MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Feeder v okolí Zlína

Ahoj všichni kdo vyznáváte tuto metodu lovu a chytáte v okolí Zlína, zajímalo by mě kde nejraději chytáte, na jaké nástrahy chytáte, jaké máte úspěchy.... Popřípadě by jsme mohli vyměnit postřehy z lovu:-)

Autor diskuse: zdenos ®
Zařazeno do: feeder - ostatní, 28.1.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 200 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Koumak - ® Út 21.3.2017 11:04:47
Lee-Haney >> Jako je možné, že se v těch Březolupech vytírají kapří rybník je to relativně velký a mají k tomu prostor. Ten rybník se mi hodně líbí a myslím, že je taky nevyužitý, jako mohl by uživit slušné dravce, ale to by se lidi nesměli chovat jak hovada no. Protože pochybuju o tom, že třeba někdo ví, že na Moravě 10A je K70.... Třeba takové Uhliska asi jedna z největěích stojatých vod okolo, ale dostat se tam přes 50cm u kapra je zázrak a dravců tam asi taky moc není. Přitom je to ''pískovna'' okolí hezké až na ty chataře a ti prej masí co se dá. Dokonce před zahájením dravců tam masí candáty, protože jsou přichuti. :/ Cemuž bych se asi nedivil, protože nikdo jim nemůže udělat kontrolu v chatce a mám dojem, že i s tím soukromým pozemkem se to dá uhrát na to, aby tě nekontrolovali. :/ A jeslti v noci nahodí na rybičku, tak to v květnu asi nikdo nepude kontrolovat o půlnoci...
N Lee-Haney - ® Út 21.3.2017 6:10:37
Koumak >> Kdo ví jestli to nejsou vytření kapři, protože se mi nechce věřit že by sadili až tak malé, ale možné je všechno.
N Lednácek - ® Ne 19.3.2017 21:41:41
Dnes zahájení sezóny na Lukově.Během 4 hod. chyceno 5 kusů kapra. Nejmenší 43cm,největší 52cm.Na protějším břehu chytal kolega stejnou dobu a nevytáhl ani šupinu.

N Koumak - ® Ne 19.3.2017 21:00:08
Lee-Haney >> Že by do Březolup sadili menší kapříky? Což by mohlo mít něco do sebe, protože když jsem tam byl na podzim, tak tam byl sice chlapík s rybičkama a my, ale na 4 fídry asi jen tři kapří dorostenci. A pak došel chlápek s vláčkou a ten pravil, že když se tam nasypou kapří, tak jezdí lidi aj z Kroměříže jen na aby si pochytaly kapry, ale jakmile už nejsou, tak je tam člověk nevidí. :/ Což je docela směšné, když je tam K70 a pár lidí tam jelo i na noc chytat, ale je tam problém vůbec něco chytit. :/ Prej tam bývavali hezcí candáti, ale v době tření je nějáké hovada chodili podsekávat do trdliště. Sice je tam teď zákaz chytání, ale zandáti jsou v pánu.... :/
N Lee-Haney - ® So 18.3.2017 16:54:13
Já jsem byl včera v Březolupech a bralo to jak blbé, ale jen kapři kolem 25-30 cm. Chvilama mě to už ani nebavilo, ale naštěstí to nebylo tak hrozné jak kdysi na Lukově kde jsem nestihl připnout ani policajta a už tam visel a tak pořád dokola.
N ruprd - ® So 18.3.2017 14:58:49
to je počasí na víkend, asi zruším velké plány v podobě ulovení malého kapra..)), jinak první vycházka a letos první ryba asi 3 vteřiny po nahození, PD mi vzal kukuřici na feederu..:-)
N Koumak - ® Pá 17.3.2017 9:51:03
Lee-Haney >> No je fakt, že se ochladilo, takže ryby asi ještě moc aktivní nebudou. :/ ALe snad už nějáké radikalní ochlazení nehrozí a bude se to jen zlepšovat. :D
N Lee-Haney - ® Ne 12.3.2017 19:47:48
Tak dneska zahájeno na Březůvkách. Byla celkem zima a když jsem přijel tak tam byli 4 rybáři,ale neviděl jsem chytnout rybu a já jsem byl na svém místě úplně bez záběru. Když rybáři odešli tak jsem se přemístil a tam se to konečně začalo trochu hýbat a s nudlí u nosu jsem vydoloval malého jelečka a pak hodně baculatého karase taky málého rozměru. Přišlo mi že to byl dokonce obecňák,ale už bylo šero a neviděl jsem ho pořádně,ale karas to byl. Každopádně ta voda je ještě hodně ledová a ryby jsou zatím pasivní. Takže počkám až se přeci jen trochu víc oteplí.
N Lee-Haney - ® Po 6.3.2017 17:11:34
meteor >> tak času mít taky nebudu extra moc, protože začíná jaro a mě začnou fušky, takže se k vodě dostanu taky sporadicky, ale pár vycházek se snad povede :)
N meteor - ® Po 6.3.2017 9:07:56
Lee-Haney >> já chodím akorát do práce :-) letos to opět vypadá tak, že se k vodě spíše nepodívám... holt 2 malé princezny jsou 2 malé princezny plus finišujeme rodinný domek... Takže vám přeji pěkné chvilky u vody a hodně fišulí ;-)
N ruprd - ® Ne 5.3.2017 9:30:35
Lee-Haney >> a co bylo dál, jen vítr? :-) já mám v plánu jít dnes poprvé k vodě, ovšem počasí se má pokazit..
N Lee-Haney - ® Ne 5.3.2017 8:45:05
Tak co, chodíte už někam? Já jsem měl v plánu jít včera. Tak jsem si revíry objel na motorce a bohužel všechny stojáky beznadějně zamrzlé. Jediné co je momentálně chytatelné jsou jen tekoucí vody. Na Moravě včera při tom větru vlny jak na moři :)
N Mirek-ZL - ® Čt 23.2.2017 5:28:12
Kdo chce ať se podívá od času 4.15


N Koumak - ® Út 24.1.2017 13:38:20
Zdarec, tak kdo teda planuje schuzi? Zatim je nas dost malo a z toho mala nekteri nejsis nebudou moct, tak at aspon vim, jestli jeste nekdo tam de aby to melo vubec cenu.
N Lee-Haney - ® Ne 8.1.2017 1:10:10
Koumak >> Tak s chutí do toho, třeba z toho něco vzejde.
N Koumak - ® So 7.1.2017 19:48:17
Lee-Haney >> no na kapry se asi vykaslu, ale s tim zaryb. planem si nejsu jisty, protoze kdyz jsem psal ohledne nejakych informaci, tak byli protivni, jak hrachove hovno. A co se tyce druhu ryb a jeji nedostupnosti ti chapu, ale kdo hleda najde. Uz jsem psal kdysi email ohledne dravcu a ohaneli se, ze dva roky nebyly stiky dostupne na trhu. Ja asi za 20 minut jsem nasel dve velke rybarstvi, ktere nabizely i stiky. A co se tyce penez, tak mam od znameho co si delal skoleni na porybneho, tak se svaz kasal, ze na Vseminu nasypou za 150k rocne.
N Luboš22 - ® So 7.1.2017 17:05:33
Lee-Haney >> Zdar ogaři,já jsem taky členem na Vsetíně a u Sadila jsem si bral povolenku.A to jsem ji bral až v červenci.Jenom jsem si s ním domluvil,kdy bude u Chlumských rybníků a dojel tam.
N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 16:47:35
Koumak >> No co si vzpomínám tak na každé schůzi jeden z nich předkládá co vše se vysadilo a co se podle zarybňovacího plánu vysadit nepodařilo. Samozřejmě u ryb u kterých se to nepodařilo je taky třeba si uvědomit že se většinou jedná o druhy ryb které se někdy nedají tak lehce sehnat a když už tak jsou velice drahé. Tím se jich nezastávám, ale je třeba na tohle brát zřetel. Myslím si že pokud pošleš dotaz na někoho kompetentního, tak by ti mohl v klidu zarybňovací plán prozradit. On kdysi i visel na stránkách a nemyslím si že by to mělo být něco tajného. Navíc si na schůzích volime dozorčí komisi která dohlíží na kroky naší MO.
Říkám omezení sadby kaprů či velikosti ti 100% neprojde a asi bych to i vynechal, protože by ti to mohlo pohřbít další návrhy.
Pokud jde o počet odnesených ryb, tak množství se udává pro celý svaz pokud se nepletu. Tudíž si na schůzi můžem odhlasovat aby zanesli návrh na omezení počet ryb a byl tento návrh podán na sjezdu MRS. Jenomže zase, tohle ti konkrétně u nás nikdo neodhlasuje. Těch rybářů co by si odnesli více dravců zas tolik nebude a navíc nechtějí být omezováni. Navíc jsem tady na mrku někde četl že se to má projednávat, takže s tímhle nápadem už někdo došel. Pokud jde o omezení kapra na 10 kusů ročně tak to taky nepujde a dopadlo by to maximálně tak že by je lidé přestali zapisovat a tím by se do vody nedosadilo co by mělo. Je to začarovaný kruh kde je problém ve vodě tu rybu udržet déle, ne že by se nestíhalo dosazovat- tohle platí u kapra. U dravců a jiných druhů ryb je to trochu jinak. Celkový problém taky je že x revírů je sjednoceno pod jedno číslo-název a tak nikdo konkrétně přesně neví kde jaký deficit přesně nastal. I když po vyřazení kačaku z provozu mají revíry co patří pod naší MO každý jiné číslo, takže tam problém nebude.
Jak říkám, pokud teda chceš něco měnit tak bych se zaměřil třeba na ty jiné druhy ryb než je kapr a tam apelovat na dosazování v pravidelných intervalech. To ale samozřejmě chce podklady zarybňováku, abys měl údaje s kterýma můžeš operovat. Ještě jednou, je rozdíl něco chtít co se ti zdá správné a logické, ale druhá věc je technická proveditelnost, byrokracie ve svazu a taktéž potřeby základny v podobě rybářů. Pokud tam naběhneš, vychrlíš nepodložené informace, různá omezení, tak tě semelou nejen ti co sedí v MO a mají určitý přehled, ale také rybáři a tím pádem ti z představy vznikne nereálné pocení za pultem…
N ruprd - ® So 7.1.2017 16:30:15
takže když mi povolenku seberou, tak můžu koupit další odjinud?
N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 16:27:25
Leffi >> aha ok. To jsem nevěděl že si povolenku můžeš klidně pak koupit u jineho svazu. Ale to stále neřeší to co jsem kritizoval a to je to že tam člověk musí jít stejně dvakrát :)
N Koumak - ® So 7.1.2017 14:55:16
Lee-Haney >> Bohužel zarybnovací plán jsem nikde nenašel což mě ani nepřekvapuje. Na schůzi se zase budou hájit tím, že nemusí zvěřejnovat všechno co vysadí důležitý je kapr. To je bohužel ono. Dědci budou řvát, že 45cm je málo nedá se to žrat, ale když se nasypou jateční ryby, tak zase za týden řvou, že je to prázdné, ale v druhé větě dodávají, že si vzali jen 10ks dom. Takže návrhovat budu i maximální počet ponechaných ryb, jak kapra, tak dravých na ty bych chtěl apelvoat. Protože když jsem se díval na sumář 2016, tak na dřevce je průměrná váha štik, které zmasili cca 2,1kg což se obávám, že se to pohybuje někde kolem míry. A v tom vidím obrovský problém. Stejně tak, když oni na chlumy udajně nasypou nevím kolik candátů velikosti 5-10cm jasně množství se zdá veliké, ale procento, které se dožije aspoň 40cm je mizivé. Nehledě na to, že naše revíry by mohly vypadat jinak. Ty vany co to jsou by se daly pozměnit jen by se muselo chtít. :/
N Leffi - ® So 7.1.2017 12:06:51
Lee-Haney - Dobře :-), půjdu na to opačně a snad to pochopíš :-).. Jsi ve Zlíně a najdeš si práci v Praze třeba od Března a víš že do Zlína budeš jezdit minimálně a jihomoravská by se ti tím pádem neoplatila a za nové členství v Praze zase platit litr je blbost, takže ve Zlíně si zaplatíš členské a brigády, ale povolenku už si nekoupíš, ale jak přijedeš do Prahy, tak si najdeš jakýkoliv PS MO a tam si zakoupíš třeba jen povolenku středočeskou.. Je jedno jestli jsi registrovaný u ČRS nebo MRS, povolenku si koupíš kde chceš, akorát když to není přímo na místo kde jsi registrovaný, tak platíš poplatek 50,- Kč.. Takže klidně si můžeš koupit i povolenky dvě, třeba jihomoravskou a středočeskou nebo rovnou celostátní, to už je na tobě.. Není poviností si kupovat povolenku v místě organizace.. Co se týká toho prodeje mimo úředky, tak to bylo dokonce někdy v minulosti psané i na stránkách mrszlin, že po domluvě je možno koupit v Loukách..

N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 0:43:24
Leffi >> Jako mám to chápat tak že máš celostátní? Protože já to pořád nějak nechápu. Jsi členem MO Praha což je ČRS a tam platíš známku a brigády a pak si koupíš povolenku u Sadílka v Loukách což je MRS, z toho jsem jelen :D
To vím že si můžeš povolenku koupit pak kdykoliv v roce,ale zase jen v úředních hodinách tedy v pondělky.
N Lee-Haney - ® So 7.1.2017 0:41:11
Koumak >> Jako rozumíš,já chápu tvoji vizi a i kdyby se mi líbila,tohle prostě nikdy neprojde a neprošlo by to ani nikde jinde. Prostě to nejde. Rybáři chtějí chytat kapry a chtějí je chytat v mírových velikostech. ono stačí když vysadí kapry do 45cm a máš vidět jak jsou všichni naštvaní co to dali za žebráky. Jediné co se podle mě dá dělat je to ,víc tlačit na ruznorodost zarybnění. Ono prostě ani nejde omezit vysazení kapra. Je daný určitý zaybňovací plán kde ten kapr dominuje a nejde omezit jeho sypání na nyžší počty.
Nechci tě od téhle iniciativy nějak zrazovat,ale než bych vystoupil na to podium,tak bych si trochu zjistil jaký je zarybňovací plán,co se z něj musí splnit,co se často neplní a až pak na to apelovat. Ono je taky rozdíl něco chtít a to co je vůbec reálné změnit. Neznám přesné fungování svazu,dekretů na vody a s tím související vysazování,každopádně je potřeba si tohle nastudovat,protože ač jsou jací jsou,aby tě neubili argumentama a nevzali ti vítr z plachet. Pokud opravdu chceš měnit,musíš znát tuhle problematiku,jinak by tě to mohlo ještě znechutit.
Na schůzi snad pujdu,pokud mi do toho něco nevleze.
N Leffi - ® Pá 6.1.2017 21:38:57
Lee-Haney - Jsem pod ČRS v Praze, tudíž MO Praha, dejme tomu :-), tam si zaplatím členské a brigády na rok a povolenku už si můžu koupit na kterékoliv místo v ČR, navíc i na zlínských stránkách se dočteš, že pokud uhradíš členské do termínu, tak povolenku už si můžeš dokoupit kdykoliv nebo po tel. domluvě to u p. Sadila v Loukách.. Takže si myslím, že takové právo má kdokoliv, akorát o tom asi málo kdo ví, nikde není napsané, že by sis musel povolenku kupovat jen ve vyhrazených termínech MO Zlín.. Jo jinák já tam mám ještě příplatek myslím 50,- Kč, že jsem z jiné organizace..
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 17:09:54
Lee-Haney >> Jasně těch kaprů by se sadilo míň tak jsem to měl v plánu. Nesypalo by se tam na hmotnost tolik co jatečních. To by bylo taky špatně no. Jako u těch dravců chci prostadit i maximální počet na odnesení no. Protože jinak to postrádá smysl. A myslím si, že nás svaz všeobecně špatně hospodaří. Udajně nasadili malé candátky na chlumy, ale velikostně kolem 10cm. Což je dost špatné právě z důvodu lovu na žižalu a poškubaní jejich tlamek od důchodců. Bohužel máme revíry takové jaké máme, ale myslím si, že i s tím by se dalo něco udělat. Byl vypuštěný Chlum místo toho co by škrabaly břehy mohli udělat trochu úpravu dna kdyby párkárt zajeli a udělali pár děr popřípadně projeli to koryto bylo by to o něčem jinem. A Vy půjdete na schůzi?
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 16:37:03
Koumak >> No abych se vyjádřil k prvnímu návrhu ohledně kapra. Tvůj pohled na věc je dobrý a ono dokonce se to takhle někde praktikuje, jenomže má to své ale. Ty naše revíry jsou malé rybníčky kde když nasadíš malé kapry tak tam už nemusíš ani chodit chytat, protože to rybaření bude nesnesitelné. Zažil jsem to v Loukách, zažil jsem to na Lukově a věř že je to fakt katastrofa, kdy nestihneš zavěsit policajta a už ti tam visí dorostenec a tak stále dokola. Muselo by se jich sadit hodně málo. Na velkých vodách je to menší problém, protože se ta masa ryb rozloží na velikost vody. Mám pocit že třeba na Nové mlýny právě takhle sadily kapříky co měli 35 cm. Ale ty nádrže jsou obrovské a neskutečně uživné což se o našich malých rybníčcích řict prostě nedá. Viz třeba kudlovská kde mi přijde že ti kapři tam snad zakrněli. Kdyby se do vody nenacpalo tolik krmení a šrotu tak ty ryby nerostou ani na dalších našich revírech. Muselo by jich tam být o dost míň, aby jim stačila přirozená potrava.
Opravdu si nemyslím že sazením hromady menších kaprů by bylo na našich vodách ku prospěchu.
Ono je navíc dobře i pro vodu když se ten počet reguluje a zůstane pár ryb- menší potravní konkurence a míň rybářů u vody. Jednoduše naše vody jsou prostě malé vany , bez úkrytů ,kde nemá smysl podporovat růst kaprů do jateční velikosti. Další věc je ta že tohle 100% neprojde.
Pokud jde o mě, mě by se líbil model vysazování v menších množstvích častěji. Abych to přiblížil. Auto by mělo na přívěsu káď kde by bylo třeba 4 metráky kaprů. Ty 4 metráky by se rozvezly po všech revírech s tím že by se do každého revíru hodilo 80 kg kapra. Takhle by se to dělalo co tři týdny. Ty čísla jsou jen příklad. Prostě by šlo o to nevysadit kvantum a tím zredukovat tlak na vody kdy po vysazení jsou vody v obležení rybáři co chodí jen v případě když chytnou kapra do hodiny. Samozřejmě by to bylo náročnější na čas, uskladnění ryb- i když tohle by šlo v komorách v loukách.
A kdo ví zda by to vůbec fungovalo.
Ohledně dravci na úkor kaprů by se řešit mělo. Ono by stačilo kdyby Mo dodržovala vysazování jak má být ohledně různorodosti. Jenže tady je chyba že byl rok kdy se všude vysadilo hromada línů a pak x roků nic, candáti to samé, vysadí se jich mraky na ráz a pak bída. Pak se doslechnu že v loukách se tahájí mírové štiky a někteří si tam pro ně chodili jak pro kapry.
Z toho mi vyplývá že naše Mo ty ryby jednoduše vysazovat neumí. Podle mého to chce sadit menší množství, ale v kratších intervalech. U candátů je to zas chyba nás rybářů, kterým nedochází že když začnu tahat malé candátky na žížalu, tak by bylo dobré třeba na tu žízalu na tom revíru ten rok nechytat, aby ta ryba místo chcípnutí mohla dorůst. Je to začarovaný kruh.

V neposlední řadě tvůj návrh na chov ryb. V téhle problematice nejsem odborník, ale pamatuju si že na tohle téma byla debata na jedné ze schůzí a bylo tam řečeno že vše hatí byrokracie Svazu jako takového. Každopádně ohledně chovu jiných ryb, třeba dravých to můžeš zkusit s dotazem a návrhem řešeni, třeba to padne na úrodnou půdu.

Jak jsem napsal, chápu co by jsi chtěl změnit a souhlasím s tím, ale například u těch kaprů by tady musely být jiné podmínky, jiné revíry. Takhle to je utopie a z vlastní zkušenosti neštastné řešení. Muselo by se jich vysadit hrozně málo.
Každopádně ti fandím že máš zájem a chceš věci zlepšit a řešit, jen je potřeba myslet na ty negativa.
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 16:05:01
Leffi >> tohle trochu nechápu. Nejsi členem MO Zlín a vyřizuješ si povolenku u Sadila který je v MO Zlín? Rozveď to trochu, v jaké MO teda jsi? Navíc je pěkné že zavoláš Sadilovi, jedeš tam a hned ji máš, jenomže takové výsadní právo z nás ostatních nikdo nemá, takže logicky tohle řešit nemusíš :)
N Lee-Haney - ® Pá 6.1.2017 16:00:44
meteor >> bylo to v jednání, ale nedopadlo to a zase jsme utřeli nos viz. http://www.mrszlin.cz/media/files/page/item/files-1​7/n%C3%A1dr%C5%BE%20fry%C5%A1t%C3%A1k.pdf
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 12:41:15
LucPav >> je to tu
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 12:40:49
Lee-Haney >> už
N Koumak - ® Pá 6.1.2017 12:40:14
No takhle jako na zarybnování mám navrh třeba nevysazovat hned jateční kapry, po kterých se hned zapráší, ale vysazovat mešní údajné valné většině co chcou kapra by se tímto mohla zacpat huba, protože kapři vysazení budou a mohli by vyrůst v tom revíru takže by se chvílu dalo lovit a kapři by se vraceli. Přičemž tímto by byli vyřešení kapři a mohlo by se víc pozornosti věnovat dravcům co se týče vysazování, tak bych navrhoval i maximální počet na odnesení, protože bohužel to tak chodí a toto je jediné možné řešení, jak je ochránit. No a co se týče ''chovných'' rybní(č)ků,tak zaprve by se měly odbahnit a za druhé si myslím, že je nesmyslné tam mít hrs amurů a línu v jednom a dvě hrsti ve druhém, přičemž při výlovu se stejně tyto ryby odnesou bůh ví kam, protože každý si řekne, že je chce a do revírů je mizivá část. Takže klidně by v jednom rybníku mohli byt štičky nebo candáti popřípadně okouni bez výčitek bych k nim po výlovu nasypal zpět střevle, kterých bylo víc než amurů a línů dohromady. A hned by bylo i žrádlo pro dravce co by tam byli. Samozřejmě vysazování reofilních druhů. Na těch kaprech si myslím, že by se mělo i ušetřit když se koupí menší, tak by měli byt levnější. Dýl by měli vydržet v revírech. Bude co chytat. Dědci sice budou nadávat, že jsou malí nebudou je moc zmasit, ale nebude za dva týdny prazdný revír. Nehledě na to, že na jaro jsem byl na Lukově a mám dojem, že chybí i bílá ryba v revírech, protže ani cejn ani plotka se neukázali takže to byla čistá nula. A myslím, že zrovna třeba horní Lukov je dost hezký revír na to, aby tam plaval jeden zbdoulilý kapr možná okoun. Prostě bychom měli začít hospodařit s tím co tu máme. Bohužel není to žádná hitparáda co se týče revírů, ale myslím, že valnou část si děláme sami, protože i to nic z nich vytaháme. Ohledně Frycu by to bylo supr dokonce jsem tam byl jako jediný na ''tajné'' brigádě, kdy se opravovala ta chata v z důvodu, že by to sloužilo pro vyuku mladých, za předpokladu, že Fryc bude náš. Teď se chata opravená, ale Fryc v čudu. A myslím si, že pokud by jsme na Frycu nedodržovaly pravidla jaké tam jsou, tak by ta voda byla taky za chvílu pustá. :/

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 200 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | ostatní ]

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE feeder pruty Sportex

Za 3199
SPORTEX Feeder - slevy na vybrané modely, 10 let záruka na blank a doprava ZDARMA na všechny nabízené modely!!!


akce, rybareniPodběráková hlava Middy

Za 450
Jedna z nejlepších podběrákových hlav od anglické firmy MIDDY


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...