MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Feeder v okolí Zlína

Ahoj všichni kdo vyznáváte tuto metodu lovu a chytáte v okolí Zlína, zajímalo by mě kde nejraději chytáte, na jaké nástrahy chytáte, jaké máte úspěchy.... Popřípadě by jsme mohli vyměnit postřehy z lovu:-)

Autor diskuse: zdenos ®
Zařazeno do: feeder - ostatní, 28.1.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 199 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Lee-Haney - ® Ne 8.1.2017 1:10:10
Koumak >> Tak s chutí do toho, třeba z toho něco vzejde.
N Koumak - ® So 7.1.2017 19:48:17
Lee-Haney >> no na kapry se asi vykaslu, ale s tim zaryb. planem si nejsu jisty, protoze kdyz jsem psal ohledne nejakych informaci, tak byli protivni, jak hrachove hovno. A co se tyce druhu ryb a jeji nedostupnosti ti chapu, ale kdo hleda najde. Uz jsem psal kdysi email ohledne dravcu a ohaneli se, ze dva roky nebyly stiky dostupne na trhu. Ja asi za 20 minut jsem nasel dve velke rybarstvi, ktere nabizely i stiky. A co se tyce penez, tak mam od znameho co si delal skoleni na porybneho, tak se svaz kasal, ze na Vseminu nasypou za 150k rocne.
N Luboš22 - ® So 7.1.2017 17:05:33
Lee-Haney >> Zdar ogaři,já jsem taky členem na Vsetíně a u Sadila jsem si bral povolenku.A to jsem ji bral až v červenci.Jenom jsem si s ním domluvil,kdy bude u Chlumských rybníků a dojel tam.
N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 16:47:35
Koumak >> No co si vzpomínám tak na každé schůzi jeden z nich předkládá co vše se vysadilo a co se podle zarybňovacího plánu vysadit nepodařilo. Samozřejmě u ryb u kterých se to nepodařilo je taky třeba si uvědomit že se většinou jedná o druhy ryb které se někdy nedají tak lehce sehnat a když už tak jsou velice drahé. Tím se jich nezastávám, ale je třeba na tohle brát zřetel. Myslím si že pokud pošleš dotaz na někoho kompetentního, tak by ti mohl v klidu zarybňovací plán prozradit. On kdysi i visel na stránkách a nemyslím si že by to mělo být něco tajného. Navíc si na schůzích volime dozorčí komisi která dohlíží na kroky naší MO.
Říkám omezení sadby kaprů či velikosti ti 100% neprojde a asi bych to i vynechal, protože by ti to mohlo pohřbít další návrhy.
Pokud jde o počet odnesených ryb, tak množství se udává pro celý svaz pokud se nepletu. Tudíž si na schůzi můžem odhlasovat aby zanesli návrh na omezení počet ryb a byl tento návrh podán na sjezdu MRS. Jenomže zase, tohle ti konkrétně u nás nikdo neodhlasuje. Těch rybářů co by si odnesli více dravců zas tolik nebude a navíc nechtějí být omezováni. Navíc jsem tady na mrku někde četl že se to má projednávat, takže s tímhle nápadem už někdo došel. Pokud jde o omezení kapra na 10 kusů ročně tak to taky nepujde a dopadlo by to maximálně tak že by je lidé přestali zapisovat a tím by se do vody nedosadilo co by mělo. Je to začarovaný kruh kde je problém ve vodě tu rybu udržet déle, ne že by se nestíhalo dosazovat- tohle platí u kapra. U dravců a jiných druhů ryb je to trochu jinak. Celkový problém taky je že x revírů je sjednoceno pod jedno číslo-název a tak nikdo konkrétně přesně neví kde jaký deficit přesně nastal. I když po vyřazení kačaku z provozu mají revíry co patří pod naší MO každý jiné číslo, takže tam problém nebude.
Jak říkám, pokud teda chceš něco měnit tak bych se zaměřil třeba na ty jiné druhy ryb než je kapr a tam apelovat na dosazování v pravidelných intervalech. To ale samozřejmě chce podklady zarybňováku, abys měl údaje s kterýma můžeš operovat. Ještě jednou, je rozdíl něco chtít co se ti zdá správné a logické, ale druhá věc je technická proveditelnost, byrokracie ve svazu a taktéž potřeby základny v podobě rybářů. Pokud tam naběhneš, vychrlíš nepodložené informace, různá omezení, tak tě semelou nejen ti co sedí v MO a mají určitý přehled, ale také rybáři a tím pádem ti z představy vznikne nereálné pocení za pultem…
N ruprd - ® So 7.1.2017 16:30:15
takže když mi povolenku seberou, tak můžu koupit další odjinud?
N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 16:27:25
Leffi >> aha ok. To jsem nevěděl že si povolenku můžeš klidně pak koupit u jineho svazu. Ale to stále neřeší to co jsem kritizoval a to je to že tam člověk musí jít stejně dvakrát :)
N Koumak - ® So 7.1.2017 14:55:16
Lee-Haney >> Bohužel zarybnovací plán jsem nikde nenašel což mě ani nepřekvapuje. Na schůzi se zase budou hájit tím, že nemusí zvěřejnovat všechno co vysadí důležitý je kapr. To je bohužel ono. Dědci budou řvát, že 45cm je málo nedá se to žrat, ale když se nasypou jateční ryby, tak zase za týden řvou, že je to prázdné, ale v druhé větě dodávají, že si vzali jen 10ks dom. Takže návrhovat budu i maximální počet ponechaných ryb, jak kapra, tak dravých na ty bych chtěl apelvoat. Protože když jsem se díval na sumář 2016, tak na dřevce je průměrná váha štik, které zmasili cca 2,1kg což se obávám, že se to pohybuje někde kolem míry. A v tom vidím obrovský problém. Stejně tak, když oni na chlumy udajně nasypou nevím kolik candátů velikosti 5-10cm jasně množství se zdá veliké, ale procento, které se dožije aspoň 40cm je mizivé. Nehledě na to, že naše revíry by mohly vypadat jinak. Ty vany co to jsou by se daly pozměnit jen by se muselo chtít. :/
N Leffi - ® So 7.1.2017 12:06:51
Lee-Haney - Dobře :-), půjdu na to opačně a snad to pochopíš :-).. Jsi ve Zlíně a najdeš si práci v Praze třeba od Března a víš že do Zlína budeš jezdit minimálně a jihomoravská by se ti tím pádem neoplatila a za nové členství v Praze zase platit litr je blbost, takže ve Zlíně si zaplatíš členské a brigády, ale povolenku už si nekoupíš, ale jak přijedeš do Prahy, tak si najdeš jakýkoliv PS MO a tam si zakoupíš třeba jen povolenku středočeskou.. Je jedno jestli jsi registrovaný u ČRS nebo MRS, povolenku si koupíš kde chceš, akorát když to není přímo na místo kde jsi registrovaný, tak platíš poplatek 50,- Kč.. Takže klidně si můžeš koupit i povolenky dvě, třeba jihomoravskou a středočeskou nebo rovnou celostátní, to už je na tobě.. Není poviností si kupovat povolenku v místě organizace.. Co se týká toho prodeje mimo úředky, tak to bylo dokonce někdy v minulosti psané i na stránkách mrszlin, že po domluvě je možno koupit v Loukách..

N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 0:43:24
Leffi >> Jako mám to chápat tak že máš celostátní? Protože já to pořád nějak nechápu. Jsi členem MO Praha což je ČRS a tam platíš známku a brigády a pak si koupíš povolenku u Sadílka v Loukách což je MRS, z toho jsem jelen :D
To vím že si můžeš povolenku koupit pak kdykoliv v roce,ale zase jen v úředních hodinách tedy v pondělky.
N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 0:41:11
Koumak >> Jako rozumíš,já chápu tvoji vizi a i kdyby se mi líbila,tohle prostě nikdy neprojde a neprošlo by to ani nikde jinde. Prostě to nejde. Rybáři chtějí chytat kapry a chtějí je chytat v mírových velikostech. ono stačí když vysadí kapry do 45cm a máš vidět jak jsou všichni naštvaní co to dali za žebráky. Jediné co se podle mě dá dělat je to ,víc tlačit na ruznorodost zarybnění. Ono prostě ani nejde omezit vysazení kapra. Je daný určitý zaybňovací plán kde ten kapr dominuje a nejde omezit jeho sypání na nyžší počty.
Nechci tě od téhle iniciativy nějak zrazovat,ale než bych vystoupil na to podium,tak bych si trochu zjistil jaký je zarybňovací plán,co se z něj musí splnit,co se často neplní a až pak na to apelovat. Ono je taky rozdíl něco chtít a to co je vůbec reálné změnit. Neznám přesné fungování svazu,dekretů na vody a s tím související vysazování,každopádně je potřeba si tohle nastudovat,protože ač jsou jací jsou,aby tě neubili argumentama a nevzali ti vítr z plachet. Pokud opravdu chceš měnit,musíš znát tuhle problematiku,jinak by tě to mohlo ještě znechutit.
Na schůzi snad pujdu,pokud mi do toho něco nevleze.
N Leffi - ® Pá 6.1.2017 21:38:57
Lee-Haney - Jsem pod ČRS v Praze, tudíž MO Praha, dejme tomu :-), tam si zaplatím členské a brigády na rok a povolenku už si můžu koupit na kterékoliv místo v ČR, navíc i na zlínských stránkách se dočteš, že pokud uhradíš členské do termínu, tak povolenku už si můžeš dokoupit kdykoliv nebo po tel. domluvě to u p. Sadila v Loukách.. Takže si myslím, že takové právo má kdokoliv, akorát o tom asi málo kdo ví, nikde není napsané, že by sis musel povolenku kupovat jen ve vyhrazených termínech MO Zlín.. Jo jinák já tam mám ještě příplatek myslím 50,- Kč, že jsem z jiné organizace..
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 17:09:54
Lee-Haney >> Jasně těch kaprů by se sadilo míň tak jsem to měl v plánu. Nesypalo by se tam na hmotnost tolik co jatečních. To by bylo taky špatně no. Jako u těch dravců chci prostadit i maximální počet na odnesení no. Protože jinak to postrádá smysl. A myslím si, že nás svaz všeobecně špatně hospodaří. Udajně nasadili malé candátky na chlumy, ale velikostně kolem 10cm. Což je dost špatné právě z důvodu lovu na žižalu a poškubaní jejich tlamek od důchodců. Bohužel máme revíry takové jaké máme, ale myslím si, že i s tím by se dalo něco udělat. Byl vypuštěný Chlum místo toho co by škrabaly břehy mohli udělat trochu úpravu dna kdyby párkárt zajeli a udělali pár děr popřípadně projeli to koryto bylo by to o něčem jinem. A Vy půjdete na schůzi?
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 16:37:03
Koumak >> No abych se vyjádřil k prvnímu návrhu ohledně kapra. Tvůj pohled na věc je dobrý a ono dokonce se to takhle někde praktikuje, jenomže má to své ale. Ty naše revíry jsou malé rybníčky kde když nasadíš malé kapry tak tam už nemusíš ani chodit chytat, protože to rybaření bude nesnesitelné. Zažil jsem to v Loukách, zažil jsem to na Lukově a věř že je to fakt katastrofa, kdy nestihneš zavěsit policajta a už ti tam visí dorostenec a tak stále dokola. Muselo by se jich sadit hodně málo. Na velkých vodách je to menší problém, protože se ta masa ryb rozloží na velikost vody. Mám pocit že třeba na Nové mlýny právě takhle sadily kapříky co měli 35 cm. Ale ty nádrže jsou obrovské a neskutečně uživné což se o našich malých rybníčcích řict prostě nedá. Viz třeba kudlovská kde mi přijde že ti kapři tam snad zakrněli. Kdyby se do vody nenacpalo tolik krmení a šrotu tak ty ryby nerostou ani na dalších našich revírech. Muselo by jich tam být o dost míň, aby jim stačila přirozená potrava.
Opravdu si nemyslím že sazením hromady menších kaprů by bylo na našich vodách ku prospěchu.
Ono je navíc dobře i pro vodu když se ten počet reguluje a zůstane pár ryb- menší potravní konkurence a míň rybářů u vody. Jednoduše naše vody jsou prostě malé vany , bez úkrytů ,kde nemá smysl podporovat růst kaprů do jateční velikosti. Další věc je ta že tohle 100% neprojde.
Pokud jde o mě, mě by se líbil model vysazování v menších množstvích častěji. Abych to přiblížil. Auto by mělo na přívěsu káď kde by bylo třeba 4 metráky kaprů. Ty 4 metráky by se rozvezly po všech revírech s tím že by se do každého revíru hodilo 80 kg kapra. Takhle by se to dělalo co tři týdny. Ty čísla jsou jen příklad. Prostě by šlo o to nevysadit kvantum a tím zredukovat tlak na vody kdy po vysazení jsou vody v obležení rybáři co chodí jen v případě když chytnou kapra do hodiny. Samozřejmě by to bylo náročnější na čas, uskladnění ryb- i když tohle by šlo v komorách v loukách.
A kdo ví zda by to vůbec fungovalo.
Ohledně dravci na úkor kaprů by se řešit mělo. Ono by stačilo kdyby Mo dodržovala vysazování jak má být ohledně různorodosti. Jenže tady je chyba že byl rok kdy se všude vysadilo hromada línů a pak x roků nic, candáti to samé, vysadí se jich mraky na ráz a pak bída. Pak se doslechnu že v loukách se tahájí mírové štiky a někteří si tam pro ně chodili jak pro kapry.
Z toho mi vyplývá že naše Mo ty ryby jednoduše vysazovat neumí. Podle mého to chce sadit menší množství, ale v kratších intervalech. U candátů je to zas chyba nás rybářů, kterým nedochází že když začnu tahat malé candátky na žížalu, tak by bylo dobré třeba na tu žízalu na tom revíru ten rok nechytat, aby ta ryba místo chcípnutí mohla dorůst. Je to začarovaný kruh.

V neposlední řadě tvůj návrh na chov ryb. V téhle problematice nejsem odborník, ale pamatuju si že na tohle téma byla debata na jedné ze schůzí a bylo tam řečeno že vše hatí byrokracie Svazu jako takového. Každopádně ohledně chovu jiných ryb, třeba dravých to můžeš zkusit s dotazem a návrhem řešeni, třeba to padne na úrodnou půdu.

Jak jsem napsal, chápu co by jsi chtěl změnit a souhlasím s tím, ale například u těch kaprů by tady musely být jiné podmínky, jiné revíry. Takhle to je utopie a z vlastní zkušenosti neštastné řešení. Muselo by se jich vysadit hrozně málo.
Každopádně ti fandím že máš zájem a chceš věci zlepšit a řešit, jen je potřeba myslet na ty negativa.
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 16:05:01
Leffi >> tohle trochu nechápu. Nejsi členem MO Zlín a vyřizuješ si povolenku u Sadila který je v MO Zlín? Rozveď to trochu, v jaké MO teda jsi? Navíc je pěkné že zavoláš Sadilovi, jedeš tam a hned ji máš, jenomže takové výsadní právo z nás ostatních nikdo nemá, takže logicky tohle řešit nemusíš :)
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 16:00:44
meteor >> bylo to v jednání, ale nedopadlo to a zase jsme utřeli nos viz. http://www.mrszlin.cz/media/files/page/item/files-1​7/n%C3%A1dr%C5%BE%20fry%C5%A1t%C3%A1k.pdf
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 12:41:15
LucPav >> je to tu
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 12:40:49
Lee-Haney >> už
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 12:40:14
No takhle jako na zarybnování mám navrh třeba nevysazovat hned jateční kapry, po kterých se hned zapráší, ale vysazovat mešní údajné valné většině co chcou kapra by se tímto mohla zacpat huba, protože kapři vysazení budou a mohli by vyrůst v tom revíru takže by se chvílu dalo lovit a kapři by se vraceli. Přičemž tímto by byli vyřešení kapři a mohlo by se víc pozornosti věnovat dravcům co se týče vysazování, tak bych navrhoval i maximální počet na odnesení, protože bohužel to tak chodí a toto je jediné možné řešení, jak je ochránit. No a co se týče ''chovných'' rybní(č)ků,tak zaprve by se měly odbahnit a za druhé si myslím, že je nesmyslné tam mít hrs amurů a línu v jednom a dvě hrsti ve druhém, přičemž při výlovu se stejně tyto ryby odnesou bůh ví kam, protože každý si řekne, že je chce a do revírů je mizivá část. Takže klidně by v jednom rybníku mohli byt štičky nebo candáti popřípadně okouni bez výčitek bych k nim po výlovu nasypal zpět střevle, kterých bylo víc než amurů a línů dohromady. A hned by bylo i žrádlo pro dravce co by tam byli. Samozřejmě vysazování reofilních druhů. Na těch kaprech si myslím, že by se mělo i ušetřit když se koupí menší, tak by měli byt levnější. Dýl by měli vydržet v revírech. Bude co chytat. Dědci sice budou nadávat, že jsou malí nebudou je moc zmasit, ale nebude za dva týdny prazdný revír. Nehledě na to, že na jaro jsem byl na Lukově a mám dojem, že chybí i bílá ryba v revírech, protže ani cejn ani plotka se neukázali takže to byla čistá nula. A myslím, že zrovna třeba horní Lukov je dost hezký revír na to, aby tam plaval jeden zbdoulilý kapr možná okoun. Prostě bychom měli začít hospodařit s tím co tu máme. Bohužel není to žádná hitparáda co se týče revírů, ale myslím, že valnou část si děláme sami, protože i to nic z nich vytaháme. Ohledně Frycu by to bylo supr dokonce jsem tam byl jako jediný na ''tajné'' brigádě, kdy se opravovala ta chata v z důvodu, že by to sloužilo pro vyuku mladých, za předpokladu, že Fryc bude náš. Teď se chata opravená, ale Fryc v čudu. A myslím si, že pokud by jsme na Frycu nedodržovaly pravidla jaké tam jsou, tak by ta voda byla taky za chvílu pustá. :/
N Leffi - ® Pá 6.1.2017 12:18:08
Lee-Haney - Povolenky me netrápí nejsem členem MO Zlín, sumář dam elektronicky, když mam cestu, tak povolenku mrsknu do schránky.. Novou povolenku si vyřizuju v Loukách, předem zavolám Sadilovi, jestli je u rybníku a jdu tam, do pěti minut odjíždím s novýma papirama..
N meteor - ® Pá 6.1.2017 11:37:06
Lee-Haney >> ad. Fryšták: doslechl jsem se, že PRÝ bylo v jednání, že by od letošního roku patřil pod MO Zlín, ale ve finále to nějak nedopadlo... nevíš o tom něco bližšího??
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 10:15:38
meteor >> No o tom žádná. Na Březůvky 50 kč jde, ale 1600 na všeminu? To opravdu ne. O vodách škoda mluvit. Chápu že nám nepatří všechny vody a na spoustech jen provádíme rybolov, ale je to bída. Kudlovská - zanesená, navíc mi přijde že se na osazování téhle vody úplně vykašlali. Kačák- zničená bažina kde plave pár dezorientovaných kaprů, navíc prakticky běžným způsobem skoro nechytatelný. Pak tu máme Louky kde je tolik malých kaprů že chytání zde je někdy spíš utrpení, navíc i když je tam klid, tak specialita naší MO dělat z přírodních rybníků obdelníkové vany bez porostu zde taky panuje. Pak rybníček ,,chlumský potok " pro dva rybáře je taky prohra. Pak už jen zbívají Březůvky kde je neskutečný tlak na vodu a Lukov. MO s tolika členy navíc v krajském městě by si zasloužila pořádný revír který mohl být Fryšták na který bych klidně místenku za 1500 zaplatil, jenomže to se nestalo, protože to tehdy naše mo totálně prokaučovala.
Chápu že nic není jednoduché a těžko se shání vody tam kde nejsou, ale je to fakt bída. Bohužel…
N meteor - ® Pá 6.1.2017 9:05:14
Lee-Haney >> smutná pravda. A to si vem, že MO Zlín má kolem 1500 členů (ale je to už trošku "fousatá" informace) a k tomu v podstatě žádné vody.
A to se tu ještě nezmínila nádrž Všemina, kterou MO Zlín spravuje a na kterou se povolenka kupuje separé :-)
N Lee-Haney - ® Čt 5.1.2017 23:38:11
Koumak >> a nechceš je sem ty návrhy hodit? Konkrétní znění. Můžeš si vyslechnout názor a třeba lidé hodí něco do placu na vylepšení, doplnění teda pokud o to stojíš :)
N Lee-Haney - ® Čt 5.1.2017 23:30:56
Leffi >> Když jsem si dával tehdy pauzu s rybařením, tak po mě chtěli mimo členství i brigády. Říkám proč mám dělat brigády když nebudu chytat. Zase jedna ze specialitek. Tak jsem se na to vykašlal úplně. A pak při obnovení takový ranec , navíc další vychytávka byla, že dokud bych si těch 30 hodin neodpracoval tak bych nedostal povolenku, takže bych v jejich systému do léta laskavě čekal až se uráčí mě pozvat na šest pětihodinovek, abych po odpracování kdoví kdy dostal lístek který bych zaplatil v plné palbě za necelý půl rok chytání.
Pak na schůzi mleli něco o tom že je jen na nich jak posoudí zda po členech co si nevemou povolenku budou či nebudou chtít brigády. Už to je u mě vychcanost, protože o tomhle nemají co rozhodovat. Prostě nechytáš tak si zaplať členství a hotovo. Mám pocit že dnes už po lidech co si neberou povolenku nechtějí brigády a novým členům to snížili na 10 hodin. Všechno jde, ale jde to pomalu a těžkopádně
Další věc je vydávání povolenek. Tady na forum se to i řeší a nikdo nechápe proč u nás se vydávají stylem že člověk odevzdá a pro novou si musí přijít až za týden když jinde je dávají na počkání? Navíc všichni platíme roční povolenku na které je navíc datum platnosti od 1.1 a povolenku člověk dostane kdoví kdy. Nejde o to že by člověk prvního letěl na ryby, jde o čas že tam musí lézt naprosto zbytečně dvakrát. Hlavně že se na další schůzi zase pýřili co pro rybáře nedělají když zavedli i pondělky v lednu a to jen jednu hodinu!! ,když byli zvyklí na oficiální termíny v únoru. Přitom jsou organizace kde jsou vám schopni na počkání vystavit lístek už v prosinci na další rok. To po nich nikdo nechce, ale to dvojté chození mě leze krkem když například u nových členů to jsou schopni vydat hned. Na mě to působí jako špatná organizovanost.

Já nechci jen kritizovat, netvrdím že je všechno špatně,udělali stránky, elektronický sumář a jiné věci, což je krok dopředu,každopádně dle mého pozorování je naše organizace prostě těžkopádná a hodně věcí by šlo zlepšit, jenom chtít.A jak píšeš , polovina zlíňáků je jinde, protože jinde s nimi nevysírají a nechtějí po nich nesmysly. Omi to dobře vědí a proto si rybáře pojišťují tím že nechtějí vydávat místenku na Březůvky členům jiných organizací. Kam já třeba jezdím často, protože české lesy naprosto zničily můj oblíbený revír kačák.
N LucPav - ® Čt 5.1.2017 21:41:38
Koumak >> co to trochu rozvést?
N Koumak - ® Čt 5.1.2017 19:31:02
Lee-Haney >> No návrhy mám na zarybnování, brigády a činnost ''chovných'' rybníků.
N Leffi - ® Čt 5.1.2017 18:22:59
Lee-Haney - No prej uz to je od lonska jen deset hodin, ja jsem to obnovoval pred trema rokama a po zjisteni ze chteji petku, jsem si to radsi vyridil v Praze za trojku a ted me to vychazi na dvojku i s brigadama... Rekl bych, ze tak polovina zlinaku je uplne nekde jinde nez v MO Zlin.. Kdyz jsem se jednou zminil v prodejne, ze jsem v Praze, tak jeste byli pohorseni, ze pak nedavam penize do Mo (pak prej nemaji penize na dosazovani ryb) a chytam tam, ale nejsu padly prece nebudu vyhazovat prachy do vetru.. Kdyby si nastavali rozumnou politiku, tak by meli dvakrat vice rybaru a tim vic penez...
N Lee-Haney - ® Čt 5.1.2017 18:05:14
Koumak >> otázkou je , jaké změny a návrhy máš na mysli? O naší MO Zlín si nedělám iluze a to co napsal Meteor je smutná pravda. Vyčuranost zde nezná mezí. Zaplatil jsem jako znovu člen 30 hodin brigád, další 1000 jako vstup do Mo. Cirka mě to vyšlo na 5000 abych mohl chytat. O smýšlení naší základny si taky iluze nedělám, stačí je poslouchat u vody. Jenomže smutné je že nástupci nejsou a co hůř ti co chcou měnit, myslí jen na sebe a nevidí negativa. Takže důchodce chtějí nahradit lidma a pokrokem který nepřinese rybám a vodě nic dobrého.
Pro mě je stavající RŘ dostačující a jediný problém je dosáhnout jeho dodržování. Další problém je přístup lidí co vedou naši MO. To je kapitola sama o sobě, ale ne vše je špatné. Lidi se měnit moc nedají. Musí být nahrazení, otázkou je zda je má kdo nahradit…
N Koumak - ® Čt 5.1.2017 16:23:37
meteor >> Bohužel no slyšel jsem no, že staž má víc povinností k tomu všemu, takže je jasné, že na to lidi serou no. A pak to tak nemá vypadat u vody. Já byl jednou na schůzi co jsem se o to začal zajímat, pak jsem nemohl a teď chci prostě navrhnout pár navrhů no. ALe dost se obávám o tom, jak to dopadne, protože když jsem tam byl poprvé tak kámoš cca 30 roků já 20 a možná dva kolem mé věkové kategorie a zbytek dědci no.
N meteor - ® Čt 5.1.2017 15:16:21
Koumak >> ad. 30 hodin brigád: mně bylo řečeno, že to musím odpracovat, jelikož těch 30 hodin pro nového člena MRS má nastaven právě Svaz (zajímavé - u MO UH jsem musel odpracovat jenom 10 hodin coby nový člen MRS :-))... samozřejmě s tím, že povolenku dostanu až po splnění této povinnosti... a když jsem se ptal na brigády, tak prý žádné nebývají (= viditelně chtěli brigády zaplatit)...
Ad. víra v mládí: jako... bylo by to fajn, ale moc bych s tím nepočítal: v současné době jsou (nejen) mladí "vedeni" k tomu, aby měli si jenom bezstarostně užívali (= spousta práv a žádné povinnosti), což má bohužel obecnou platnost nejen v rybařině. Samozřejmě se najdou výjimky... ale když si člověk uvědomí, kolik lidí je v dané MO registrováno a kolik chodí na schůze (což je snad to minimum, co člověk může udělat), tak je ti stav věcí docela jasný...
Ad. kontroly: no bodejť by někdo dělal kontroly... RS (nepočítám tu profi, která třeba na Dřevnici zřejmě nikdy nezavítá :-)) je dobrovolná funkce, odměny za toto počítání je IMHO celkem tragické, rybáři jsou stále větší "drzouni" a (jak jsem psal) navíc je to v podstatě nepříjemná(??) povinnost...
N Koumak - ® Čt 5.1.2017 15:04:54
meteor >> V pořádku já to taky vidím, že co obhospodařuje UH tak je nesrovnatelné, ale taky s tím mají problémy. Napřiklad jeden rybník nejmenovyný. Po vysazení kaprů se sjedou lidi aj z Kroměříže aby měli maso, ale zbytek roku po nich není vidu slechu. Na tom rybníku bylo prej hodně pěkných candátů, kteří se tam i vytírali což bych považoval za zázrak, ale rybáři prostě chodili do té mělké části a podsekávali je. :/ A věřím, že některá opratření by tomu mohla napomoct, aby se to už nestávalo. Jasně jedna věc je nějáká vyhláška a druhá věc je, aby se dodržovala, ale to už je pak druhý problém tady ve Zlíně, že je zoufale málo kontrol. A dravců si myslím, že je všeobecně málo narozdíl od kapra. A i sypání kapra se dá udělat tak, aby některým zavřeli hubu ohledně nasazení, ale aby aji něco v té vodě zůstalo. A zbytek se může věnovat dravcům. Snad dojdou mladí, protože je jasně, že s důchodcema je to boj s větrnými mlýny. :/ A myslím si, že není problém je přehlasovat, ale musí mít mladí lidi chuť něco změnit a jít na tu schůzi. Kecy na internetu nebo v hospodě nic nevyřeší bohužel. :/ Jinak ano s těma brigádama při zapsání měl i brácha problém, protože na nějáký čas vypadl ze svazu kvuli škole a když se pak vracel chtěli po něm tuším taky těch 30h odpracovat, tak půlku odpracoval a druhou doplatil no, ale tohle mi příjde taky postavené na hlavu. Místo toho co by řešili brigády normálně se členama, tak napálí tolik hodin někomu, kdo se znova zapisuje. :/
N meteor - ® Čt 5.1.2017 13:47:42
Koumak >> bohužel, já tě nepodpořím :-( celkem dlouho jsem se chtěl dostat do MO Zlín (původně jsem byl registrovaný v MO Tovačov = Český rybářský svaz), ale jednak po mně chtěli "odpracovat" 30 hodin brigád (= rozuměj zaplatit 3.000,- Kč namísto brigádničení) coby začínající člen Moravského rybářského svazu (bo fakt, že už jsem v ČRS, byl irelevantní), a druhak jsem si od stávajících členů zjistil, jak MO Zlín (ne)funguje, tak jsem se na to vybodnul.
Momentálně jsem členem MO Uherské Hradiště, kde po mně kupodivu 30 hodin brigád nechtěli, a navíc je to IMHO místní organizace, jejíž vedení se skutečně o ryby stará, tudíž je velice rád "podpořím" tím, že jsem u nich registrován, a tak přispívám na jejich chod.

Nicméně přeji ti hodně štěstí s prosazováním změn. Je to nevděčné, je to na "dlouhé lokte" s nejistým výsledkem, a je to hodně konfliktní z hlediska rozporu mezi tebou (vámi) a stávající "pákou".
N Koumak - ® Čt 5.1.2017 12:43:21
Zdravím chtěl bych se zeptat, jestli se někdo chystá na schůzi členskou. Mám v plánu předložit pár návrhů ke změně, ale chce to i mladší kolegy, protože důchodce sám nepřehlasuju. Jinak je o tomto tématu hezký článek. http://www.chytej.cz/clanky/1859/jsou-to-nase-vody-​ryby-nas-svaz-a-muzeme-delat-zmeny-jak/
Myslím si, že je to tam dobře napsané, že se dají některé věci změnit, ale lidi musí chodit na ty schůze a né jen kafrat na internetu nebo v hospodě. :/
N Lee-Haney - ® Út 27.12.2016 20:27:02
Co jsem jel dneska kolem dřevky tak vypadala hodně dobře, ale stojáky budou podle mě beznadějně zamrzlé.
N ruprd - ® Út 27.12.2016 13:30:01
dobrý den, jak se má situace, je chytatelná jen řeka?, nebo je rozmrzlá i nějaká stojatá voda?

N Mirek-ZL - ® Po 17.10.2016 11:51:00
Zdravím všechny rybáře ze Zlína a okolí. Byl jste někdo na ryb. závodech v sobotu na čtverci? Napište nějaké info, jak to probíhalo, jaké byly úlovky atd. Já momentálně nestíhám v práci, tak na ryby už jsem se víc jak měsíc nedostal. Na fotkách slepé rameno Dyje 8 ha. . Pravá a levá strana od místa lovu. Na feeder jak dělané. Takové revíry mám rád.
N Koumak - ® Po 26.9.2016 11:39:25
Ona se totiž opravovala i ta chata co tam je, a která patří MO Zlín. Údajně by to chtěli MO kvuli tomu, že chata je dost veliká a kdyby přehrada patřila pod nás, tak by se měli kde školit noví rybáři a další akce včetně závodů, což bych asi i uvítal, protože jediné závody co se tu konají jsou pro malé a pro baby a to je vše. Takže nějáké závody normálně pro dospělé bych uvítal no.
N Koumak - ® Po 26.9.2016 11:36:22
meteor >> Tak já tam chodil jen loni, ale mrzelo by mě to kdyby se z toho stala byť ta VIP voda. Jako teď, jak to má ZRS si myslím, že to obhospodařují fakt dobře. Nikde žádný bordel a o obsádku se taky starají. Snad to bude milé překvapení teda. :D

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 199 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | ostatní ]

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinky značky MIVARDI pro rok 2017 SKLADEM!

Nově jsme pro vás naskladnili všechny dostupné novinky značky MIVARDI pro sezónu 2017. CAMO Lehátka, Stojany, Tašky CAMO nebo se stolkem, Nová podložka NEW DYNASTY, Křesílko COMFORT FEEDER, Spousta příslušenství pro křesílka k odkládání!


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack ELITE 1kg akce!

Za 399 Kč s DPH.
Exkluzivní směs založená na 100% rozpustných rybích moučkách, obrovském množství skvělých rozpustných atraktorů a spousta dalších lahůdek je doplněna tím nejlepším z řady tekutých složek : esencí Elite, Carptrack Liquid Aminem a několika tajnými složkami.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...