MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

V pondělí začne letecké vápnění vodárenské nádrže Souš

Kategorie: Všeobecné

Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Libereckého kraje – odboru životního prostředí a zemědělství vydaného pod č.j.: KULK 26025/2011 budou Severočeské vodovody a kanalizace Teplice, akciová společnost v přímé spolupráci se státním podnikem Povodí Labe jako správcem vodního toku provádět letecké vápnění vodárenské nádrže Souš. Po vzájemné dohodě se zainteresovanými složkami byl začátek celé akce stanoven na 27. dubna 2015. Cílem připravovaného zásahu je vytvořit vhodné prostředí pro úpravu kyselé vody ze sněhového tání na kvalitní pitnou vodu a to zejména zvýšením hodnot pH a alkality.
S ohledem na aktuální vývoj meteorologických a hydrologických poměrů může být výše uvedený termín zahájení po dohodě se zúčastněnými stranami změněn.

Metoda je odvozena od zkušeností získaných při leteckém vápnění kyselých jezer ve Skandinávii. V letošním roce bude tento zásah prováděn již po devatenácté a pravděpodobně naposled, neboť na úpravně vody Souš se připravují technologické změny.

Letecká aplikace bude prováděna speciálním letadlem Z-137T Turbo Čmelák. Letoun bude startovat na vhodné ploše nad obcí Příchovice u Kořenova, která je na dohled od vápněné vodní plochy. Jakost vody v nádrži bude průběžně monitorována pracovníky státního podniku Povodí Labe. Oblast vápnění bude vyznačena informačními tabulemi s upozorněním na probíhající letecké práce.

Zdroj: pla.cz

 

MAXXSKATER - ®, 26.4.2015

Diskuse k bleskovce

N Buffalo1969 - ® Po 27.4.2015 21:12:37
MAXXSKATER >> to je jedno.........Švédsko je veliký.....:-DDD
N MAXXSKATER - ® Po 27.4.2015 21:10:14
Buffalo1969 >> Ty volku, to jsou severní Čechy a já jsem z východních. :-)))
N Buffalo1969 - ® Po 27.4.2015 7:19:13
jenom aby jsi měl potom kde chytat...:-)))

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 15mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


akce, rybareniSkvělý prut na přívlač!

Špičkový přívlačový prut určený pro lov candátů, charakteristický mimořádně výhodným poměrem ceny a kvality se zajímavým moderním designem.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...