvíli jenom podívat.

                    NSven - Profil | Ne 24.3.2013 18:09:13

                    Jaromírek >> Ahoj. Tady jsme ještě pod ledem...
                    U nás bylo o drobet tepleji, -13 °C :-)
                    Na Zlatou rybku bych rád, snad to vyjde. Ale na 24 ti asi přijdu jen fandit.
                    Hlavně aby to nedopadlo jako loni :-))

                      NSven - Profil | Ne 24.3.2013 18:02:56

                      Bláža7 >> no, záleží kdo bude házet a co bude na konci.
                      Krmítkem tolik jako samotným olovem nehodíš.
                      Já používám feeder na chytání do cca 30m, tedy nemám potřebu dělat dálkové hody.
                      Jen tak cvičně jsem hodil asi 60m s 60g a kamarád asi 75m s 50g a s rezervou.
                      Takže s přiměřenou zátěží je 80 - 90m v rukách toho kdo to umí, realné. Ale jak píšu, proč a nač ?
                      Feeeder není na dálkové hody, na to jsou kapráky.
                      Nějaké podrobnosti jsou tady: http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=-1&zadal=15173

                        NJaromírek - Profil | Ne 24.3.2013 17:51:10

                        Sven >> Ahoj.Jak stále žiješ?Nezamrznul jsi někde?U nás to na rybařinu asi dlouho nebude,ráno v šest hodin bylo mínus 18,3 Celsiusů.Ani pesa mi nechtěla jít ven a když se pak vyčůrala,tak jsem měl strach,aby mi nepřimrzla k zemi.Pojedeš letos na Hamr?

                          NBláža7 - Profil | Ne 24.3.2013 17:45:04

                          A jak daleko se s ním dá tak nahazovat?

                            NSven - Profil | Ne 24.3.2013 17:29:57

                            Bláža7 >> no jasně, že ano :-)
                            http://www.hobby-g.cz/1314-Pruty-Feedrove-Abu-Garci​a/8339-prut-Abu-Garcia-Diamond-Feeder-330-3-3m.html​?page=1
                            Jenomže to bylo v době, kdy kolem nich každý chodil jak kolem horké kaše a nešly na odbyt.
                            Když jsme jim tu udělali reklamu a zvedl se zájem, tak je prodejce takticky přimastil :-)

                              NBláža7 - Profil | Ne 24.3.2013 17:25:37

                              Sven >> mohli by jste poslat kde? Díky moc :-)

                                NSven - Profil | Ne 24.3.2013 16:51:15

                                Jaromírek >> ahoj. Taky za 700,- :-))

                                  NJaromírek - Profil | Ne 24.3.2013 16:43:51

                                  kolja >> Za 700,-.

                                    NBláža7 - Profil | Ne 24.3.2013 11:38:25

                                    Díky moc za 800 už asi nebudou no :-D

                                      Nkolja - Profil | Ne 24.3.2013 11:25:57

                                      Jaromírek >> jo, já jsem to nestihl, měli akci tuším, že za 800,- kus. já jsem kupoval za 1200,-

                                        NJaromírek - Profil | Ne 24.3.2013 11:19:14

                                        kolja >> Kupoval jsem dva kusy tamtéž a velice vstřícné jednání z jejich strany.Ale já jsem je měl ještě za jinou cenu.

                                          Nkolja - Profil | Ne 24.3.2013 10:59:06

                                          Bláža7 >> kupoval jsem ho tady: http://www.hobby-g.cz/1314-Pruty-Feedrove-Abu-Garci​a/8339-prut-Abu-Garcia-Diamond-Feeder-330-3-3m.html​?page=1
                                          objednáš a máš ho doma za 1-2 dny. o všem tě informujou mailem až po předání přepravní společnosti. a tak to má být.

                                            NBláža7 - Profil | Ne 24.3.2013 10:48:17

                                            Zdravim kde ste tento prut kupovali? A byli ste s tím obchodem spokojeni?

                                              NMarcicarp - Profil | Út 5.2.2013 20:27:14

                                              + nějaké další postřehy o kvalitě zdolávačky atd...

                                                NMarcicarp - Profil | Út 5.2.2013 19:57:37

                                                máte nějaké fotky tohoto proutku přímo od vody? Díky

                                                  NSven - Profil | So 15.12.2012 20:41:23

                                                  bombardák >> není zač. Také ti přeji pěkný večer :-)

                                                    Nbombardák - Profil | So 15.12.2012 20:25:05

                                                    Sven >> Ta osička je opravdu nepoškozená...Nakonec budu mít na tuto ,, operaci " celou zimu.. Přeji hezký podvečer a moc dík...P.

                                                      NSven - Profil | So 15.12.2012 19:06:11

                                                      bombardák >> ahoj. Já to pochopil :-)
                                                      Zkusil bych to slepit tím Epoxy a pokud by to nemělo držet, čemuž nevěřím, tak potom bych si nechal vysoustružit z duralu tu krytku novou.
                                                      Vsadil bych se, že poškozený je ten vnitřní tisícihran v krytce a ten vnější na dříku/osičce je v pořádku, protože je jistě z pevnějšího materialu.
                                                      Průměr díry v ose krytky bych zvolil stejný, jako je průměr dříku v nejnižších bodech úžlabí, mezi dvěma protilehlými zuby tisícihranu.
                                                      Pak bych krytku na sporáku nahřál, dřík v mrazáku zchladil a jedním lehkým ťuknutím obé spojil "na věčné časy" :-)

                                                        Nbombardák - Profil | So 15.12.2012 16:10:59

                                                        Sven >> Takže, abych byl opravdu detailista - je to vlastně krytka a dotahovací matička v jednom. Do ní je vražena centrální osička na které je nasazena klička...

                                                          Nbombardák - Profil | Út 11.12.2012 20:17:31

                                                          Sven >> Slouží to vlastně 30let a myslím, že určitě zinek švéďáci nepoužívali je tam nerez a bronz ..A matička ta vypadá furt, jako nová. Akorát v rukách mám nasráno, jak říkával můj táta..V podstatě to drží, akorát nemůžu dotáhnout kličku..

                                                            NSven - Profil | Út 11.12.2012 20:06:13

                                                            bombardák >> ahoj. No tak nějak jsem si to myslel. Lepidlo na bázi Epoxy by to mělo udržet pohromadě.

                                                              Nbombardák - Profil | Út 11.12.2012 20:01:09

                                                              Sven >> Švéďáci to mají vše relativně velice jednoduché i dotahování kličky..Jako u jiných značek dá se přehazovat levá a pravá a nerezová osička má na jedné straně tisícihran do kterého je naražená matička a na druhé straně osičky je závit, kterým se dostáváš do kličky a jejím dotažením povrchové matičky s oskou - utáhneš kličku..No a matičku jsem utočil..

                                                                NSven - Profil | Po 10.12.2012 23:54:41

                                                                bombardák >> rád bych přispěl nějakým nápadem ale přiznám se, že jsem zcela nepochopil zadání.
                                                                Máš na mysli stržený tisícihranový spoj mezi duralovou hlavu a ocelovým dříkem se závitem, které tvoří v kompletu šroub k utažení kličky ?
                                                                Pokud ano, zkusil bych to cvičně slepit obyčejným Epoxy 1200, protože ho mám doma a mám s ním dobré zkušenosti. Nebo koupit malé balení něčeho takového http://www.heureka.cz/?h[fraze]=ALTECO%20EPOXY&utm_​medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke​-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=CMC5r7X​0kLQCFc2R3godoxoAXA

                                                                Je to ještě kvalitní švédská práce, tak předpokládám, že nepoužili nějaký křehký zinek, jak je dnes běžné.
                                                                Pokud by to nemělo držet a navijáček byl má srdeční záležitost, nechal bych si tu hlavičku vytočit na soustruhu z nerezu. Tady na MRKu občas někdo takové, drobné práce nabízí. Bohužel si nepamatuju jeho nick

                                                                  Nbombardák - Profil | Po 10.12.2012 21:49:49

                                                                  Sven >> Já jsem minule dovezl z vranclu nějaké pruty a navijáky, od fídrování je to polepené a špinavé, ale Diamond je furt, jako nový..Mám na něm ABU 54(1982) - co se týká chodu - prostě paráda, když tady některý borec řeší váhu krmítek, musím se smát, tohle je opradová radost motat, jasně že má občasný zádrhel - momentálně řeším přilepení dotahovací matice na osku kličky, kterou jsem v té zimě u vody při dotahování utočil. Na nerezové osce je tisícihran a matička je pravděpodobně dural(slitina). Mám prosbu.. Co bys volil ??? předem děkuji..

                                                                    Nbombardák - Profil | Po 10.12.2012 21:35:46

                                                                    Sven >> máš to fakt vymakané.. Faktem je, že na běžné chytání (rybařinu) je tohle všechno naprosto dostačující. Za ty prachy - pokud nejde o opravdovou havárku celého navijáku, případně prutu, by mohl normálně myslící rybář využít, neskutečně dlouhou záruku(pokud ji vůbec) využije a pak zůstatkové harašíto vyhodit... Jenže jsme národ přechovávačů(jako třeba já), kterého občas potěší vyčistit a namazat starého šejkspíra, nebo si nějakým Cardinálkem zatočit a ve vzpomínkách se potěšit nesmrtelnou kvalitou..

                                                                      NSven - Profil | Po 10.12.2012 21:31:20

                                                                      bombardák >> tak jsme tu zřejmě naší chválou, zdvihli prodejnost feedrů
                                                                      od ABU :-)
                                                                      Jak jsem projel net, tak téměř všichni prodejci zvedli ceny. Např. Hobby-G o 400,- a ostatní o 100 - 300,-
                                                                      Což v souvislosti s jejich proklamacemi, např. v Tropic Lbc: super akce - totální výprodej - totální likvidace skladu zásob či předvánoční slevy, je docela komedie :-)

                                                                        NSven - Profil | Po 10.12.2012 21:08:44

                                                                        bombardák >> erudované ? :-)) No, já mám spíš pocit hraničící s jistotou, že jsem to já, kdo by se měl učit od tebe :-)))
                                                                        Ten bez pos. očka bude spíš na waglera. To máš pravdu, že by se s minisplávkem vlasec lepil i při rose.
                                                                        U konkurence jsou oproti Fandovi trochu sdílnější na TTD : http://www.centrumwedkarstwa.pl/wedka-robinson-blue​bird-float.html

                                                                          Nbombardák - Profil | Po 10.12.2012 20:52:32

                                                                          Sven >> Máš pravdu - posuvná očka - beru to to jako nutné zlo, ale občas zaprší, pak mlha a znáš - není nic horšího u těch pidi splávků, když se lepí vlasec na prut.. Ale na ,, brko" by tohle bylo to správné ořechové.. To pak ani nevadí, když je prut o něco těžší..

                                                                            Nbombardák - Profil | Po 10.12.2012 20:47:36

                                                                            Sven >> Co Ti na to říct ? Jsem rád, když čtu Tvoje erudované příspěvky a pak pokud to funguje, toho využívám... Omakával jsem všude možně různé hůlky, nakonec jsem pořídil - takovou obyč ,, halůzku křivolakou" - vlastně ve výprodeji firma - Ultimate (tele- mač) a k ní takové maličké motadlo od firmy Rozemeijer Chronotech 150...Skoro nic to nestálo a původní záměr - otloukánek na lov nástražek se ukázal, jako velice zdařilý. Používám stroftku 0,10mm durch a háčky podle potřeby a opravdu nesklamal...Nakonec odchytal i větší rybky a díky kvalitnímu krmení od firmy krmiva Hulín i opravdu větší kousky.. Takže 100cm přepravních od Robinsonů, vypadá pro mou chytačku ideální. Dík..

                                                                              NSven - Profil | Po 10.12.2012 20:19:43

                                                                              bombardák >> mě je sympatická ta telemačka, co jako jedna z mála, nemá posuvná očka http://www.pro-rybareni.cz/produkt/prut-robinson-bl​uebird-float-4x/

                                                                                NSven - Profil | Po 10.12.2012 20:13:54

                                                                                bombardák >> :-)) ahoj. Já jsem s nimi na výsost spokojený a jak píšeš, "za ty prachy", no nekup to :-)
                                                                                Robinson tu není ke škodě veřejnosti moc zavedený. Kupoval sem u Fandy loni pro jednoho kamaráda
                                                                                matchku a opravdu to je excelentní kousek http://www.pro-rybareni.cz/produkt/prut-robinson-di​aflex-match-2x/

                                                                                  Nbombardák - Profil | Po 10.12.2012 20:03:22

                                                                                  Sven >> Zdarec - máš to, jak na přehlídce...Jinak - ten Robinson vypadá velice vydařeně.Já jsem se díval na tele - mačky a za ty prachy prostě paráda.

                                                                                    NSven - Profil | Pá 7.12.2012 13:05:10

                                                                                    geni3ds >> tady je máš na feedru 3,60m

                                                                                      Ngeni3ds - Profil | Pá 7.12.2012 8:14:08

                                                                                      Sven >> Ahoj, prosím tě, nemáš nějakou vlastní fotečku toho navijáku abych si udělal představu jak je v reálu veliký? Třeba v ruce, vedle zapolovače apod....
                                                                                      dík

                                                                                        NSven - Profil | So 17.11.2012 12:36:15

                                                                                        geni3ds >> konkrétně na tento prut používám Robinsona, ve velikosti 40.
                                                                                        Má silově výhodnější, pomalejší převod 4,86:1, dvě identické kovové cívky, perfektní chod i brzdu a
                                                                                        v neposlední řadě i pohledný design a příjemnou cenu. Hravě strčí do kapsy dvojnásobně drahá Shimana.
                                                                                        http://www.pro-rybareni.cz/produkt/navijak-robinson​-quartz-pro-spin-5-let-zaruka-4x/

                                                                                          Ngeni3ds - Profil | So 17.11.2012 0:04:22

                                                                                          Sven >> ještě jeden dotaz, co tam máš za naviják?

                                                                                            Ngeni3ds - Profil | Pá 16.11.2012 19:00:48

                                                                                            Sven >> tak tím se to vysvětlilo , dík

                                                                                              NSven - Profil | Čt 15.11.2012 23:02:58

                                                                                              Jarda Š. >> ahoj. Já věřím, že ne. Ten vrchní "korek" je opravdu masivní a drží opravdu fest. Alespoň u mě určitě.
                                                                                              Spíš ho možná překvapilo, že narozdíl od jiných prutů, se u tohoto točí vrchní částí :-)

                                                                                                NJarda Š. - Profil | Čt 15.11.2012 22:55:48

                                                                                                Sven >> Aha, takže nejde o protáčení korku kvůli špatnému nalepení (s tím už jsem se setkal u EVA potahu, ale u korku ještě ne), ale pod korkem je šroubení k fixaci navijáku. Podstatné je, aby se to neprotáčelo po upevnění navijáku.

                                                                                                  NSven - Profil | Čt 15.11.2012 22:40:16

                                                                                                  geni3ds >> ahoj. Máš na mysli tu označenou část ? Pokud ano, tak je to v pořádku. Tento prut má šroubení navijáku obráceně.
                                                                                                  Mně osobně tento systém vyhovuje víc než klasika a při výběru prutů mu dávám přednost.

                                                                                                    Ngeni3ds - Profil | Čt 15.11.2012 22:23:27

                                                                                                    Sven >> ahoj, prosím tě ten nezničitelný korek se ti na prutu protáčí? Držel jsem ho v obchodě a protáčela se ta část nad navijákem. Má to tak být???Nebo jsem držel v ruce nepodarek?

                                                                                                      NFil@s - Profil | Po 22.10.2012 18:31:00

                                                                                                      Zdenal77 >> Mám ho, jednou jsem s ním chytal, splnil moje očekávání. Ale z důvodu nevyužití ho teď prodávám. Jinak super.

                                                                                                        NZdenal77 - Profil | Ne 21.10.2012 22:35:41

                                                                                                        kluci co na něj říkáte ve 3,60 m celkem o něm uvažuju, feeder používám jen občas , dík

                                                                                                          NSven - Profil | Ne 7.10.2012 22:45:22

                                                                                                          kolja >> nemáš zač. :-)

                                                                                                            Nkolja - Profil | Ne 7.10.2012 22:31:06

                                                                                                            Sven >> Svene, dík za odkaz a všem díky za přízpěvky, které mě přesvědčily.

                                                                                                              Nbombardák - Profil | So 6.10.2012 19:53:35

                                                                                                              Sven >> - taky děkuji za Tvou zprávu...ta cena za takový kvalitní prut je víc, jak skvělá.. V takové kvalitě opravdu nic nekoupíš - jedině v bazaru..Já jsem prožil s touto švédskou firmou opravdové štěstí a je mi to až někdy trapné, když se nějaký zvědavec občas u vody vyptává na značku..Jsem rád, že něco málo jsem zachoval - řadu 7, 4, 54 a nějaký multík - vše ABU Svängsta Sweden...

                                                                                                                NSven - Profil | Pá 5.10.2012 22:19:27

                                                                                                                bombardák >> Ahoj a děkuji :-))
                                                                                                                Já jsem měl od Abu jen jeden Abumatic, jednoho Kardinála a krabici třpytek ale se vším jsem byl na výsost spokojený. Tak dlouho jsem plánoval koupit Suveräna až se nakonec přestaly vyrábět :-)
                                                                                                                Tenhle proutek mě designem a solidní značkou zaujal už dávno, ale brzdil mě přídavek tu imitace deštníku a jinde podřadného navijáku......no co to může být za tu cenu a ještě s takovým nádavkem, že ? :-)
                                                                                                                Teď jsem hledal na netu nějaký nový picker a narazil na něj v akci.
                                                                                                                Tak jsem to za ten peníz risknul a jsem rád, že jsem to udělal.
                                                                                                                Kdyby měl někdo také zájem, dávám v plen odkaz:
                                                                                                                http://www.hobby-g.cz/1314-Pruty-Feedrove-Abu-Garci​a/8339-prut-Abu-Garcia-Diamond-Feeder-330-3-3m.html​?page=1

                                                                                                                  Nbombardák - Profil | Pá 5.10.2012 19:54:23

                                                                                                                  Sven >> Dávám Ti za pravdu:-)) - i když u mne to bylo trošku jiné...Mám k této značce ABU srdečný vztah a to víc jak 30let...ale v tomto případě to byla celkem náhoda Potřeboval jsem feederový prut 3,30m - něco podobného, jako používám ( Esox Poseidon Heavy 3.30m) na chytání cejnů u chaty a hlavní požadavek - nosnost těžšího krmítka a nepopírám - příjemná finanční investice. Nosnost při nahazování plných krmítek je parádní a máš pravdu, že zdolávácí akce je neskutečně příjemná...Navíc proutek vypadá velice dobře...

                                                                                                                    Nagig - Profil | St 3.10.2012 21:22:33

                                                                                                                    Sven >> Tak to potom jo přišlo mi to že to šlo nějak moc dolu ;-)

                                                                                                                      NSven - Profil | St 3.10.2012 21:14:03

                                                                                                                      agig >> nee, to byla akce jen v jednom obchodě.
                                                                                                                      Ostatní stále drží laťku 1200 -1400,-
                                                                                                                      Ale pravda, přidají ti "zdarma" nějaký neprodejný kolovrátek nebo neprodejný, promokavý slunečník :-)

                                                                                                                        Nagig - Profil | St 3.10.2012 16:06:40

                                                                                                                        Sven >> No to já jsem před rokem za něj dával asi něco kolem 1400 kč tak to šlo na půl ;-)

                                                                                                                          NSven - Profil | St 3.10.2012 14:18:34

                                                                                                                          agig >> je to tak :-) No, nekup to za 700,- :-)))

                                                                                                                            Nagig - Profil | St 3.10.2012 13:56:12

                                                                                                                            Sven >> Ahoj je to tak ta cena a kvalita je velice solidní a co ten proutek zvládne je až neuvěřitelný nejsem žádný velký fídrař jsem hlavně kaprař tento proutek jsem si pořídil jen tak na zkrácení dlouhé chvíle u vody ale opravdu neni co bych mohl říct proti i za málo peněz jde pořídit kvalitní věci ;-)

                                                                                                                              NSven - Profil | St 3.10.2012 13:37:41

                                                                                                                              agig >> Dávám ti za pravdu :-))
                                                                                                                              Po přečtení nejrůznějších kladných recenzí jsem neodolal a jeden kousek 3,30m, si za směšnou akční cenu, také koupil.
                                                                                                                              A dobře jsem udělal.
                                                                                                                              Za ty peníze to je až neskutečně solidní proutek.
                                                                                                                              Těch proklamovaných 100g vrhačky silově určitě zvládne a přitom má i vlastnosti zdolávacího prutu.
                                                                                                                              Při zátěži přechází do plynulé paraboly. Silově a akcí je velice podobný Shimánu Beast Master M.
                                                                                                                              Ovšem narozdíl od něj, má místo převažující levné a prd vydržící mechovky na dvou-dílné rukojeti, třídílnou, dělenou rukojeť z jakéhosi nezničitelného gumokorku. Nic podobného jsem doposud neměl v ruce a překvapilo mě, jak příjemně se drží.
                                                                                                                              Podrobil jsem ho zkoumání :-))
                                                                                                                              Neotřelý a zajímavý design,
                                                                                                                              kvalitní a kupodivu i rovně vyvázaná očka, 8ks + 6ks na špici
                                                                                                                              lak bez jediného kazu,
                                                                                                                              na váze jsem navážil pěkných 215g,
                                                                                                                              transportní délka je 116cm,
                                                                                                                              průměr blanku u rukojeti 13mm, což na 100g prut není nic tragického
                                                                                                                              tři kvalitní grafitové špice 53 cm / 2,8mm.
                                                                                                                              S náhradními špicemi nebude žádný problém, stejný průměr prodává i Mivardi, Jaxon, Shimano aj.

                                                                                                                                Nagig - Profil | Út 2.10.2012 23:46:36

                                                                                                                                Méza - >> Ahoj mám ho taky ale 360 m max spokojenost žádnej problém ;-)

                                                                                                                                  NFil@s - Profil | So 29.9.2012 10:41:55

                                                                                                                                  http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=637748&kw=abu garcia diamond

                                                                                                                                  Mám ho v délce 3,6m a pohodička, na občasnou feederovačku mi plně postačuje.