MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Kapří krmítková směs

Návnady > Zakrmovací > Na stojatou vodu

  • Úspěšné období: léto
  • Druhy ryb: kapr,bílá ryba
  • Typy revírů: stoják
  • Finanční náročnost: cca 60 kč/kg

Krmná vnadící směs na bázi masokostní a krevní moučky která je právě díky těchto komponentů neodolatelnou směsí kapry.

Ingredience

0,5 kg konopného semínka
1kg řepky
0,5 kg ptačího zobu
0,5 kg krevní moučky
0,5 kg masokostní moučky
Gluten

Postup přípravy

Konopné semínko a řepku pomeleme a vše smícháme dohromady. Pořádně promícháme. V podstatě je vše hotové až na to že než vyjedu na ryby ještě dodávám Gluten místo lepidla ať to nepadá při náhozu.Zkoušel jsem i strouhanku ale stou je to na prd protože to potom naopak zase drží jako beton. Popřípadě když to použiji na feeder tak přidávám partykl a masokostní červy a Žížaly ale to už je na každém co jak chce. Ještě mám pro to využití, že přidám vejce, olej a aroma a je z toho těsto na krmné pelety, které potom tlačím mlýnkem na maso.

Fotografie:

 

obok - ®, 9.8.2011
Průměrná známka: 2,00

Diskuse k nástraze/návnadě

N nofish - ® Čt 11.8.2011 1:09:55
rover >> jj třeba se někdo podělí o zkušennosti. Osobně bych se do toho nehrnul, vystačím si s tím co používám, ale informace se vždycky hodí :-)
N rover - ® St 10.8.2011 15:39:52
nofish >>
Všechno chce svoje, s tou krví to bude podobné. Proto jsem se hrajiho ptal, jestli o tom ví víc, třeba ještě něco přihodí, já zkušenost nemám prakticky žádnou, krom těch zbytků vnitřností :-(
N nofish - ® St 10.8.2011 15:23:48
rover >> jn tak možná pro granulové duháky a to ještě rozemleté. Asi to bude jak píše hraji. Fungovat to bude ale je to o použití. Kýble bych tam teda nelil, ale trefit to kolik a do čeho přidat, to asi nebude taky jednoduché.
N nofish - ® St 10.8.2011 15:22:11
hraji >> jj souhlas, určitě to bude o použití. Beru na vědomí, asi teda když se použije správně, tak to fakt funguje.
N rover - ® St 10.8.2011 15:18:15
nofish >>
Také jsem to před časem prubnul, zbytky vnitřností plavaly po rybníce několik dní, ...na potoce nebo na řece to může být jiné ...
N hraji - ® St 10.8.2011 15:16:27
nofish >> nevím, nezkoušel jsem to. Vliv to asi má, jinak by se nikdo netrápil se zajišťováním dobytčí krve. Představa, že se jen tak nalije do vody je úsměvná, to by bylo velmi brzo uklizeno. Já sám jsem to nezkoušel, soudě dle dosažených výsledků kolegů to vliv má. Ale návnada je jedním z kamínků mozaiky, kterou tvoří plavaná. Ani nejlepší krev nic nezmůže, pokud nebude správně použitá.
N rover - ® St 10.8.2011 15:06:15
hraji >>
Mohl bys být trochu konkrétnější, o použití té krve, ...vylít kýbl krve do vody se mi nějak příčí :-(
N nofish - ® St 10.8.2011 15:02:51
hraji >> Hele a o kolik je to úspěšnější než nějaká navoněná směska, nebo kdybych to nakrmil třeba rupinem, který je silně aromatický a má rozumné složení? (opomenu ty antibiotika v něm).

Fakt seriozní dotaz. Je to fakt rozdíl když navnadím dvě místa kus od sebe, jedno krví a jedno bez ní? Nemyslím teda lov žraloků :-)
N hraji - ® St 10.8.2011 14:56:14
rover >> no vidíš, a já takové lidi znám a používají ji dodnes. A že to je úspěšné vnadidlo o tom nepochybuj
N nofish - ® St 10.8.2011 14:51:17
rover >> asi tak. Zkoušel jsem krmit na produkčním rybníce jakýmsi odpadem který obsahoval asi 70% masa a krve. Myslím,že to byl odpad ze zpracování nějakých druhotných jatečných surovin, ryby se na to vyprdly a stejně žraly pšenici. Byla to tehdy zkouška, jestli by to šlo používat.
Já si osobně myslím že kapr a ostatní vodní prasátka (cejn, velká plotice a perlín....) sežerou cokoli na co přijdou, pokud žerou a aktivně hledají potravu.
N rover - ® St 10.8.2011 14:43:19
nofish >>
Já osobně si myslím, že mezi šrotem a krví v jakékoli formě je mizivý rozdíl, co se týká účinnosti při lovu, ...ani neznám nikoho, kdo by jí pro její rádoby velkou účinnost používal.
N nofish - ® St 10.8.2011 14:35:41
rover >> jn, já se držím už dvacet let šrotu, strouhanky a najednou na mě někdo zkouší takovéhle věci :-D
N rover - ® St 10.8.2011 14:29:01
nofish >>
A já si naivně myslel, že neodolatelnou směsí pro kapry je strouhanka se šrotem, ...a najednou krev :-o
N nofish - ® St 10.8.2011 13:40:03
obok >> i krev můžeš vesele lít do vody, prostě to vyškrtli a hotovo.
N nofish - ® St 10.8.2011 13:39:15
šmudla >> všechno to vyškrtli. Ptal jsem se na to přímo u ČRS. Taky mi byla podána odpověď (právníka z ČRS) že za takovéhle "znečišťování" ti RS nemůže vůbec nic, je to povolené a pokud by šlo o nebezpečné látky (nevím, čím nebezpečným bys vnadil) tak RS na tebe pošle životní prostředí (pokud se nepletu) a teprve ti mají právo rozhodnout o nebezpečnosti látky a případných sankcích.

Upřímně? Krev do vody lít nebudu. Stejně je to kvůli vnadění boilisem, ten obsahuje moučky a další sr*čky, kterými bylo zakázáno vnadit. Nám blbým stačí kilo šrotu, max to něčím navonět.

[ Vstoupit do diskuse - 25 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGlobetrotter 2man bivak od Nashe

Za 8 450 Kč s DPH.
DOPRAVA ZDARMA - Skvěle řešený rychloskládací, prostorný bivak s velkými okny pro dva rybáře do všech situací, skvělé větrání, u nás nejnižší cena na trhu - Nash kvalita


akce, rybareniSada signalizátorů JRC RADAR CX SET 2+1

Za 4 490 Kč s DPH.
Vybavte se špičkovou a spolehlivou technikou! Nový Radar CX nabízí ve střední třídě vlastnosti signalizačních systémů těch nejvyšších tříd. Tyto signalizátory se zabudovaným vysílačem byly navrženy a testovány v UK a splňují nároky zkušených kaprařů po celém světě. Možno zakoupit i na splátky.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134