MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ječný šrot

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5-20 kč/kg

Ječný (ječměnný) šrot se vyrábí pomlětím zrnek ječměne. Seženete jej nejčastěji v chovatelkých potřebách nebo v zemědělských družstvech.

Ingredience

Namočený pomletý ječmen má krásnou mlátovou vůni, je tak akorát lepivý a proto rybáři hojně používaný. Oproti pšeničnému šrotu obsahuje více "nečistot" (slupky zrnek). Celkově je hrubější.

Postup přípravy

Ječný šrot se po smíchání s vodou zpočátku jeví jako lepivý, ale po pár hodinách, kdy nasaje maximum vody, může nepředvídatelně změnit konzistenci - někdy bude více lepivejší a mokřejší, jindy lepivost ztrácí. Proto se někdy používá při jeho přípravě horká nebo vařící voda, která jej více slepí dohromady a šrot jak již nemění své vlastnosti. Pak lze použít již jako hotová návnada bez dalších příměsí.
Pro míchání s jinými ingrediencemi by se jeho množství nemělo přehánět, většinou do 20% objemu. V porovnání s kukuřičným šrotem hůře předává vůni zbylých složek návnady do okolního prostředí.

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 3,00

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Bivak RETREAT XL Euro se slevou 37% !

Za 12 975 Kč s DPH.
Pro registrované zákazníky za: 11 951 Kč Retreat XL Euro má vnitřní ložnici s pevnou podlážkou, která je na pevný zip a dá se kompletně oddělat. Tato ložnice je upevněna na vnějším plášti bivaku pomocí poutek, takže se dá lehce namontovat i demontovat.


akce, rybareniDoprodej akčního sortimentu SHIMANO

Shimano za skvělé ceny! Poslední kousky na skladě, ale stále je z čeho vybírat. Využijte této akce a připravte se na novou sezónu.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více...  Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více... 

Moderní e-shop s více než 15 letou historií nabízí přes 80 000 produktů pro všechny rybolovné techniky. Profesionální poradenství a 100%...