MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Nie len Ružín, aj Nosice majú málo vody

Kategorie: Všeobecné

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/nie-len-ru​zin-aj-nosice-maju-malo-vody.html


Rybárov v Púchove, ale i v Považskej Bystrici znepokojuje nízka hladina Nosickej priehrady, kvôli ktorej nebudú môcť v plnej miere uplatňovať svoje rybárske právo.
Prakticky nemožný je rybolov aj na vodnej nádrži Pod Dubovcom, ktorá je spojená s Nosickou priehradou a je miestnym kaprovým revírom Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Považskej Bystrici.
"Lov rýb Pod Dubovcom je prakticky nemožný. Prudkým poklesom vodnej hladiny sa ryby stiahnu do priehrady a asi 90-hektárový revír zostane v podstate bez rýb. Najhoršie je, že vodná hladina rapídne klesne najmä počas víkendov, kedy má o rybolov záujem najviac rybárov," povedal jeden z rybárov s tým, že terajší extrémne nízky stav vodnej hladiny je údajne dôsledkom prác na priehradnom múre.
Zmena výšky hladiny Nosickej priehrady je doménou spoločnosti Slovenské elektrárne. Hovorkyňa Jana Burdová poprela, že by elektrárne robili na múre nejaké práce, kvôli ktorým by museli znížiť vodnú hladinu.

 

Domino222 - ®, 22.5.2012

Diskuse k bleskovce

N jedle - ® Čt 24.5.2012 12:54:39
Do července se to asi nespraví,ale chytat se bude dát,jak projedeš obec Milochov,a pak přes koleje.Bude tam možná více rybářů,ale fleka najdeš.No a budeš určo tahat cejny 50+,těch tam je hafo.
N george2205 - ® St 23.5.2012 6:35:19
Tak doufám že do se to do července spraví, jinak si na Nosicích budu akorát tak stavit hrady ze šutrů, a kukuřicu budu moct sypat slépkám.

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKY daiwa 2017 - Pruty daiwa Prorex

Akce prutu byla přizpůsobena požadavkům moderní přívlače se zaměřením na woblery a kopýtka. Tyto skvělé pruty mají rychlou a přesnou akci, která se otevírá až do rukojeti.


akce, rybareniAkční ceny SHIMANO!

Vybraný sortiment nejpopulárnějších produktů SHIMANO poslední doby za skvělé ceny, se slevou až 35,9!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...