MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zapisujete před zahájením lovu ryb datum lovu a číslo revíru???

Já jenom,že dneska jsem na to uplně zapoměl...Když přijedu k vodě,tak co nejrychleji se snažim,aby bylo už nahozeno a na nic jiného ani nemyslim...

Autor diskuse: Hrouzek ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 27.5.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Padis - ® Pá 11.6.2004 20:28:58
To při přívlači souhlasím já někdy projdu 4 revírry jelikož jsou od sebe vzdáleny jen pár stovek metrů.Tak to si letos budu muset pro nový formulář.Jo to budou mít funkcionáři více papírování.
N Janek Pá 11.6.2004 7:18:24
osobne si myslim, ze zapisovani ma pouze statisticky ucel a to hlavne proto, ze se bude privatizovat vetsina reviru. Lidi co budou chtit neco privatizovat se k temto udajum dostanou i kdyz nejsou verejne. Ale spis bych se priklonil k tomu, ze panove z CRS si asi taky neco zprivatizuji protoze je neco zivit musi a jsou primo u zdroje. Nevim je-li vhodne vylivat vanicku i s ditetem, ale spis bych se priklonil ke kompletni restruktualizaci svazu byt za cenu vetsich nakladu na povolenku, proc nicit neco co nam zavidi mnoho okolnich statu. Pripadam si tu jako v Kocorkove.
N Tomas - ® Čt 10.6.2004 23:02:25
Docela mi to vadí, zejména u přívlače když za den vystřídám x-revírů to bude pakárna a shánění nového formuláře, protože ten jeden stačit nebude. Zatím to nepíšu.
N Véna S. - ® Čt 10.6.2004 9:16:29
Alan: Ano, RŘ neplatí, ale platí bližší podmínky výkonu ryb. práva a tam je to uvedeno také. Takže se tomu zapisování nevyhneš.
N Lada - ® St 9.6.2004 15:58:13
Tak nevím asi jsem jediný komu takovéhle zbytečnosti vadí až při tomto přístupu budeme za chvíli jezdit v autech v helmách tak se nedivme. :-((
N .Robo - ® St 9.6.2004 14:37:29
platny neplatny, poruseni a nasledna kontrola znamena prinejmensim problem. Byt treba jen petiminutovy monolog. A jestli behem tohodle monologu bude RS drzet v ruce tvy papiry a rozhodne si je "ponechat" - bud se budes muset poprat (nedoporucuju) nebo prijdes minimalne na par tydnu o papiry (nedoporucuju).
takze at si plati co chce, jednou je to tam napsany, ja zapisuju.
N Alan St 9.6.2004 13:46:02
... za následek nemá nic. Platí zákon, Rybářský řád je bohužel neplatný.
N .Robo - ® St 9.6.2004 12:55:52
Lada:
Bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech ČRS § 13 odstavec 9 zákona č. 99/2004 Sb.
V. Lovící je povinen
a) mít při lovu vyprošťovač háčků, míru pro zjištění délky ryb a podběrák,
b) zapsat před zahájením lovu ryb datum lovu a číslo revíru.
At je to v zakonu nebo ne, je to v rybarskym radu. Poruseni rybarskeho radu ma za nasledek....
N Robert(původní) - ® Út 8.6.2004 14:04:30
Takto řádně vyplněné sumáře s docházkou budou nejlepším podkladem pro zjištění lukrativnosti revíru pro privatizaci. Na to, že tato statistika bude veřejně přístupná, bych moc nesázel.
N Le Big Mac Út 8.6.2004 11:43:20
Lada> Asi ti uniká, že prázdná kolonka nerovná se nic jsem nechytil. Mě kdysi zajímal jeden konkrétní revír, protože jsem měl data o průtoku a chycených rybách. Chtěl jsem si to porovnat se vším všudy. Kumulace docházek v konkrétních datech taky něco vypovídá.
N Lada Út 8.6.2004 11:06:10
Nikita-Znovu pročítám rybářský řád:
VI. Lov ryb
§ 13 odstavce 1, 7 a 9 zákona č. 99/2004 Sb
(9) Osoba provádějící lov je povinna vyznačit v povolence k lovu datum lovu, rybářský revír, počet, druh a hmotnost ulovených ryb.
A opravdu nevím koho napadlo vysvětlovat tuto větu jako zapisování jenom datumu bez ulovené ryby podle mě z ní zcela jasně vyplívá tato povinnost jenom při ulovení a ponechání ryby.
Když bude tato věta znít:
(9) Osoba provádějící lov je povinna vyznačit v povolence k lovu datum lovu a rybářský revír.
Tak není o čem diskutovat
Viz. § 16 vyhlášky č.197/2004 Sb. Odstavec (7) Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb uvedené v odstavcích 5 a 6 zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody.
N Nikita - ® Po 7.6.2004 22:39:26
V nové povolence je jich víc a pokud nestačí můžeš požádat o další sumář. U nás jsou rybáři, kteří tak činí každý rok a to se zapisovat příchod na MP nemusel.
N Lada Po 7.6.2004 20:50:53
nikita-Jsem zvědavý jestli mně budou stačit kolonky v sumáři nikdy jsem je nepočítal. :-))
N Nikita - ® Po 7.6.2004 20:41:15
Lada - pokud nemáš zapsaný příchod k vodě, pouze tě upozorním. V severních a západních Čechách se příchod nezapisoval. No a teď je dost česu se to naučit do vydání RŘ v roce 2005.
Myslím si, že to problém není, jen jde o zvyk.
N Lada Po 7.6.2004 12:10:11
Le Big Mac- Teď jsi mě opravdu pobavil jestli tě opravdu zajímá odkud kdo přijel i když nic nechytil tak tvé starosti na mou hlavu. :-)))
N JM - ® Po 7.6.2004 11:10:50
Statistika věda je. Třeba by to jednou mohlo mít dopad i na rušení nelukrativních revírů, třeba i na něco jiného. Pokud by to někdo vyhodnocoval, o čemž pochybuju. Ale myslím, že je jednodušší to tam napsat, než se hádat. A co bude, když zapíšu jen datum, protože někdy si opravdu nejsem jistem číslem revíru. Od mlýna k mostu a podobně mi na cizí vodě nic neříká.
N Le Big Mac Po 7.6.2004 10:55:33
Ale přece jde změřit četnost návštěvy revíru. K tomu stačí každý zápis. Vyleze z toho i to, odkud kdo přijel apod. Takže úplně k hovnu to není. Jen kdybychom jako členové měli takové statistiky zpětně k dispozici... Kdysi jsem se je pokoušel od Svazu koupit a nešlo to, protože jsem je chtěl jako Člen. Nárok měla jen Organizace.
N Lada Po 7.6.2004 10:08:21
Doplnění o významu té věty se tu můžeme přít do nekonečna.
N Lada Po 7.6.2004 10:06:23
nikita- Právě proto mě zaráží k čemu v mém případě bude někomu seznam vyplněných datumů bez uvedených ryb?Jinak bych rád věděl jak bys při kontrole postupovala při těchto mých argumentech.
N Nikita - ® Po 7.6.2004 9:37:34
Doplňuji a hlavně, kdy se od vody nic neodnese.
N Nikita - ® Po 7.6.2004 9:19:16
Lada - pokud bys nemusel psát docházku k vodě, pak by podle mě věta zněla : v případě ulovení ryby, kterou si rybář ponechá zapíše datum.....atd. Statistika je věda, které v některém okamžiku nerozumím, ale zde chápu tyto údaje, kterými lze zjistit, ale zase jen pokud budou všichni rybáři pečlivě tyto údaje vyplňovat, kolik ryb se kdy a na jakém revíru uloví. Myslím tím odnese od vody. Metoda chyť a pusť se tu zaznamenat nedá a asi by ani neměla význam.
N Lada Ne 6.6.2004 20:19:28
nikita- Ješte k té statistice k čemu by někoho zajímalo kolik lidí sedí bez úlovku každý den u vody
N Lada Ne 6.6.2004 20:16:21
nikita-Kde je v této větě obsažena povinost zapsat datum i když nic nechytím:zákon v § 13 píše : osoba provádějící lov je povinna vyznačit v povolence k lovu datum lovu, rybářský revír, počet, druh a hmotnost ulovených ryb.Já tomu rozumím tak že když chytnu a chci si rybu ponechat tak zapisuji jinak ne.Jak vysvětlíš podklad pro tuto tvoji větu:Pokud rybu nechytneš, pak poslední 3 údaje nevyplňuješ, ale datum a revír vyplnit musíš.Jestliže by to tak bylo pak bych v úlovkovém lísku měl jenom samé datumy protože na ryby chodím každý den od února do prosince a všechny ryby pouštím.
N Nikita - ® Ne 6.6.2004 19:43:53
CeP - zákon v § 13 píše : osoba provádějící lov je povinna vyznačit v povolence k lovu datum lovu, rybářský revír, počet, druh a hmotnost ulovených ryb. Pokud rybu nechytneš, pak poslední 3 údaje nevyplňuješ, ale datum a revír vyplnit musíš.
Jedná se pouze o statistický údaj a proto rybáře na tuto povinnost upozorňuji, ale nezapsání data lovu podle mě, není důvodem ke zbytečným výstupům u vody. V sobotu jsem byla na kontrole a více jak polovina z kontrolovaných 28 rybářů datum zapsaný neměla. Upozornila jsem je na tuto povinnost a některým jsem předala nové RŘ.
N Honza T. Pá 4.6.2004 23:52:33
Zapisuju...Nechci mít průsera porybní sou na tohle dost alergický...
N CeP - ® Pá 4.6.2004 18:12:27
to jsem z toho jelen...

v sesitku rozesilanem ČRS - "Přehled nejdůležitějších ustanovení..." na str 12 je uvedeno :
"Bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech ČRS
§ 11 odstavec 8 zákona č. 99/2004 Sb."
V. Lovící je povinen
b) zapsat před zahájením lovu ryb datum lovu a číslo revíru.
na oficialni strance ČRS uz ale cituji § 13 odstavec 9.
tak jsem se chtel mrknout primo do toho ZÁKONa 99/2004 Sb. a nikde jsem tam uvedenou citaci nenasel.
tak jsem ouplne blbej???

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniŠokové krmivo!!!

Špičková vnadící směs sestavená specielně pro lov kaprů. Směs s dokonale "kaprovým" aromatem a atraktivními chuťovými substancemi.


akce, rybareniKrabička

Za 114
16x3,5x8cm


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44