MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Stav vody na vodní nádrží Dalešice

Dobrý den,

mám poněkud zvláštní dotaz týkající se stavu vody na nádrži Dalešice (přečerpávací nádrž). Problém se netýká rybařiny, ale koho jiného se ptát, než rybářů, že? :-)

Takže... zajímá mě: jak moc se hýbe výška hladiny? Jak často se to hýbe? Dá se v tom vysledovat nějaká pravidelnost? Jaká?

Pokud víte odpověď prosím napište mi ji zde nebo pokud byste chtěli vědět i důvod moji otázky obraťte se na moje ICQ#: 64581823. Děkuji mnohokrát.

Michal

Autor diskuse: Boss ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 21.4.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N mvvv - ® Po 23.4.2007 8:43:55
Jenom krátkou poznámku, hrázný na VD Dalešice nemá přehled o předpokládaném provozním stavu hladin vlivem provozů strojů. U celoročních je to něco jiného (hladin). Vlivem provozu 1 stroje za 1 hod.na "T" se zvadne hladina na Mohelně cca o 50 cm, a na Dalešicích klesne cca o 7-10cm při provozu na "Č" to je obráceně. Jen tak pro zajímavost, máte někdo představu kolik vody odpaří chladící věže Je Dukovany?
N Orf - ® Po 23.4.2007 8:14:48
voda nastupuje kolem 2h v noci a pak postupně přes den klesá, nejlepší je si sehnat číslo na hrázného už sem mu párkrát volal jestli to půjde ještě navrch neb mě zbývalo do biwi 20cm. číslo sem kdysi sehnal myslím na obecním uřadě. dám sem i jednu ranní fotečku..:-)
N topinka - ® Ne 22.4.2007 11:10:13
aspirusů" jestli si dobře pamatuji tak voda kolísá v průběhu dne + -2m . Přes den upouští v noci čerpají zpět.Jinak jak píšeš.
N MrCement - ® Ne 22.4.2007 11:05:25
aspiusus: a to buď rád, že jste neměli u vody auto :-) ..... to by bylo jako u Koudelky - vytažení, odbahnění, vysušení.
N aspiusus - ® Ne 22.4.2007 10:58:30
Zdravim, nevim jak to tam funguje, ale před dvěma roky nás tam vzestup vody zaskočil :D. Chytali jsme do 24:00 (půlnoci) ještě v 0:30 jsem kontroloval jestli voda nastupuje (nenastupovala). Stojany jsem měl blízko vody, zasakovaného kapra, kbelíky žrádla,... Usnuli jsme. V 3:50 budík, ŠOK, vše pod vodou, udice ve vodě, kapr neznámo kde,..... Voda nastoupila cca o 1,2m za tři a půl hodiny, a to nevím kdy se začalo napouštět. Jsem si myslel, že když začnou napouštět tak na takové rozloze nemůže nastoupit voda o víc než 0,3 m, omyl. :D. To musí byl potrubí a čerpadlo jak "kráva".
P. S.: Pod vlivem jsem nebyl ani se mně to nezdálo. Realita.
N pytlák - ® So 21.4.2007 21:44:15
Dá se říct obecně že zjara (teď) je voda vysoko a naopak na podzim a v zimě je tam vody až o několik metrů míň...Záleží na tom jak moc suchej je rok. Zjara když jde velká voda to většinou nechají napustit co to jde. A to z důvodu že i kdyby byl suchej rok, měla by elektrárna pořád dostatek vody. Jinak tam hladina kolísá denně, ale to je řádově v decimetrech. Na chytání to vliv nemá.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNezničitelný Splávek

Za 49 Kč s DPH.
Oblíbený nezničitelný splávek nyní nově v 8 a 10 gramech na dravce.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino WORM UP 150ml akce!

Za 279 Kč s DPH.
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...