MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

obměna vlasců

Vloni jsem se nedostal na ryby tak často jak bych sám chtěl. I proto váhám s obměnou vlasců na navijácích (Antares 0,35, Carbotex 0,25). Každý byl ve vodě cca 200 hodin. Obměnili byste? Za názory děkuji.

Autor diskuse: Mirek B.
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 25.1.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Bachy - ® Čt 25.1.2007 18:08:51
Vyměnil bych. Ten vlasec mohl nějakou dobu ležet někde skladem a další rok navíc se nemusí na kvalitě projevit ale taky může. :o) ...(Taky za těch 200h může být kdekoliv nepatrně poškozen.)
N miki - ® Čt 25.1.2007 18:04:46
MirekB: Jednou jsem měl Antarese 0,35 asi 2 roky na prutě na položenou. Musím říct, že to ta dva roky vydržely naprosto v pohodě a se stálou pevností i když taky musím říct, že na položenou chytám zřídka.
Řekl bych to asi jako "boyscout"-opravdu záleží, kde s nimi chytáš a kde pruty skladuješ. Těm vlascům totiž nedává záhul jen namočení ve vodě (pokud nechytáš v chemicky znečištěné stoce), ale taky na jakém dně-kameny, kořeny, mušle atp a rovněž i na celkovém působení UV. Podstatné rovněž je, kolik ryb a jak velkých si na ty vlasce vytáhnul, poněvadž k jistému opetřebení a průtažnosti s trvalou pamětí dochází i při souboji s velkou rybou.
N boyscout - ® Čt 25.1.2007 16:48:40
Vyzkoušej jak jsou pevné v uzlu a případně je pro klid v duši přemotej naopak aby si měl použitý vlasec dole na konci cívky. Ale po 200 hodinách bych ho neměnil. Ale jak říkám, záleží na konkrétním zhodnocení jejich stavu. Pokud si lapal někde pod vyůstěním chemičky nebo na škeblích,pořád na něj pražilo slunko atd... tak i 200 hodin může být dost.
N OndraK. - ® Čt 25.1.2007 15:31:44
ty vlasce sice neznám ale ty musíš vědět v jaké ja ještě kvalitě ten vlasec a jestli vydrží na tvé chytání

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Chtěl bych touto cestou poděkovat za vstřícný ohlas k zaslání nějakých rybářských potřeb do sbírky pro mého kamaráda, kterou jsem zde na MRKu vyhlásil a touto cestou jsem mu chtěl v nezáviděníhodné...

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniElektromotor MinnKota ENDURA MAX 45/36"

Za 9 800 Kč s DPH.
Vlastníte-li motor Endura (což v doslovném překladu znamená odolný), můžete si být jisti jeho maximální trvanlivostí, efektivitou a spolehlivostí. Vyzkoušejte v praxi tento elektromotor a přesvědčíte se o tom, že Endura je to nejlepší, co na světě v dané třídě existuje


akce, rybareninaviják tica scepter gtb 6000/10000 + čelovka DAM zdarma!

Za 2 190 Kč s DPH.
Léty osvědčený a absolutně bezporuchový kaprový naviják v novém designu. Prvotřídní kvalita, dokonalý design, mimořádná spolehlivost. Nyní v akci s Čelovkou DAM Zdarma! Doprava ZDARMA, možný nákup na splátky!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18