MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

V pondělí začne letecké vápnění vodárenské nádrže Souš

Kategorie: Všeobecné

Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Libereckého kraje – odboru životního prostředí a zemědělství vydaného pod č.j.: KULK 26025/2011 budou Severočeské vodovody a kanalizace Teplice, akciová společnost v přímé spolupráci se státním podnikem Povodí Labe jako správcem vodního toku provádět letecké vápnění vodárenské nádrže Souš. Po vzájemné dohodě se zainteresovanými složkami byl začátek celé akce stanoven na 27. dubna 2015. Cílem připravovaného zásahu je vytvořit vhodné prostředí pro úpravu kyselé vody ze sněhového tání na kvalitní pitnou vodu a to zejména zvýšením hodnot pH a alkality.
S ohledem na aktuální vývoj meteorologických a hydrologických poměrů může být výše uvedený termín zahájení po dohodě se zúčastněnými stranami změněn.

Metoda je odvozena od zkušeností získaných při leteckém vápnění kyselých jezer ve Skandinávii. V letošním roce bude tento zásah prováděn již po devatenácté a pravděpodobně naposled, neboť na úpravně vody Souš se připravují technologické změny.

Letecká aplikace bude prováděna speciálním letadlem Z-137T Turbo Čmelák. Letoun bude startovat na vhodné ploše nad obcí Příchovice u Kořenova, která je na dohled od vápněné vodní plochy. Jakost vody v nádrži bude průběžně monitorována pracovníky státního podniku Povodí Labe. Oblast vápnění bude vyznačena informačními tabulemi s upozorněním na probíhající letecké práce.

Zdroj: pla.cz

 

MAXXSKATER - ®, 26.4.2015

Diskuse k bleskovce

N Buffalo1969 - ® Po 27.4.2015 21:12:37
MAXXSKATER >> to je jedno.........Švédsko je veliký.....:-DDD
N MAXXSKATER - ® Po 27.4.2015 21:10:14
Buffalo1969 >> Ty volku, to jsou severní Čechy a já jsem z východních. :-)))
N Buffalo1969 - ® Po 27.4.2015 7:19:13
jenom aby jsi měl potom kde chytat...:-)))

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVíce než 100 prutů a navijáků za akční ceny!

Potřebujete nové pruty nebo navijáky a nechce se Vám moc utrácet? Máme pro Vás skvělou nabídku! Právě teď u nás najdete více než 100 prutů a navijáků se slevami až 60% ! Neváhejte, protože tato nabídka platí pouze do vyprodání zásob!


akce, rybareniSportcarp method mixy

Za 81 Kč s DPH.
Method mixy, které jsou založeny na živočišných a rostlinných moučkách té nejvyšší kvality jsou k dispozici ve třech příchutích.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81