MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Rychlá hladinová montáž

Lov z hladiny > Volně plovoucí

Rychlá hladinová montáž

  • Kmen: 0.16mm
  • Háček: č.2+č.8
  • Ryby: Kapr, amur a ryby beroucí z hladiny
  • Nástraha: Chleba, pečivo v kombinaci s těsty a kukuřicí


Jedná se o alternativu lovu z hladiny vylepšenou o druhý menší háček. Na větší háček č. 2 napíchněte klidně větší kus chleba třeba o průměru 5 cm, ale vždy obloukem háčku do středu kůrky je totiž pevnější a déle drží. Na druhý volně vlající háček č. 8 dávám cokoli od kuličky chleba, kukuřice nebo těsta s tím, že špička kouká ven. Před nahozením chleba 2x krátce namočím a nahazuji až 40m. Ihned dám prut do vidliček a odklopím vlasec navijáku, záběry jsou mocné a razantní. Není vyjímkou odvinutí až 20m vlasce v případě velkého Amura. Ryba nejprve zkoumavě obeplouvá a potom se pustí do chleba. A většinou nasaje právě ze spodu ten druhý volný a menší háček s nástrahou. V podstatě svého času se jednalo o převratnou metodu pocházející z Maďarska a velice účinnou. Spočívá v dopravě většího sousta na delší vzdálenost až 40m nezatížené a nemusíme spoléhat na dobu prožrání ryb k jedinému háčku. Navíc je montáž velice účinná i po letech a na opatrnější ryby jako je Amur nebo větší kapr. Pokud se ryby skutečně krmí z hladiny, není vyjímkou ve velice krátké chvíli a po razantním záběru ulovit i větší počet ryb. Vždy nám zůstane v místě kus odtrženého většího chleba z velkého háčku a ten nám zaručí že ještě nějakou dobu jsou ryby zaměstnány.

Postup

Jednoduchá sestava ze dvou háčků na jednom jmenovém vlasci 0.16mm. Není za potřebí ani návazce a závaží. To nám dělá namořený chleba. Nejprve naváži menší hářek č.8 a poté velký č.2 s tím, že by háčky neměly být od sebe víc jak 2-3 cm. Delší vlající háček od chleba je už podezřelý. Výsledná a správná montáž by měla vypadat tak, že kostka chleba 5x5x5cm a vedle ní vyčnívá malý háček s nástrahou.

Jiří 22 - ®, 28.8.2006
Průměrná známka: 1,50

Diskuse k montáži

N JohnySp - ® Pá 3.8.2012 19:28:04
Mohu poprosit o radu jak ty 2 háčky navázat? normálně klasický uzel na lopatku a konec vlasce nestříhat a nechat delší a na ten navázat ten druhý (menší) háček? díky
N Steel - ® Čt 14.7.2011 23:58:37
NICE JOB .... Moc dobré ;)
N Ati - ® Ne 25.10.2009 21:41:17
Díky za nápad už se těšim až tento způsob lovu vyzkoušim.Na bublinu chytám nejraději, ale toto bude na bublinu bez bubliny.

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Začátek pstruhové sezóny:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
Giants Fishing Spací pytel 4 Season Plus

Za 2199
giants fishing spací pytel 4 season plus


akce, rybareniFox Ranger pod+Fox swingery ZDARMA

Za 8990
Doprava a jako prémii zdarma u nás dostanete k nejnižší ceně stojan ještě sadu originálních Fox swingerů ke špičkovému stojanu na 4 pruty Ranger model s vodováhou - platí jen do vyprodání


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57