NPetr Z. Vedro - Profil | Čt 30.4.2009 15:59:28
marvinone >> mám podobnou o trochu kratší téčkovou podpěrku a taky na rojnožce a není vůbec špatný. Ani se moc nehází druhej prut při záběru na první.
NRex2 - Profil | Čt 30.4.2009 15:23:04
marvinone >> to jde a trojnožka byla za kolik?
Nmarvinone - Profil | Čt 30.4.2009 14:15:37
bambus11 >> jo máš pravdu moc se mi to do boku neosvědčilo,ale nahoru je to dobrý-když moc nefouka
Nmarvinone - Profil | Čt 30.4.2009 14:14:28
Rex2 >> hlavu jsem dokupoval cca 100kč
Ndraveček - Profil | St 29.4.2009 16:09:20
používám toto nebo trojnožku
NRex2 - Profil | St 29.4.2009 15:12:12
marvinone >> pěkná trojnožka, ta hlava byla k tomu nebo si ji dokupoval a za kolik?
Nbambus11 - Profil | St 29.4.2009 15:03:45
marvinone >> To první řešení se mi nezdá jako ideální, používání pákovek a fenclovek takhle narovno chce naučit určitej chvat na sekání do strany.
Nmarvinone - Profil | St 29.4.2009 11:16:13
povinné to určitě není,ale jak píšou ostatní jde o pohodlí
NMinnow67 - Profil | St 29.4.2009 10:47:24
tomm >> Koukám, vybral jsem zrovna blbej server.
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 10:40:54
Minnow67 >> Ten odkaz nějak nefunguje
NMinnow67 - Profil | St 29.4.2009 10:00:31
mistr_kapr >> Není to sice nutnost, ale přesto doporučuji pořídit něco takového:
http://www.rybacek-eshop.cz/upload/shop/14/10139/obrazek.jpg a k tomu vidličku se závitem. Ta je pak v budoucnu využitelná třeba i na ten hlásič. Speciální feedervidlička zjednodušuje manipulaci s prutem a taky je k němu šetrnější. Používám jak při lovu podél břehu, tak při lovu se špicí k obloze. Hlavně nekupuj, jak je to vidět u mnohých specialistů, třeba nástavec na odkládání děliček, nebo tulipán. Neplní to účel a vypadá to komicky.
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 9:45:36
Candule >> jo, tenhle typ je myslím povolený
Nferdoz - Profil | St 29.4.2009 9:34:24
Chudák mistr_kapr - pre jedno nevhodne zvolené slovo . . . .
NCandule - Profil | St 29.4.2009 9:08:45
Já používám na feedr tehle tip vydliček a ja to v pohodě.
NAndrew - Profil | St 29.4.2009 8:22:15
...samozřejmě jsem přišel i o ty vidličky. Kolega vedle měl nějaký homemade vidličky a pro něj si přijeli rovnou s klepetama:-)
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 8:21:05
Martin02 >> Promiň, špatná volba slov.
I když o odbouratelnosti toho silonového provázku nejsem zcela přesvědčen.
NMartin02 - Profil | St 29.4.2009 8:15:04
tomm >> Tak to kecáš (promiň mi ten drsný výraz) kdyby to bylo slisovaný tak to je placatý, ale tohle je ušoulaná kulička a je do ní důmyslně zapracovanej ekologicky odbouratelnej provázek!!!
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 8:14:46
Andrew >> jj, jak jsem říkal, trestají to bez pardonu. A je to dobře, za chvilku by si každý používal vidličky jaké by chtěl.
Noskus - Profil | St 29.4.2009 8:13:37
Andrew >> a za co ti je vzali?
NAndrew - Profil | St 29.4.2009 8:09:09
Včera jsem u vody přišel o papíry a to byl feeder ještě složenej, jen ty vidličky byly venku...
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 8:06:40
Martin02 >> To nevystačíš, rohlíkové boilie není boilie, ale slisovaný rohlík se špagátkem. Ale pšššt, lidi na to u nás ještě nepřišli:-)
NMartin02 - Profil | St 29.4.2009 8:04:29
tomm >> Aha a já blbec myslel, že vystačím s rohlíkovým boilí no nic, člověk se pořád učí :-)))
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 7:58:15
Martin02 >> Jasně, vždycky rád poradím. Vidličky mít můžeš, ale jen s našroubovanými hlásiči a swingery (případně hangery), vzadu mohou být i běžné vidličky. Člun a echolot mít nemusíš a boilie musíš mít od Maxcarp, ale nemusí ho být tuny , protože stačí jen pár kuliček.
NMartin02 - Profil | St 29.4.2009 7:54:04
tomm >> Díky Tome, taky sem v tom neměl jasno :-) Nevíš prosímtě jestli při chytání kaprů můžu použít normální vidličky nebo musím mít stojan, člun, echolot a tunu boilí?
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 7:25:45
mistr_kapr >> Jedinej tu radu myslím opravdu upřímně. Navíc znám několik členů RS a prý tenhle nedostatek trestají dost tvrdě.
Nmistr_kapr - Profil | St 29.4.2009 7:11:44
tomm >> a kde si to vycetl ze ses jedinej tohodle nazoru
Ntomm - Profil | St 29.4.2009 7:05:38
mistr_kapr>Nevím co se ti ostatní snaží namluvit, ale feederová vidlička jednoznačně povinná je. Kdyby jsi chytal na feeder s obyčejnou vidličkou a přistihla tě rybářská stráž, tak bys pravděpodobně přišel o povolenku, protože se jedná o nepovolený způsob lovu. Takže na to pozor! Ostatní neposlouchej, snaží se tě jen obalamutit.
NHora - Profil | St 29.4.2009 0:38:13
Nemusíš, stačí i obyčejné vidličky.Dost záleží na břehu na kterém chytáš.Na rovnějším klidně využiješ vidličky zapíchnuté zešikma, na vyšším břehu Ti budou dobré též, jenom je vysuneš trochu výš.
NVydra revírní - Profil | St 29.4.2009 0:37:33
Když jsem s fídrem začínal tak jsem byl taky vyplašenej jestli potřebuju tu "spešl" vidličku, a dneska už ten prut opírám o kdeco :-) > ba ne,určitě to zvládneš i s klasickou ...
NKáceč - Profil | St 29.4.2009 0:23:12
Nejsou důležité vidličky,ale bystré oko.
Njordano - Profil | Út 28.4.2009 21:13:27
Stačí,ale měl by sis vyskoušet více možností a vybrat si pro sebe ten nejlepší zpusob.Já používám feedrové doplnky k vidličkám a trojnožkám a jsem nadmíru spokojen,ale každému vyhovuje něco jiného.NEZBÝVÁ NEŽ ZKOUŠET A ZKOUUŠET A VBRAT SI TO PRAVÉ PRO
TEBE.
NLidl - Profil | Út 28.4.2009 21:12:55
Pokud chytáš na řece špičkou k obloze tak to nehraje žádnou roli ;-).....
NVaša - Profil | Út 28.4.2009 20:23:51
Tak povinná feederová vidlička určitě není!Já mám sice jednu feederovku,ale moc ji nepoužívám.Používám klasik vidličky a pro lepší zasekávání je zapichuji šikmo od vody.Tento způsob zapichování mi vůbec nebrání v záseku.
NRytíř - Profil | Út 28.4.2009 20:19:25
mistr kapr-zaleži na tobě co ti bude vyhovovat,ja osobně kde mohu chytat s prutem podel sebe tak použivam feedrovou i klasickou a tam kde je třeba prut postavit,kde je malo prostoru tak použivam vidličku jednu zadni, takovou co z ni ryba prut nevytahne,určitě viš o jakou de ale nejraději chytam zpusob podel sebe,jsou lepši poznat zaběry ale tento zpusob je vhodny na stojaky a klidnějši řeky jinak druhy na proudnějši toky.
Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 28.4.2009 20:14:22
obyčejná možná stačí, ale třeba pro mě to není ono, s feederovou se mi prostě líp zasekává, ta investice 60Kč se ti určitě vyplatí a určitě tě nezabije;)
Nbambus11 - Profil | Út 28.4.2009 20:10:34
Hele, bez problémů i s normální (fídrovou sem nechal kdysi večer u vody) Je to jen o pohodlí a zvyku... Na řeku je stejně nejlepší asi fenclovka
NPetr Z. Vedro - Profil | Út 28.4.2009 20:09:21
Nic není povinné, dej si pod feeder to s čím se ti bude dobře chytat. Jinak se to tady už probíralo víckrát. Já používám fenclovky a trojnožku tam kde to nejde zapíchnout. Taky sem používal tripod Nesvik ale to je už za mnou.
NRybarjan - Profil | Út 28.4.2009 20:08:50
Povinné to není, ale s feeder vidličkou by se ti mělo líp zasekávat.