MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Nie len Ružín, aj Nosice majú málo vody

Kategorie: Všeobecné

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/nie-len-ru​zin-aj-nosice-maju-malo-vody.html


Rybárov v Púchove, ale i v Považskej Bystrici znepokojuje nízka hladina Nosickej priehrady, kvôli ktorej nebudú môcť v plnej miere uplatňovať svoje rybárske právo.
Prakticky nemožný je rybolov aj na vodnej nádrži Pod Dubovcom, ktorá je spojená s Nosickou priehradou a je miestnym kaprovým revírom Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Považskej Bystrici.
"Lov rýb Pod Dubovcom je prakticky nemožný. Prudkým poklesom vodnej hladiny sa ryby stiahnu do priehrady a asi 90-hektárový revír zostane v podstate bez rýb. Najhoršie je, že vodná hladina rapídne klesne najmä počas víkendov, kedy má o rybolov záujem najviac rybárov," povedal jeden z rybárov s tým, že terajší extrémne nízky stav vodnej hladiny je údajne dôsledkom prác na priehradnom múre.
Zmena výšky hladiny Nosickej priehrady je doménou spoločnosti Slovenské elektrárne. Hovorkyňa Jana Burdová poprela, že by elektrárne robili na múre nejaké práce, kvôli ktorým by museli znížiť vodnú hladinu.

 

Domino222 - ®, 22.5.2012

Diskuse k bleskovce

N jedle - ® Čt 24.5.2012 12:54:39
Do července se to asi nespraví,ale chytat se bude dát,jak projedeš obec Milochov,a pak přes koleje.Bude tam možná více rybářů,ale fleka najdeš.No a budeš určo tahat cejny 50+,těch tam je hafo.
N george2205 - ® St 23.5.2012 6:35:19
Tak doufám že do se to do července spraví, jinak si na Nosicích budu akorát tak stavit hrady ze šutrů, a kukuřicu budu moct sypat slépkám.

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRon Thompson Taška Ontario (SLEVA 56%)

Za 299
Kvalitní taška od firmy Ron Thompson. Tato taška která je vyrobena z kvalitního materiálu si jistě najde místo ve Vaší výbavě. Rozměry: 32x14x23 cm.


akce, rybareniRon Thompson Prut Desperado Spod (SLEVA 52%)

Za 1299
Kvalitní spodový prut za skvělou cenu! 3,66 m (12 ft) 4,5 lb. zakrmování s tímto prutem bude jedna báseň.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Mořský Rybolov Mořský Rybolov

Mořský rybolov na kanárských ostrovech. Spojte letní dovolenou s lovem MARLINU, obřích tuňáků a rejnoků! Sezóna po celý rok. Ryby až 500kg!...