MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Přehrada v Nových Heřminovech by údajně při povodních pomohla

Kategorie: Všeobecné

Region - Stavba přehrady v Nových Heřminovech u veřejnosti neustále vzbuzuje vášně. Stát měl doposud přímo v obci a jejím okolí vykoupit domy a pozemky za 230 milionů korun. Celá přehrada není stěžejní jen pro oblast Krnovska a Bruntálska, ale také pro Opavsko.

více na:
http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kraj/povodne-pr​ehrada-nove-herminovy29082012-vc5a.html

 

mates202 - ®, 30.8.2012

Diskuse k bleskovce

N Renda 1 - ® Pá 14.12.2012 8:35:34
sliver - samolibý vůl >> Informace o ochraně Opavska jsem čerpal z průvodního článku. Nejsem geograf, ale pokud bludy píší novináři, tak se za svůj příspěvek hluboce omlouvám... Nicméně za tím, že si opět někdo pěkně namastí kapsu, jak je při takovýchto stavbách u nás v ČR známo si pevně stojím....Renda:-)
N sliver - samolibý vůl - ® Čt 30.8.2012 20:15:36
Renda 1 >> na chataře sere pes, ale to zalesněné údolí krásné řeky, to je to peklo. A mimochodem, Harta a Kružberk ochraňují opavsko z trošku jiné strany , nemyslíš ? Né, že bych byl pro tu přehradu, ale píšeš tak trošku bludy.
N bremic - ® Čt 30.8.2012 20:11:01
PYTLAKS >> Třeba Moravský Beroun byl za protektorátu výstavním okresním městem.....teď darmo mluvit
N PYTLAKS - ® Čt 30.8.2012 20:02:05
bremic >> i to by bylo řešení,my se totiž k vlastní zemi chováme jak dobytek a to urážím zvířata
N bremic - ® Čt 30.8.2012 19:58:42
Renda 1 >> tak si tak říkám jestli by si zdejší příroda nezasloužila zase sudety.
N Renda 1 - ® Čt 30.8.2012 19:34:08
Jsem rybář, který bydlí v blízkosti Slezské Harty, na které občas chytám...a pouštím. Nicméně obec Nové Heřminovy znám ze svých služebních cest na Krnovsko. Jedná se o malebnou vesnici, umístěnou mezi zalesněnými kopci Jeseníků, která nemá mnoho stálých obyvatel, nicméně chatařů a chalupářů, kteří po mnoha desetiletí jezdí na víkendy a mnohdy se odstěhovali na svá venkovská sídla je zde spousta.
Podle mého zcela střízlivého odhadu a podle dvacetileté práce u Kriminální policie ČR a zkušenosti s darebáky tohoto státu, včele s politiky ČR jsem přesvědčen o zcela účelové stavbě, hrazené z kapes daňových poplatníků. Tedy - finančně vysoce nadhodnocená stavba, která je dle mého názoru zcela zbytečná, neboť Harta a Kružberk mají kapacitu na zadržení tisícileté vody a tedy záchraně případného ohrožení Opavska. Kdopak to asi tak horečně lobuje za zaplavení Heřminovů ? Rád bych znal jeho vztahy ke stavební společnosti, která zakázku vyhraje a onomu, nebo oněm politikům a lobistům přihraje do kapsy pěknou provizi na úkor obyvatel NH.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash Lehátko Indulgence Air Frame Emperor bedchair se slevou až 32% !

Za 14 660 Kč s DPH.
Pro registrované zákazníky ještě o 5% levnější ! Odnímatelná matrace a systém vrstvené přikrývky poskytuje nebývalý komfort spánku během horkých nocí i v extrémním zimním počasí originální a inovativní lehátko.


akce, rybareniNáš tip - Neoprenové rukavice Saenger Specitec

Za 492 Kč s DPH.
Přemýšlíte nad novými rukavicemi? Rukavice Specitec od značky Saenger jsou kvalitní a za super cenu. Ideální pro rybolov v tomto období!


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...