MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Desítky let bez údržby: Rybníky Vyškovska jsou plné bahna, uznávají rybáři

Kategorie: Všeobecné

Vyškovsko – Jsou v mizerném stavu. Tak hodnotí rybníky na Vyškovsku většina rybářů. Jak sami podotýkají, podepsala se na nich především zanedbaná péče. Nádrže jsou podle nich zanesené stovkami metrů krychlových bahna. A jeho odstranění je velmi nákladné. Své o tom vědí vyškovští rybáři i radnice: společně nedávno odbahnili Malý Kačenec. Nyní má být na řadě rybník v rousínovské místní části Vítovice.

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/desitky-let​-bez-udrzby-rybniky-vyskovska-jsou-plne-bahna-uznav​aji-rybari-20160829.html

 

JaMi - ®, 31.8.2016

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 6:01:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Je vidět, že riziko zanesených rybníků a nádrží si začínají uvědomovat i jiní lidé, než pouze rybáři. Konečně lidem začíná docházet, že zanesené nádrže nepovedou k tlumení dopadů rozmarů přírody. Loňské letní měsíce ukázaly jak je důležité mít dostatečné zásoby vody. Nádrže plné bahna jsou nám k ničemu.
Je skvělé pokud tohle riziko si uvědomí i zastupitelé v městech a obcích. Společně s rybáři pak náprava těchto rybníků jde rychleji. Velmi mi by pomohlo, kdyby v lokalitách, kde je nějaká ekologická zátěž za zákona pomohl stát. Převoz ekologický závadných sedimentů na vybrané skládky stojí dosti velký finanční obnos a v mnoha případech vlastníci a uživatelé těchto zatížených nadrží za nic nemohou, poněvadž je stále dost podniků, které se zbavují svého odpadu vodní cestou.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDrennan ocelové lanko Green Pike Wire 15m

Za 199 Kč s DPH.
Nejnovější generace ocelových lanek Drennan,vyrobte si návazce dle vaší potřeby, díky poddajnému materiálu možno vázat uzly. - odolává kroucení - vhodné pro všechny druhy dravých ryb.


akce, rybareniNovinka!! Method Feeder Krmítko Vario Carp Hunter

Za 39 Kč s DPH.
Nové Method Feeder krmítko Vario s výměnou zátěží. U každého krmítka je pět 10 gramových zátěží které můžete libovolně měnit od 10 gramů po 50 gramů.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...