MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Rybářský kroužek rybolovné techniky v Humpolci

Kategorie: Všeobecné

V letošním školním roce jsme se zúčastnili 16 závodů. Byly to halové závody, kde se soutěžilo v rybolovné technice (zátěž na přesnost a zátěž na cíl). Družstvo ave složení: Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan, Svárovský Petr, obsadilo v Písku druhé místo.

Další závody se konaly na hřištích, kde se soutěžilo v rybolovné technice – pětiboji (muška na cíl, muška do dálky, zátěž na přesnost, zátěž na cíl a zátěž do dálky). K těm nejdůležitějším patřilo Mistrovství České republiky juniorů. Naši závodníci byly na takto prestižních závodech poprvé, což byl hlavní důvod velké nervozity, která se pak odrazila na výsledcích. Ale i přes to jsme si domu odvezli bronzovou medaili z disciplíny muška do dálky. Tuto medaili vybojoval Michal Kratochvíl.

Mezi ty nejobtížnější závody patří soutěž „Zlatá udice“. Závodníci musí prokázat své znalosti v poznávání rostlin, ryb, živočichů a napsáním vědomostního testu. Následuje chytání ryb na plavanou a rybolovná technika, která má v této soutěži pět disciplín. Zlatá udice je soutěž jednotlivců a družstev. Každé družstvo je složeno ze čtyř žáků, jedné žákyně a jednoho dorostence. Udice se skládá z několik kol – místní, okresní, krajské a národní.

V Humpolci se místní kolo konalo 18. 4. 2009 a ti nejlepší postoupili do kola okresního (Augusta Jiří, Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan, Marková Štěpánka a Svárovský Petr).

Okresní kolo se konalo 10. 5. 2009 v Pelhřimově. Zde jsme sklidili veliký úspěch. Mezi družstvy jsme byli první a do krajského kola postoupily: Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan a Svárovský Petr (tři žáci a jeden dorostenec).

Krajské kolo se konalo od 22. do 24. 5. 2009 v Písku. Tady naši závodníci již reprezentovali okres Pelhřimov. I v tomto kole jsme mezi družstvy obsadili první místo a na národní kolo postoupili: Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan (tři žáci z Humpolce ) což je veliký úspěch, který naše organizace dlouho nezaznamenala.

Národní kolo Zlaté udice se konalo 19. – 21. 6. 2009 v Kožlanech u Plzně. Na národním kole (nejvyšší soutěž Zlaté udice) jsou ti nejlepší závodníci z celé ČR do 18- ti let. Závody to byly opravdu náročné, protože vzhledem k velkému počtu účastníků jednotlivé disciplíny začínaly brzo ráno a končily večer. Naši zástupci (tentokrát reprezentující jihočeský kraj) si s tím však hravě poradili. V rybářských znalostech se Čapek Milan umístil na 7. místě, Svárovský Jan na 2. místě a Kratochvíl Michal na 1. místě. V lovu ryb udicí se naši závodníci umístili následovně: Kratochvíl Michal na 16. místě, Svárovský Jan na 9. místě a Čapek Milan na 8. místě. V rybolovné technice se Kratochvíl Michal umístil na 9. místě, Čapek Milan na 7. místě a Svárovský Jan na 6. místě.

Nejdůležitější však pro nás bylo umístění celkové a umístění družstev. Mezi všemi žáky obsadil Kratochvíl Michal 6. místo, Čapek Milan 2. místo, Svárovský Jan 1. místo. Družstvo se umístilo na 1. místě.

Pokud si k těmto nádherným výsledků připomeneme, že toto kolo Zlaté udice bylo mezi nejlepšími závodníky z celé ČR a k tomu se ještě podíváme do kronik MO Humpolec zjistíme, že oslavy na takový to úspěch proběhly naposledy před 25-ti lety.GRATULUJUME !!!

Ve středu 1. 7. 2009 byly závodníci přijati na radnici. Zde se podělili o své úspěchy s panem starostou. Využily příležitosti a osobně poděkovaly za podporu, kterou město našemu kroužku poskytuje.

K tomuto poděkování by jsme chtěli připojit dík Základním školám v Humpolci za omluvení našich závodníků z vyučování v době závodů a Gymnáziu dr. A. Hrdličky v Humpolci, taktéž za omluvení závodníků a také za propůjčení školní tělocvičny.

Nemalé poděkování patří MO Humpolec. Nebýt její finanční podpory a možnosti používat prostory rybárny nebyly by ani tyto výsledky.

Konečné velké poděkování patří rodičům. Děkujeme, že jste nám důvěřovali a nebránili jste svým dětem, aby navštěvovaly náš kroužek a jezdily na závody. Čas, který kroužku věnovaly, se jim nyní vrátil v podobě medailí.

DĚKUJEME !!!


Lucie Míková

 

Martin M. - ®, 13.7.2009

Diskuse k bleskovce

N jindraŠ - ® Út 14.7.2009 1:13:18
Když už se tady zmiňují úspěchy mladých rybářů v RT z Vysočiny,musím se také "pochlubit"
Na zmiňovaném Mistrovství světa juniorů v RT ve švýcarském Flizbachu,konaném 2-5.7.2009, jsme měli také 2 zástupce naší MO Pelhřimov.Vojtu Blažka a Lukáše Nápravníka. Vojta Blažek byl členem vítězného národního družstva.Mimo toho si přivezl zlato z disciplíny Arenberg,stříbro z disciplíny skish a bronz z mušky - dálka.V pětiboji jednotlivců se umístil na celkovém 5 místě.Lukáš Nápravník,který soutěžil pouze v jednotlivcích se ve 4 disciplínách dostal do finále. V pětiboji jednotlivců obsadil celkově 4 místo.MS se zúčastnilo 46 závodníků z 10 zemí.
N Martin M. - ® Po 13.7.2009 12:09:21
Dalsi info k tematu http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=161&r=mfvrchov​ina&c=1223053

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRon Thompson Prut Desperado Spod (SLEVA 52%)

Za 1299
Kvalitní spodový prut za skvělou cenu! 3,66 m (12 ft) 4,5 lb. zakrmování s tímto prutem bude jedna báseň.


akce, rybareni20% sleva na celý sortiment x2!

Stovky výrobků značky X2 za mimořádnou cenu! Pestrý sortiment této značky pro všechny rybáře Vám tento týden přinášíme se slevou minimálně 20%. Vybere si úplně každý!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...