MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Rekonstrukce přehrady Šance potrvá tři roky

Kategorie: Všeobecné

Na přehradě Šance na Frýdecko-Místecku začala rozsáhlá rekonstrukce, která potrvá přes tři roky a bude stát více než 430 milionů korun. Účelem je posílit protipovodňovou ochranu i zajistit spolehlivé dodávky pitné vody. V nádrži je nyní tak málo vody, jako nebylo za desítky let, řekl ČTK Čestmír Vlček, mluvčí státního podniku Povodí Odry, který přehradu provozuje.

Kvůli přípravným pracím, které tam podnik dělal v minulých letech, byla hladina v nádrži snížena na 55 procent objemu. Při letošním suchu ale ještě podstatně klesla. „Nyní je tam hladina asi na 31 procentech objemu. Nepamatujeme, že by tam bylo tak málo vody,“ řekl Vlček. Zásobování obyvatel pitnou vodou ale podle něj není v ohrožení.

Opravu přehrady má na starosti společnost OHL ŽS. „Společnost nyní provádí přípravné práce, samotná oprava začne v říjnu,“ řekl Vlček.

Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné vybudování nového bočního přelivu nebo zvýšení koruny hráze a vlnolamu. Úpravou projdou komunikace i mosty, vzniknou nové rozvody sítí, osvětlení a zabezpečení nádrže. Po rekonstrukci by přehrada měla zvládnout i desetitisíciletou vodu.

Vodní dílo Šance je v regionu stěžejní nádrží pro zásobování pitnou vodou. Dodává vodu například Ostravě, Frýdecko-Místecku či části Karvinska. Podnik Povodí Odry je správcem vodních toků a vodních děl na území povodí řeky Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje. Mezi přehradami, které podnik provozuje, jsou ještě například Kružberk nebo Slezská Harta.

Zdroj: http://www.nase-voda.cz/rekonstrukce-prehrady-sance​-potrva-tri-roky/

 

MAXXSKATER - ®, 22.9.2015

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Út 22.9.2015 7:23:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Rok 1997 na VD Šance ukázal na možná rizika při nepřízni počasí. Přepad byl nedostatečný a hrozilo, že se prolomí břeh u hráze. Je velice dobře, že probíhají opravy a uvedené nedostatky se odstraní.
Jediná mrzutost na celé akci je ta, že to trvá hrozně dlouho a nádrž při takovém zásahu nemůže být plná. To se ukázalo při letošním abnormálním suchém létě. V řece Ostravici nemohl být dostatečný průtok vody, ta vykazovala vysokou teplotu a při těchto podmínkách to vše úspěšně dorazili predátoři, kteří to měli výrazně jednoduší při likvidaci rybí obsádky.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


akce, rybareniNový Smáček Drsek menší

Za 10
Zcela nová imitace malé rybičky. Top nástraha na pstruhy a okouny.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23