MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

V Nišovicích loví pstruhy na klacek

Kategorie: Všeobecné

NIŠOVICE – Jde-li o dobrou náladu a legraci, za vším hledej muže. V tomto případě se nápad chytat pstruhy na potůčku uprostřed obce zrodil v hlavách nišovických hasičů Tomáše Rezka a Jana Myslivce. A v sobotu 7. května se realizoval už popáté. Jak jinak než v režii SDH Nišovice.

http://www.jcted.cz/v-nisovicich-lovi-pstruhy-na-kl​acek/

 

JaMi - ®, 8.5.2016

Diskuse k bleskovce

N Rožnovák - ® Út 10.5.2016 22:12:35
Pvl >> Takhle podobná akce probíhala u nás,každý kdo chtěl si mohl za symbolický poplatek zkusit uvláčet duháka za symbolický poplatek a když neulovil stejně jednoho dostal.Myslím, že poněkud povedenější akce.
A když jsou organizátoři hasiči maj vytáhnout techniku na fotbalové hřiště zorganizovat závody v simultálním hašení požáru ve všech kategoriích a tu klobásku a pivo si můžou dát tam a nemusí házet ryby do obecní stoky a účinek na obyvatelstvo obce bude stený ne-li lepší :-)
N POSTLÍK 666 - ® Út 10.5.2016 7:57:09
Ahoj lepší taková akce pro děcka na dědině.. Neš městské zmalované pit.ky co děcka tahají celý víkend po shopping parku..
N Pvl - ® Út 10.5.2016 7:17:22
Rožnovák >> Z pohledu rybáře , taková akce je podivná -jak píšeš . Pro vesnici je to dobrá akce jak dát lidi dohromady . Ona to pak jde vše tak nějak lépe - když vládne ve vsi dobrá nálada .Mám na mysli i mímo takové akce , v běžném denním životě
N Rožnovák - ® Út 10.5.2016 0:12:49
Mám z toho smíšené pocity. Tento způsob rybolovu zdá se mi poněkud podivný. Jednou jsem se zúčastnil podobné lidové veselice ,ale byl v ní podstatný rozdíl. Duháci byli vysazeni do rybníčku asi o hloubce 1m a výměře 500 m čverečních, který byl napájen náhonem přímo s řeky.Chytalo se na normalní pruty, na přívlač a u vody bylo najednou max tak 10 lovících,takže se i něco chytlo.
Ale když se do 100metrového úseku obecního potůčku nasype 200 pstruhů a 30 kaprů a nažene se tam celá vesnice chytá se na klacky, griluje se u toho a naráží pivo, tak to je opravdu návrat ke kořenům. Zajímalo by mě kolik ryb se na ty klacky v tom mumraji vytáhlo. Další věc je že zmíněný potok je přítokem Volyňky, můžou zahrazovat jak chtějí ale ryba si cestu stejně najde třeba při větší vodě.Kdo zaručí že ryby které si koupili nejsou infikovány,neuniknou do hlavního toku a neinfikují tamní populaci,nebo že si nenakoupí i nějaké invazivní druhy .V tomto vidím hlavní problém podobných akcí. Vysazovaní ryb do toků by měl vždy iniciovat odborník.Chovný potok to není,k revíru to podle soupisu taky nepatří,takže legislativně zajímavá situace.

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


SPRO - Prut CLASSIC RED travel 2.4m 30-60g + Naviják Necton CRX 30

Za 699
spro - prut classic red travel 2.4m 30-60g + naviják necton crx 30


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...