MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dyje 15 - loďka - půjčení

Zdravíčko přeji.
po 16.6. bych rád vyzkoušel na Vranovské přehradě (Dyje 15) lov z loďky.
Myšleno být ubytován v kempu Vranovská pláž(u hráze).
Je tam něco takového, myšleno pro rybáře, i jak založit prut ?
Děkuji Vám

Autor diskuse: Mike1977 ®
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 5.2.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N VolodaXXX - ® Pá 26.2.2010 22:54:17
Zdarec byl jsem tam loni na prodloužený víkend - s rodinkou a jenom tak kdyby náhodou jsem si vzal sebou pruty ale ani jednou jsem nenahodil - pláž bývá plná šplouchačů a loďky jsou drahé. V místě pláže a naproti lov ze břehu úplně nemožný - buď je to moc strmé nebo je to soukromý pozemek. Letos tam pojedu znovu ale už budu hledat chatu s přístupem k vodě a vlastníma loďkama jenom tak na náhoda to tam asi nemá cenu. Jo a průchod pláží je za prachy pořád.
N bombardák - ® So 6.2.2010 18:28:48
Mike1977 >> Pěšky to je vlastně přes hráz a celý Vranov. Průchod pláží býval za prachy. Možná dnes je to jinak.Pokud pojedeš autem, musíš jet přes Šumnou a Lesnou do Vranova Většinou jsem chodil (začínal) pod mostem sejdeš, nebo sjedeš pod restaurací ,, Formoza " je na náměstíčku - dá se dole dobře zaparkovat a pak jen čekat, jak pustěj vodu. S tou vláčkou není z loďky problém, jen jsem Tě chtěl na hlubinnou upozornit. Co se týká chaty - určitě je to pro rybáře i rodinku pohodlnější. Termín od 16.6 bývá právě dost navštěvovaný...
N Mike1977 - ® So 6.2.2010 15:13:36
bombardák >> Jo a ještě jeden detail....chtěl jsem tam jít i na pstruhovku, která začíná právě pod přehradou....prostě to střídat
N Mike1977 - ® So 6.2.2010 15:10:26
bombardák >> No myslím, že snad v průběhu června, tam moc lidí nebude, snad krom školních výletů...S loďkou...napadla mě ještě vlastní, nafukovací, ale kdo se s tím má tahat? Máš recht, možná bude dobré se podívat i k začátku přehrady...nejsem zhýčkaný, ale vzledem k tomu, co za nádobíčko, zrcadlovku apod. povezu, ve stanu nenechám..a když už do chatky, tak s kuchynkou...**** jinak klasická přívlač, na woby či třpitky, dnad z lodek není posuzována jako hlubinná.
N Nix - ® So 6.2.2010 14:45:25
Mike1977 >> ja tam taky jen vláčel , jinak ti doporučuju vláčet ráno u pláže sjíždějí se tam pěkní boleni , nebo si s lodkou zajed do švýcarské zátoky , tam tolik plavajících rekreantů nenajdeš . Je možné že by ti někdo z chatařů půjčil lodku levnějc než přímo v půjčovně
N bombardák - ® So 6.2.2010 14:20:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Mike1977 >> Nevím, nevím kamaráde, ale zrovna vranovská pláž je dost frekventované místo a rybolov je tím dost komplikován. Navíc, předpokládaná žapůjčená loďka bude dost finančně zatěžující. Stejně tak je většínou v sezóně navštívená lokalita spíš - Matějskou poutí. Voda je to, v těchto místech opravdu kouzelná, široká a hluboká - ale stejně musíš hledat místa vhodná k lovu, mělčiny, zlomy dna, zatopené stromy kolem pobřeží atd. Osobně jsem stejně jezdil lovit na druhou stranu a vlastně jsem využíval míst od vjezdu do Lančovské zátoky - podél břehu - směrem k zažátku přehradní hráze. Možná by bylo vhodnější využít nabídky pronájmu nějaké chaty, kde bývá v nájmu i možnost využití loďky. Pokud bys chtěl využít hlubinnou přívlač je povolena od 1. září v místech od Bitovského mostu po hráz přehrady. Závěrem jen co se týká loďky a případného držáku prutů. Určitě loďky provozované půjčovnou, nemají nic co by Ti držení prutu umožnilo. Navíc, většina laminátek ani toto bez nějaké úpravy (např. příšroubování) neumožňuje. Kamarád taková zařízení s možností upnutí (kovová svorka) do sedátka, nebo boku lodě vyráběl. Jenže chce to znát přesný typ lodě. Možná by to chtělo projít katalog f. Fencl, nebo něco podobného.
N Mike1977 - ® So 6.2.2010 14:06:20
Nix >> Ale na vláčení by to šlo ne? na kapříky moc ne...nedovedu si představit, že bych ty pruty hodiny držel v ruce :-) Anebo tam sbalit nějakou babu která "podrží" :-) :-)
N Nix - ® So 6.2.2010 13:58:36
Mike1977 >> no to asi ne, pak je ještě moznost si vzit sebou šerpu , který ti bude pruty držet :)
N Mike1977 - ® So 6.2.2010 13:52:22
Nix >> No jo, ale já mám jen vidličky, a to by dobře nedopadlo :-)
N Nix - ® So 6.2.2010 13:29:30
Mike1977 >> co třeba zkusit dat stojan do te lodky
N Mike1977 - ® So 6.2.2010 13:21:13
Nix >> To věřím, ale třeba u té loďky, klasické si nedovedu představit, držení 2 prutů.....
N Nix - ® Pá 5.2.2010 18:38:06
u kempu je pujcovna lodí a slapadel , takze v tom by problem byt neměl

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack ELITE STRAWBERRY 1kg akce!

Za 356 Kč s DPH.
Zcela nové boilie vycházející z veleúspěšného boilie Elite. Toto boilie jsme vylepšili pár novými složkami a hlavně stejným superatraktivním jahodovým práškem, který hotovému boilie dodal kouzelný jahodový podtext.


akce, rybareniAkce Kevin Nash

Velká vánoční akce na produkty Nash, bivaky, přístřešky, oblečení, pruty, pouzdra na pruty, křesla, navijáky, tašky, pouzdra, podložky odháčkovací, lehátka, vozíky a jiné.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...