MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

povolenka(musí být vystavená cedule nebo nemusí?)

na jednom rybníce v okolí Litoměřic.chtěl jsem se zeptat když je lov povolen na povolenku musí být na místě revíru vystavená cedule nebo ne?

Autor diskuse: Borecek21 ®
Zařazeno do: všeobecné - příhody, kuriozity, 22.6.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pepsík - ® Pá 4.5.2012 23:10:27
čauky Borečku mělo by to pařit pod Povodí ohře ale pokud chceš můžu ti to z jistit úplně přesně.
N Kajman60 - ® Čt 23.6.2011 0:48:25
Jarda Š. >> je již pozdě,nechce se mi to dohledávat,...ano,veškeré lovné revíry by měly být označeny,povinnost hospodáře MO,taktéž i chovné rybníky se zákazem lovu(náš případ), a tuším je i vyhláška na povinné značení jakékoliv nádrže požárního charakteru.(-účel nádrže,vlastník či provozovatel,zákaz koupání atd.).Samozřejmě se nebude označovat kdejaká malá kaluž kolem potoka,běžně přez léto vysychající...
N Jarda Š. - ® Čt 23.6.2011 0:39:35
Kajman60 >> Podle zákona musí být označen revír, kde se chytat smí a chráněné rybí oblasti, ve kterých se chytat nesmí. Rybník se označovat nemusí, není-li na tabuli uvedeno jinak, tak se považuje za chovný a chytat se v něm nesmí.
N Kajman60 - ® Čt 23.6.2011 0:33:02
Jarda Š. >> ..já bych to upřesnil.Pokud je to soukromý rybník či nádrž,který nespadá pod žádnou MO tak tam NEMÁ co RS řešit ať dobrovolná či státní.Pokud se majiteli na soukromém pozemku nelíbí rybaření cizích osob a tím pádem krádež ryb(patlačení),je to jen v kompetenci PČR nebo místního obecního úřadu příslušné obce.I v tomto případě,pokud není pozemek oplocen,má být označen tabulemi jako soukromý pozemek se zákazem vstupu či lovu ryb. ...
:...že tam byl porybný a 4 rybářům zabavil ryb.lístky a pokutu 15 tis,ale cedule nikde...: viz níže.
RS nemá pravomoc odebrat Roční rybářský lístek !! ...jen Povolenku k lovu ryb.
N Jarda Š. - ® St 22.6.2011 23:47:56
Borecek21 >> Když není rybník uveden v popisu revíru ani tam není cedule, ze které vyplývá, že se tam chytat smí, tak se tam chytat pravděpodobně nesmí a jestli to majitel doposud tiše trpěl, tak to ze dne na den může přestat trpět a toho, kdo bude přistižen, že mu tam chytá, oznamovat na správní řízení k uložení pokuty.
N Paulus - ® St 22.6.2011 23:45:43
Borecek21 >> Žádný porybný nesmí zabavit lístek, tedy RL.Taky mi není jasný proč by kontroloval na "nerevíru" bo tam může tak leda koukat.
Zbytek ti popsal Jarda.
N nofish - ® St 22.6.2011 23:44:33
Revír by měl být v soupisu revírů a řádně označen. Ovšem pokud není tak to neznamená že tam může teda chytat kdo chce. Taky nelezeme sousedům přes plot na meruňky a když jo tak snad ví že by neměl ne? Ona to třeba není "lovná" voda, nebo to patří někomu jinému a podobně.
N Borecek21 - ® St 22.6.2011 23:41:02
Jarda Š. >> no léta se tam chytalo bez povolenky,prostě každý tam přišel a chytal,a nedávno mi říkal jeden pán že tam byl porybný a 4 rybářům zabavil ryb.lístky a pokutu 15 tis,ale cedule nikde,rybáři trochu nechápali.
N Jarda Š. - ® St 22.6.2011 13:01:05
Borecek21 - >> Pokud jsi si jist, že jde o součást revíru, tak tam klidně chytej, nejsi-li si jist, tak raději ne. Povinností uživatele revíru je označit ho tabulkami s uvedením názvu revíru, čísla revíru a uživatele. Pokud některá nádrž je součástí revíru dle popisu a taková tabulka u ní chybí, měl bys na to upozornit hospodáře, aby zjednal nápravu.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | příhody, kuriozity ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash Key Cray 2017

Nová vlajková loď Nash v krmení KEY Cray se začne oficiálně prodávat někdy v polovině dubna. My vám přivezeme boilie Key Cray, které nám vyrobili ve firmě Nash pouze na výstavu. Budete si moci zakoupit v balení 5kg a průměrech 15 a 20mm.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack ELITE 1kg akce!

Za 399 Kč s DPH.
Exkluzivní směs založená na 100% rozpustných rybích moučkách, obrovském množství skvělých rozpustných atraktorů a spousta dalších lahůdek je doplněna tím nejlepším z řady tekutých složek : esencí Elite, Carptrack Liquid Aminem a několika tajnými složkami.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...