MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (říjen 2016)

Kategorie: Všeobecné

Pravidelná schůze Republikové rady ČRS se konala 6. října 2016, tentokrát jako výjezdní na středisku ČRS Štědronín na břehu přehrady Orlík.

Místo zasedání nebylo zvoleno samoúčelně – Rada totiž přesně před rokem schválila záměr na vybudování dvou apartmánů v podkroví hospodářské budovy a nyní si přišla prohlédnout právě dokončené dílo.

Účelem investice bylo nejen efektivnější využití objektů střediska, ale především posílení současné rekreační ubytovací kapacity ČRS v této lokalitě, kterou dosud představovala dvojchata, obsazená však na dlouhou dobu dopředu. Vybudováním dvou apartmánů (každý pro 4 - 5 osob) dostává rybářská veřejnost další možnost strávit svoji dovolenou v mimořádně klidném místě přímo na břehu atraktivní orlické nádrže. Apartmány bude možné si již od příštího týdne rezervovat na www.rybsvaz.cz.

Prohlídce a uvedení rekonstruovaného střediska do provozu předcházelo standardní jednání Rady, jehož hlavními body byla příprava XVI. Republikového sněmu ČRS a vyhodnocení činnosti v oblasti propagace a výstavních akcí.

Ještě předtím se však Rada zabývala některými úkoly z minulého zasedání, konkrétně:

Vzala na vědomí stanoviska územních svazů k pokračování akce „První povolenka dětem zdarma“. První (územní) povolenku zdarma budou poskytovat v roce 2017 dětem do 15 let územní svazy města Prahy, Západočeský, Severočeský, Východočeský a Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. K akci se stejně jako v letošním roce nepřipojí Středočeský a Jihočeský ÚS ČRS.
Jmenovala předsedou hospodářského odboru Rady ČRS Dušana Hýbnera, člena Rady a předsedu Středočeského územního svazu.
V rámci informace o propagaci a výstavní činnosti obdrželi členové Rady komplexní údaje o svazové expozici na výstavách For Fishing v Praze, Natura Viva v Lysé nad Labem a Země živitelka v Českých Budějovicích. K nim se nově přiřadila i účast na výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem. Na všech výstavách se ČRS prezentoval profilem své činnosti, návštěvníky, zejména z řad dětí lákala akvária se živými rybami, simulátor záběrů ryb a laserová střelnice imitující regulační odstřel kormorána, řada z nich si také odnesla některé z výukových a propagačních předmětů, které byly ve svazovém stánku k dispozici. Nově, či v dotisku byly vydány plakáty Ryby našich vod, Živočichové pod vodou a okolo vody, samolepky a magnetky, omalovánky a pexesa s rybami a samolepky se čtyřmi druhy ryb na auto. Všechny tyto materiály, a samozřejmě řadu dalších včetně stolních a nástěnných kalendářů na rok 2017, si mohou zájemci objednat na www.rybsvaz.cz. V roce 2016 vystoupili zástupci ČRS 12krát v televizních a 15krát v rozhlasových pořadech a připravili podklady pro 10 článků pro běžný tisk a internetové servery. Rada ČRS také podpořila řadu dalších akcí jak materiálově, tak poskytnutím uvedených simulátorů. Došlo i ke zkvalitnění webových stránek Rady – rozšířením aktualit a zavedením rybářského kalendáře, což se projevilo i na zvýšení denní návštěvnosti.

V dalším bodu jednání vyslechla Rada informaci o přípravě sněmu ČRS, který se bude konat 26. listopadu 2016. Schválila program sněmu a materiál se zdůvodněním návrhu na zvýšení členského příspěvku pro dospělé členy o 100 Kč od roku 2018 (hlavním důvodem je nepokrytí režijních nákladů organizačních jednotek ČRS z příjmů za členské známky a jejich částečná úhrada z finančního okruhu hospodaření na rybářských revírech). Jihočeský územní svaz podal návrh na doplnění bodu programu o problematiku celosvazového rybolovu. S ohledem na to, že k návrhu nebyl připojen žádný materiál, z něhož by bylo možné posoudit obsah navrhovaného bodu jednání, doporučila Rada Jihočeskému územnímu svazu, aby v případě zájmu vystoupil s uvedeným tématem v diskusi. Dále podal Jihočeský územní svaz návrh na úpravu Stanov ČRS v ustanovení o zastupování statutárních zástupců organizačních jednotek ČRS, člena Republikové rady a Republikové dozorčí rady, který bude předložen k posouzení delegátům sněmu.

V různém obdrželi členové Rady informaci o petici za zrušení denní doby lovu, kterou podepsalo zhruba 4 tisíce rybářů. Zde Rada připomněla nezastupitelnou úlohu uživatelů rybářských revírů a jejich výhradní kompetenci žádat o výjimky z denní doby lovu a dále zájem ČRS získat výjimky z denní doby lovu pro více vhodných revírů než v současnosti. Současně však Rada deklarovala, že cílem rozhodně není docílit úplného zrušení denní doby lovu. Jednáním v této věci s MZe ČR byl pověřen předseda hospodářského odboru Rady p. Hýbner.

Rada schválila, v souladu s původním záměrem, majetkový převod chaty ČRS ve Stědroníně u ÚN Orlík na ČRS služby s.r.o., která zajišťuje komerční aktivity Rady ČRS (ubytování, internetový prodej výukových a propagačních předmětů). Pozn.: ČRS služby s.r.o. založil ČRS z.s. jako zakladatel a jediný společník se 100% podílem v březnu letošního roku s cílem transparentně daňově oddělit příjmy pocházejí z hlavní činnosti od příjmů plynoucích z komerčních aktivit. Funkci valné hromady vykonává ČRS, z.s. prostřednictvím Republikové rady ČRS.

Příští schůze Republikové rady ČRS se bude konat 3. listopadu 2016.

Jan Štípek, jednatel ČRS

http://www.rybsvaz.cz/

 

MAXXSKATER - ®, 17.10.2016

Diskuse k bleskovce

N h2jezďí - ® Čt 20.10.2016 16:13:13
Mrknato >> no lepší než vopruzenej mozek ,,ale s tebou je to vždy povzbudivé když člověk čte ty kecy které tu vedeš ,ono je jedno kde a už kdo koli vyjàdří svůj názor ty ho vždy sejmeš ,,ale to je mimo tvé chápání
N Mrknato - ® Út 18.10.2016 22:29:30
h2jezďí >> Ses probudil v jiný diskusi, ale aspoň jsi si prosvištil vopruzenou tlamku, co?
N Mrknato - ® Út 18.10.2016 22:27:05
Vítek >> Já si myslím, že redistribuce se koná dle úlovků, nikoliv prodaných povolenek......, jinak souhlas. Hladík chtěl "hospodařit nehospodařením"..... a to se neslučuje se zavedeným systémem CS rybolovu.
N Vítek - ® Út 18.10.2016 11:11:23
Willow >> Kule má kdekdo. Jihočeši mají ten problém, že získávali jako všichni příspěvek dle počtu P povolenek, a jelikož jich vydávali málo, tak vystoupili z CS hospodaření, aby na tom nenechali poslední košili a jedou si po své parketě. Nic víc, nic míň
N h2jezďí - ® Út 18.10.2016 6:14:32
Mrknato >> jů něco pro tebe 24 h lovu to bys mohl jít s těma kecama akorát tak víš kam ,,,
N Mrknato - ® Út 18.10.2016 0:08:14
Willow >> Prosím tě, z čeho usuzuješ, že jihočeši mají k*ule? Kdyby je měli, tak vystoupí z CS rybolovu i s MP, nebo se vydají cestou MRS....
N Willow - ® Po 17.10.2016 22:36:54
Kristepane za co,za co.!!!Jen ti Jihočeši maj koule,ostatní jsou stádo ovcí.

[ Vstoupit do diskuse - 7 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCralusso Cloudy Mini boilies 8 mm

Za 106
Plovoucí mrakující boilies vhodné zejména pro lov s method feederovými krmítky či lehkou kaprařinu. Toto plovoucí boilies ve vodě dělá velmi atraktivní mrakovou a dle příchutě i pachovou stopu. Velmi silné kvalitní aroma dělá tuto nástrahu maximálně atraktivní.


akce, rybareniCralusso Cloudy Mini boilies 8x12 mm

Za 106
Plovoucí mrakující válečky vhodné zejména pro lov s method feederovými krmítky či lehkou kaprařinu. Tato plovoucí nástraha ve vodě dělá velmi atraktivní mrakovou a dle příchutě i pachovou stopu. Jedná se o jedinečný produkt, který velmi zefektivní Váš lov.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...