Správně zatížený blešivec ?

Přemýšlím nad optimální zátěží. Vím, že skutečně univerzální zátěž neexistuje, ale hledám něco, co by mi pokrylo většinu obvyklého chytání (pod tím si představuju nepříliš rychle tekoucí vodu hlubokou lehce pod zadek) - nemyslím díry pod jezem.
Snažím se o kompromis mezi štíhlým profilem a vysokou hmotností. Zatím mám pracovní variantu dvě vrstvy plochého olova, ta horní o něco kratší jak spodní.
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nsoliman 27,86 - Profil | So 30.1.2010 20:39:15

Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 >> Bez prdele jsem něco podobného zkoušel jednou ve Švédsku. Po třetí urvané jsem to vyhodnotil jako neefektivní. Rybu to chytlo.

    NVýr - Profil | So 30.1.2010 15:15:25

    uxa >> z toľkých spúšťačov sa rybe spustí možno aj zvierač....po zapretí a odtrhnutí zase muškárovi.

      Ngeorge87 - Profil | So 30.1.2010 12:12:25

      XAXAP >> Ani ružový spenti?

        NXAXAP - Profil | So 30.1.2010 12:10:35

        george87 >> buznomušky už nefrčej, doba pokročila, topovky jsou bíčka ... na Stvořidlech (díky pravidelné přítomnosti VDV v blízkém okolí) ještě frčej mušky metroušky, ale musej bejt vod Hilfigra

          Ngeorge87 - Profil | So 30.1.2010 12:01:43

          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 >> Tajný lexikon Xaxarových 4 % mušek by sa v zahraničí mohol stať bestsellerom.

            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | So 30.1.2010 11:59:22

            uxa >> je to tungstenová jitrnice jako svět neviděl. XAXAP pro něj vymyslel název bobesh connery tang-sten.

              Nuxa - Profil | So 30.1.2010 11:57:06

              Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 >> podle mě ryba co jí potká nemá šanci ta muška má sedum spouštěčů záběru což je rekord!!!

                NXAXAP - Profil | So 30.1.2010 11:53:20

                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 >> to vypadá jako "Ultra Faggot Mira Skalka Projectille"

                  Niwanhoe - Profil | So 30.1.2010 11:41:40

                  uxa >> jo,jo - vteřiňák je drahej :-)

                    Nuxa - Profil | So 30.1.2010 11:41:05

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 >> ale ta cena!

                      Niwanhoe - Profil | So 30.1.2010 11:40:33

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 >> ale až do obloučku, do obloučku s neměl .-o
                      Za ty prachy je to šperk :-)

                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | So 30.1.2010 11:37:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Full metal tungsten bobesh ( full metal tungsten czech nymph).
                        S tím vaším přizdichcáčstvím se daleko nedostanete, hoši. Doba vázání 18 sekund, vázací nit sekundové lepidlo.

                          Ncaddis - Profil | Pá 29.1.2010 23:33:37

                          XAXAP >> ten slovak mal pravdu...keď to tam správne j....š a vieš kde , výsledok príde....ale na podobné záťažovky chytá spústa rybáros....sú jamy s prúdmi, kde aj 5,5 tungsten prefrčí po hladina ako suchá muha...

                            NXAXAP - Profil | Pá 29.1.2010 16:50:02

                            caddis >> kdysi jsem podobnou "žižalu" viděl na strýmrovém háku 2/0, vážila několik deka :-) Myslím, že Kuba dostal sadu tří sajzů a následně jsme obdrželi od onoho slováka i výklad "čo kam jebnúť a prečo" :-)

                              Niwanhoe - Profil | Pá 29.1.2010 14:29:10

                              jehla >> detailisto .-)

                                NŘízek 29,76 - Profil | Pá 29.1.2010 12:45:45

                                caddis >> ja vam sem hodim nakou moji glajchu ma lososim haku c.2, taky chytaj:-)

                                  NVýr - Profil | Pá 29.1.2010 11:23:32

                                  Mikulas >> tank možno....tatrovku z hnojom určite nie.

                                    NMikulas - Profil | Pá 29.1.2010 11:17:21

                                    prostřelí správně zatížený blešivec tank?

                                      Ncaddis - Profil | Pá 29.1.2010 9:32:10

                                      Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 >> alebo toto...hák č.6, váha 2g, a aj chytá...

                                        NMatesPB - Profil | Pá 29.1.2010 8:24:09

                                        jehla >> Každej čmelák ne.

                                          Njehla - Profil | Pá 29.1.2010 1:19:14

                                          iwanhoe >> ale pruhovanej...!...:)))

                                            Niwanhoe - Profil | Čt 28.1.2010 18:49:21

                                            Šumichrást >> čmelák je též velkej přece :-)

                                              NŠumichrást - Profil | Čt 28.1.2010 18:47:30

                                              Mikšík- jen jednou >> Miksik >> moc pěkný Red Tag. Jeden místní starý vazač vázal také tak mohutné kousky. Jenže nezatížené. Nechápal jsem proč tak velké. Do té doby, než ho kamarád pustil vodou. Už chápu.
                                              Staří machři vodu perfektně znali a věděli co funguje.

                                                NŘízek 29,76 - Profil | Čt 28.1.2010 14:20:50

                                                caddis >> chapu, jinak nez nasilim se tam ty ryby vydolovat nedaj:-)

                                                  NMatesPB - Profil | Čt 28.1.2010 8:12:05

                                                  Ty vole to jsou zvěrstva, tady.

                                                    Njehla - Profil | Čt 28.1.2010 7:30:07

                                                    Mikšík- jen jednou >> Miksik >> to je Red Fat Tag?

                                                      NMiksik - Profil | St 27.1.2010 21:02:20

                                                      ubohých 5 gramů....těch 10g bych asi už nedal :D ....
                                                      mám desetigramové jigy možná by šli použít :D

                                                        Ncaddis - Profil | St 27.1.2010 17:56:27

                                                        Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 >> od 2 až po 10g...ale 10g(extrém) len na Váh treba...niekedy...

                                                          NŘízek 29,76 - Profil | St 27.1.2010 17:37:29

                                                          Výr >> mi to pripada jako palicka na ryby, jak to tak bejve veliky?:-))

                                                            NVýr - Profil | St 27.1.2010 17:35:29

                                                            caddis >> myslíš slovenskú mikronymfu?

                                                              Nmimikry - Profil | St 27.1.2010 16:20:25

                                                              caddis >> to není fenomén spávně zatížený blešivec.

                                                                Ncaddis - Profil | St 27.1.2010 16:13:19

                                                                a čo toto...

                                                                  NFiretiger - Profil | St 27.1.2010 9:39:52

                                                                  jehla >> jehla>> otázku jsem myslel na zátěž co dostane blešouna kam patří, uvnitř mouchy a vně jsou dvě cesty ke stejnému cíli :)

                                                                  MatesPB>> :-))) inspirující :-))) ještě blešouna opepřit a máš to

                                                                    NMatesPB - Profil | St 27.1.2010 8:06:56

                                                                    Výr >> :-)))))))))))))))

                                                                      NVýr - Profil | St 27.1.2010 8:06:08

                                                                      MatesPB >> len aby ti nepovedali....Teď tady byl....no teď tady byl....nějaký Klíma.

                                                                        NMatesPB - Profil | St 27.1.2010 8:03:31

                                                                        mimikry >> Ale jedině správně zatíženej krmelec.

                                                                        Výr: Sakra, nemám. Jdu tam volat......

                                                                          Nmimikry - Profil | St 27.1.2010 8:01:24

                                                                          MatesPB >> a co dát k tomu krmelec nacpanej futrem a červů..

                                                                            NVýr - Profil | St 27.1.2010 8:00:47

                                                                            MatesPB >> máš to už patentované ?

                                                                              Npepa-č - Profil | St 27.1.2010 7:57:20

                                                                              MatesPB >> :-)))

                                                                                NMatesPB - Profil | St 27.1.2010 7:44:14

                                                                                Druhá je varianta tůň.

                                                                                  NMatesPB - Profil | St 27.1.2010 7:43:40

                                                                                  Včera mi to furt vrtalo hlavou a jelikož jezdím MHD mám spoustu času na přemýšlení a něco mě napadlo, přiznám se že mě na to trošku navedl Firetýgr a jehla, ale myslím, že by to mohlo fungovat. Takže první je varianta proud.

                                                                                    NMacosx - Profil | Út 26.1.2010 20:08:24

                                                                                    Já sice vystačím s blešivcem na středním nebo horním přívěsu, ale zkoušel jste někdo tohle?

                                                                                      Njehla - Profil | Út 26.1.2010 19:28:04

                                                                                      třeba tenhle je zatíženej jen tak středně...a na vhodný sestavě leze taky po dně...jo, je to hnus, ale žerou to...

                                                                                        Njehla - Profil | Út 26.1.2010 19:24:38

                                                                                        tak mi napadá, byla otázka myšlena na zatížení blešivce přímo (v blešivci) nebo na zatížení umístěné jinde, aby se blešatec dostal, kam má? (Jasně, stejně je to vo vedení a čtení vody, ale tyhle dve veci se dost rapidně liší...)....ale abych zase moc nenapovídal...i když Vráťa už to tady taky profláknul...:)))...V zadání je sice něco o olovu, ale ne o jeho umístění, tož tak...

                                                                                          Nsiri - Profil | Út 26.1.2010 17:16:35

                                                                                          FT: jinak ale jestli chces zatezovku, ktera jde ke dnu jako kamen, doporucuju podivat se na nejakeho bukoblesouna. Ty zatezovky mas myslim zbytecne fousaty...

                                                                                            Nsiri - Profil | Út 26.1.2010 17:03:34

                                                                                            Rizek: takova parena houska, to je vec! :-D Na tu chytnes skoro cokoli. Pstruhy, stiky, candose...

                                                                                              NMiksik - Profil | Út 26.1.2010 16:07:00

                                                                                              Firetiger >> krásná kotva :D nahazuje se to jako krmítko že?to bude asi jediná muška, kterou při náhozu vymotáš lajnu a ještě 10m backingu :D když dáš dvě za sebe tak tam musíš dát šokovku...

                                                                                                NŘízek 28,37 - Profil | Út 26.1.2010 15:54:50

                                                                                                a vetsinou ty ryby zerou housky, rohliky, brambory, vajgly a jine kychynske zbytky....

                                                                                                  Nstrejka - Profil | Út 26.1.2010 15:50:32

                                                                                                  pepa-č >> naopak, jsou to ty největší, nejochytanější, nejvychcanější ryby komerčních revírů, viděly vše milionkrát, chycené byly stokrát, jsou tam jako ve výkladní skříni, prvonávštěvníci na nich většinou tráví většinu času :-)

                                                                                                    NPike-Pájka - Profil | Út 26.1.2010 15:36:13

                                                                                                    pepa-č >> neznáš mapu Pepo, neznáš mapu.

                                                                                                      Nmedvěd - Profil | Út 26.1.2010 15:35:13

                                                                                                      Pike-Pájka >> většinou nosím ve vestě tatranky

                                                                                                        Npepa-č - Profil | Út 26.1.2010 15:34:39

                                                                                                        vedle tůni s rybama penzióny nejsou. vedle tůní s rybama je bodláčí, kopřivy, roští a křoví

                                                                                                          NŘízek 28,37 - Profil | Út 26.1.2010 15:32:15

                                                                                                          Pike-Pájka >> ty sezeres 3x vetsi porci?

                                                                                                            NPike-Pájka - Profil | Út 26.1.2010 15:31:48

                                                                                                            strejka >> Vůbec nemám tucha.

                                                                                                              Nstrejka - Profil | Út 26.1.2010 15:27:53

                                                                                                              Pike-Pájka >> víš, žes zrůda?

                                                                                                                NMatesPB - Profil | Út 26.1.2010 15:26:25

                                                                                                                medvěd >> Ano budu.

                                                                                                                  NPike-Pájka - Profil | Út 26.1.2010 15:23:21

                                                                                                                  medvěd >> Petře, mám dilema. V tůni ryby 3x větší než svazové a vedle tůně penzion s restaurací, kde dávají 3x větší porce než u nás a lepšího jídla. Co s tím?

                                                                                                                    Nmedvěd - Profil | Út 26.1.2010 15:21:23

                                                                                                                    MatesPB >> vsadím se,že když uvidíš u dna sedět pár ryb jejichž velikost třikrát přesahuje svazovou velikost,tak nad tou tůní strávíš opravdu hodně dlouhou dobu a budeš zkouše a zkoušet a........

                                                                                                                      NMatesPB - Profil | Út 26.1.2010 15:18:00

                                                                                                                      Řízek 5,125 >> Řízek 28,37 >> No já mám štěstí, že nemusím mít rybu za každou cenu a tak jestli se mi někam nepodaří dostat až na dno, tak se z toho nepodělám. Radši budu věčná trubka než bagrista.

                                                                                                                        NŘízek 28,37 - Profil | Út 26.1.2010 15:08:14

                                                                                                                        MatesPB >> no, vono sou mista, kam se jinak nedostanes, ale 20g je zbytecnejch:-), mi dycky stacil 5,5 tungsten a hodne dlouhej navazec, ovsem, ze bych tim nachytal naky zazraky to fakt ne, pritom na dne sem splehlive byl:-), jako chytani s tim je fakt voser.

                                                                                                                          NMatesPB - Profil | Út 26.1.2010 15:01:20

                                                                                                                          Řízek 5,125 >> Řízek 28,37 >> Nechtěl jsem to nazvat úplně naplno, ale podle mě to k tomu směřuje, což je zoufalé.

                                                                                                                            NFiretiger - Profil | Út 26.1.2010 14:57:01

                                                                                                                            jehla >> nevážil jsem to, ale je to šílená věc. V reálu jsem tungsten 8 mm na prut uvázal jenom jednou, když jsem byl krátce po zahájení na horní Otavě

                                                                                                                              NPike-Pájka - Profil | Út 26.1.2010 14:54:52

                                                                                                                              Firetiger >> tak já ti nevím. U zátěžovky dávat nožičky z kohouta, které ten propad brzdí, no nevím......

                                                                                                                                NŘízek 28,37 - Profil | Út 26.1.2010 14:54:41

                                                                                                                                MatesPB >> bo to by uz byla metoda bagr, tu spravny sportovni muskar neprovozuje:-)

                                                                                                                                  Npepa-č - Profil | Út 26.1.2010 14:54:10

                                                                                                                                  MatesPB >> když k tý kapce přidáš háček a trochu peří je to ok, bo to nebude zátež mimo mušku. :-)

                                                                                                                                    NMatesPB - Profil | Út 26.1.2010 14:52:53

                                                                                                                                    Ty vole proč si tam rovnou nedáte takouvou tu 20g kapku olova s vobratlíkem?

                                                                                                                                      Njehla - Profil | Út 26.1.2010 14:50:56

                                                                                                                                      Firetiger >> to ten hacek rovnou zavři, ať to nevázne tolik...kolik to váží? podobny obludy jsem taky zkoušel, ale ne tuhle ráži...

                                                                                                                                        NFiretiger - Profil | Út 26.1.2010 14:48:16

                                                                                                                                        odlehčenou verzi zvažuju ve variantě jig, ale to tahne ke dnu pomalu

                                                                                                                                          NMichal - Profil | Út 26.1.2010 14:41:05

                                                                                                                                          No, já bych spíš řekl, že si s tím v rámci první vycházky prorazíš palici a budeš mít klid od přemýšlení nad správným zatížením blešouna :-) škoda tě :-)

                                                                                                                                            Nsoliman 27,86 - Profil | Út 26.1.2010 14:40:32

                                                                                                                                            Firetiger >> Nedej Bože, aby to při vytahování z vody trefilo tebe nebo prut.

                                                                                                                                              NG.Moolis - Profil | Út 26.1.2010 14:39:24

                                                                                                                                              FireTiger: uvaž to lehčí, krabička ti protrhne kapsu ve vestě. pokud klopýtneš v proudu, utopíš se.