MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Lipno - 2 zátoky se uzavřou

Kategorie: Všeobecné

Kyslovská a Hadí zátoka na lipenské přehradě budou od příštího roku pro rybáře uzavřeny, cílem je chránit dravé ryby a zvýšit jejich početnost. Oblast vymezí bóje a zátoky budou hlídány stráží. Na nádrži, na kterou jezdí ročně 10.000 český a 2.500 zahraničních rybářů, se připravuje také rozsáhlý průzkum pod hladinou.

Zdroj: ct24.cz

 

Martin M. - ®, 20.5.2008

Diskuse k bleskovce

N Wulfgar86 - ® Ne 1.6.2008 21:19:58
5 let jsem nerybaril,loni v lete jsem byl tyden na dovolene na Lipne, kazde rano sjem se chodil koukat okolo seste hodiny na hladinu jak je vsude mlha, a je nadherny ticho, je citit rybina a proste relax, letos uz jsem si udelal povolenku a jedu zase na tyden tentokrat zprijemnit relaxaci koukanim nejenom na rybare na lodkach,ale i na pruty a cekat na zaber. Stve me, ze Lipno vypada tak jak vypada. Pamatuju si kdyz pred 14-15 lety jsem tam byl s babickou a dedou (to mi bylo tak 5 let) a deda rybaril, tahal nadherny kapry 55-60 a vsechny poustel, dneska kdyz vidim co rybari berou za ryby je to smutny. Jsem student, povolenka krajska me stala se vsim vsudy 2200 coz pro studenta neni malo penez, kdyz jedu k vode, tak kapra pod 45 nevemu,ale kdyz vidim chlapa 35-40 let, znackovy obleceni, prijede k vode Bavorakem, nahodi pruty jak na more a vytahne kapra stezi 35cm a meri ho pul hodiny zda z nej nedostane ten 1-2cm aby si ho mohl vzit, tak nechapu. To samy dost duchodcu, chytne jednoho, druhyho kapra, bali pruty vytahne tretiho, a kdyz mu neco kenu, tak me posle doprdele a rekne ze povolenky jsou drahy, tak kam to spejem? Tady u nas u rybnika je restaurace a polovina duchodcu tam chodi prodavat ryby, zajimalo by me, jak potom v takovy restauraci dokazujou odkud maj ryby,ale to asi ČOI nezajima nebo nevim. Ale ted jsem uz daleko od Lipna, drzim palce aby se to zmenilo, byla by to skoda.
N Hatori - ® Ne 25.5.2008 9:32:11
Jezdí tam zasraní Rakušáci, Němci, obrovské množství Holanďanů,(kteří ryby chytyt umí) a desetitisíce Čechů každý rok...Ty čísla jsou děsivá, jak jsem se bavil s porybným Langerem. Pro mne je Lipno nejkrásnější voda u nás. Slyšel jsem od domorodců, jak to tam bralo po revoluci. Co se tam tahali za ryby. Les poničil orkán Kyril a vodu vydrancovali nenažranci. Já jsem tam byl naposledy minulý rok a nachytal jsem samé čudly. Tuto sezónu se tam chystám na dva týdny, tak doufám, že pytláci vyrabovali i ty dorostence..
N pinos - ® So 24.5.2008 12:43:34
Nevím jestli to vyřeší to co se na Lipenské nádrži děje.Četli jste kajmana,byl tam rozhovor s místním pytlákem,byl to hnus co se tam děje.Tak si myslím že pokud tam budou takové hovada tak se moc toho nevyřeší.
N Boule - ® St 21.5.2008 22:00:18
Jen k tomu Lipnu,zajímalo by mě co měli znamenat závody na Lipenském jezeře, co pak asi náš svaz slavil ,že by to, jak nedokázali obhospodařovat naše nejkrásnější jezero a dopadlo tak jak dopadlo,že celou dobu vyřvávali,že je přemnožený candát a že na tuto vodu je brutální tlak,přitom tam jezdí minimum rybářů a tyto candáti se tam už léta nechytají nebo jak udělali posranému bolenovi trliště,nechali ho rozmnožit tak, že se tam nemá možnost vytřít jediná ryba,kam pak asi dali peníze ze všech hostovacích povolenek.Jsem toho názoru,že tato voda byla zničena jejich lehkovážným chováním a pohodlností a sobeckostí a ne dle jejich tvrzení,že tuto vodu vychytaly rybáři a jestli to tak je tak je to tím,že nebyli schopni tam dát dosti ryb a hospodařit na této vodě!
N Jižan - ® St 21.5.2008 20:16:05
To už to potom nechápu,
N fire - ® St 21.5.2008 19:26:15
Jižan- zatím o tom mluví ,ale to tlak ze strany důchodců a masařů o tom není tak rezolutně rozhodnuto to se bude ještě řešit,jako se bude řešit K70 na příští rok na hněvkách zdali jí nechaj či né taky je tam tlak prvně jmenovaných.Není nic jistého.
N zdepa - ® St 21.5.2008 19:25:12
fire, pavel68:
JindraŠ to naznačil, já to rozvedu. Rybička min 20cm, zákaz používání částí rybičky a pod.

Jižan: proslýchá se správně.
N Jižan - ® St 21.5.2008 19:20:34
fire ,vodar : také už se proslýchá o zrušení limitu 50 ks ušlechtilých ryb pro rok 2009, nevíte o tom něco?
N fire - ® St 21.5.2008 19:03:29
pavel68- já když to všechno okolo Lipna začalo a bylo to velmi nadějný jsem tomu moc věřil že to myslí s jezerem dobře.Jenže vše je jinak ,člověk míní a zkurvený funkcionáři ČRS mění.Prostě jsem se v důvěře spletl a nejhorší že i v kompetentních lidech ,kteří jen mluvili a činy zůstali.No nic no:///
N pavel68 - ® St 21.5.2008 17:26:00
fire - ® tak to je smutný kino.Sledoval jsem už předchozí debatu o Lipně a teď jsem celkem naivně začal věřit,že pro tu změnu vážně něco chtějí udělat...no nic no :-(((
N fire - ® St 21.5.2008 17:20:50
pavel68- proč myslíš že jsem tak nasranej na ty lemply z ČRS jen měli plný huby jak to myslí s Lipnem dobře co všechno udělaj pro obnovu a výsledek kterej přinese bezužitková omezení.Už jim nevěřím ani slovo co z těch zkorumpovanejch hub vypustí do rybářskýho světa.

[ Vstoupit do diskuse - 31 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni Daiwa Prorex boxy a tašky

Za 3197
Nová generace tašek Daiwa prorex. Tašky jsou voděodolné a obsahují boxy na nástrahy. Můžete si vybrat ze 4 variant velikostí a provedení.


akce, rybareniSensas Feeder křeslo London

Za 5499
Speciální feederové křeslo s kompletním vybavením


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!