MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Kukučný šrot

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5 - 25 kč/kg

Kukuřičný šrot je vlastně nahrubo pomletá suchá kukuřice. Prodává se buď v rybářských či chovatelských potřebách, nebo si jej můžete koupit ve větším množství (a výrazně levněji) ve skladech zemědělských družstev.

Ingredience

Stupeň semletí (hrubost) může být různý a od toho se také odvíjí jeho pojivost. Je slabě aromatický, v návnadě má proto velmi neutrální vlastnosti a lze ho kombinovat s většinou jiných surovin. Je určen především do návnad, které mají ležet na dně (ne do sloupce nebo u hladiny).

Postup přípravy

Do návnady se kukuřičný šrot přidává jako základní komponenta, často i přes 50% objemu. Jedná se o málo pojivou složku, která musí být spojena jinými surovinami (např. strouhankou). Jeho pojivost lze zvýšit použitím vařící vody - do čistého šrotu nalijete vařící vodu, zamícháte a necháte vychladnout. Místo vody lze použít různé horké vývary (např. po uvaření konopí nebo kukuřice). Až potom přidáte ostatní sypké složky krmení. Takto spařený šrot získá pěknou vůni, bude poměrně silně lepit, a ryby lépe a rychleji využijí jeho výživné hodnoty. Při použití studené vody má šrot tendenci dlouhou dobu vysávat vlhkost z návnady a musíte ji proto průběžně dovlhčovat.

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 2,33

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Začátek pstruhové sezóny:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBoilies Killer Krill ji od 81 Kč za kilo!

Nejprodávanější boilies loňské sezóny! Tasty Baits v příchuti Killer Krill jsme opět cenově zvýhodnili a při koupi 10kg balení tak tento týden zaplatíte je necelých 81 Kč za kilo!


Elektrostatyk - Rybářské křeslo FK5 P do 150kg ! CAMU

Za 2399
elektrostatyk - rybářské křeslo fk5 p do 150kg ! camu


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...