MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Problém-plavaná

Již něco podobného tady padlo ale ještě jednou a trochu jinak.(neptal bych se tady ale v e-trenerovi jenže jsem asi 2 týdny nedostal odpověď)Chodím na malý rybník Ostravice 1a Bučina (+-1.5Ha).Chytám na plavanou s anglickým splávkem 2+1g ,přsně měřím hloubku chytám na kukuřici ,rohlík,rousnice...Záběry nepřicházejí.Vím že jsou tam velcí kapři ale i z úlovků ostatních se nic moc nechytá.Krmím 3-4 koule na začátek .Sem tam změním místo (tak po 1-2hod nemám ani záběr)VODA JA DOST ZAKALENA¨je chyba ve mě nebo v revíru???Položená není úspěšnější!! Děkuji

Autor diskuse: Spermon
Zařazeno do: plavaná - techniky lovu, 29.7.2001

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N miki So 20.3.2004 17:44:49
Sice ten revír neznám, ale podle toho co píšeš, bych zkusil návazec na 0,8mm vlasci o délce 40 cm s háčkem č.18 a jako nástrahu doporučuji bílé červi, nebo kukly. Občas bych to zkusil přehloubit-o délku návazce, nebo splávek nepatrně popotahuj. Kromě červů můžeš použít i patentky. Zakrmoval bych jemně přesátým, ale o trochu více aromatickým krmením. Když to nepomůže, zkus lov na propad i přes to, že je voda zakalená.
N Specimen St 1.8.2001 19:59:59
To dlouhodobý vnadění bych taky skusil. Ty 3 - 4 koule se mi zdají poměrně málo. Jsou tam i jiný ryby než velcí kapři a líni? Chytáš na červy? (4 -8ks na háček číslo 8 - 10), forpas 10 - 12, zkoušel jsi vařené konopí? Co tam dáváš za futro?
N Kondratov Út 31.7.2001 18:19:22
Já jsem chodil taky na podobné revíry. Když jsem chytal přes den, tak někdy fungovala kostička slisovaného rohlíku tak 3x3mm, jako na cejna. Jemňoučké nářadí. Žádné krmení. Když to ostatní balili, já jsem "vybaloval" svůj tajný způsob. Kostičku chleba nebo rohlíku, tenký vlasec a háček. Nic víc. Trošku jsem to namočil, aby to nasálo vodu a bylo těžší a pak nahodil. Neviděl jsem často, kam jsem nahodil. Vlasec jsem držel v prstech. Jde to i se dvěma pruty - v každé ruce jeden prut uchopený malíčkem, prsteníčkem a prostředníčkem, vlasec mezi ukazováček a palec. Když jsem měl záběr, sekl jsem a "mrtvý prut" odložil do vidličky před sebou. Nenech se odradit pozdní dobou. Já jsem lapnul vždy dva kapry mezi 22.00 a 22.30hod. Kapři vidí potravu na hladině proti nebi i v noci. A cítí se bezpečně.
N David B. Po 30.7.2001 22:39:49
Zkus chytat az po setmeni, na splavek si dej chemicke svetlo. Anebo brzo rano pred vychodem slunce.
N Ondra K Ne 29.7.2001 18:09:36
kámoš krmí 1/3 řepka, 1/3kukuřice, 1/3 pšenice a je spokojenej. Dlouhodobější vnadějí je možná i když dosti často krušná cesta k úspěchu
N Urbo Ne 29.7.2001 17:49:54
Mohl bys zkusit dlouhodobější vnadení,na jednom místě.Taky záleží na době lovu.Přes den v tom horko jsou kapři na hladině a jejich aktivita je nulová. Navečer ryby začínají vyhledávat potravu.
N orion Ne 29.7.2001 17:47:10
V revíru chyba určitě není Bučinu znám moc dobře a kromně krásných kaprů jsou tam také pěkní líni sám je tam sadil.Bučina je trochu složitý revír né každý si tam dobře zachytá je tam dost přirozené potravy.Být tebou tak bych skusil jiný revír na Bučinu se vrat až na podzim.Chzba může být v krmení a to bych viděl jako problém číslo jedna pro bučinu to platí dvoj násob.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | techniky lovu ]

Co je nového - plavaná + obecné
Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVynikající teleskop!!! 2017!

Za 550
Pruty HIRAMEKI DYNAMIC TELE jsou nabízeny v klasických délkách 300, 330 a 360 cm a jsou určeny pro těžší lov dravců na živou (mrtvou) rybku, nebo lov ze dna.


akce, rybareniTéměř neviditelný vlasec 600M!!!

Za 299
Mnoho času zabralo dopracování tohoto vlasce do perfektního stavu! Vytvořil se tak vlasec téměř neviditelný ve vodě a to díky speciálnímu potahu z fluoru karbonu.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...