Jihočeské feederové klání
Kategorie: FeederNa začátku byla chuť zazávodit si. V jižních Čechách ale – až na náborový Jihočeský feeder na Vltavě 23 – není za celý rok kde (nejsou lidi). Nápadu zazávodit si s ostatními nadšenci neoficiálně se vážně chytili čtyři další zájemci a se třemi z nich (dohromady čtyři) jsme se operativně sešli, abychom změřili síly na trati v Novém Dvoře na Vltavě 20. Jak se myšlenka závodění bude vyvíjet zde zatím nebudu prozrazovat. Teď k závodu.
V počtu čtyř lidí závod nemá samozřejmě patřičné parametry jako jiné větší akce, chuť nám ale nechyběla, o čemž svědčí příjezd jindřichohradečáků 60 km přesně včas na šestou ranní hodinu k Vltavě, z toho Vláďovi se den nebo dva předtím narodil kluk. Oslava den před závodem ho sice ze závodního hlediska „poznamenala“, ale to bylo o důvod víc ocenit, že vůbec přijel.
Vytyčili jsme si čtyři závodní místa po 15 metrech pro jedno pětihodinové kolo. Krmení jsme si vzali až 6 litrů a až 2 l živých červů nebo hnojáků.

Protože na této části mé domácí vody nechytám a bral jsem umístění samozřejmě vážně (přestože šlo spíš o srandamač a o seznámení se s ostatními kolegy), v sobotu den před závodem jsem potrénoval, abych aspoň neměl nulu. Víkend předtím na jiné vodě v blízkosti se mi vedlo celkem dobře, ale teď mi to nešlo a bylo mi jasné, že závod bude těžký a bude o každé rybě. Ryby evidentně žraly a na zakrmeném místě byly. Jediného tréninkového cejna jsem chytil při stahování a došlo mi, že nejsou ochotné pozřít jen tak něco (totéž si mi stalo pak při závodě dvakrát, z toho jedna ryba se podívala na břeh, další spadla). Strategie byla riskantní (neumím tak daleko moc přesně nahazovat), ale věřil jsem jí: nahazovat co nejdál, ideálně medium prutem na 45 m, kde jsem tušil víc ryb. Naštěstí 90% náhozů jsem v závodě trefil s dost přijatelnou přesností. Pro jistotu jsem si zakrmil ještě jedno místo 20 m na občasné zkoušení paternosterem, od kterého jsem si sliboval nějaký pohyb nástrahy, marně. Přes ranní mráz -2,5°C, kdy nám zamrzala očka, Miky po prvních pár minutách vytáhl jesena a pravidelně přidával další ryby. I Petr měl hned od začátku záběry, na rozdíl ode mě, a dost se mi ulevilo, když jsem po 30-60 minutách vytáhl asi jako 2.-3. v pořadí rybu, pěknou plotici. Vláďa-otec volil pasivnější strategii s převážně zavřenýma očima, na šupinu sáhl ale i on. Miky pravidelně přidával ryby, včetně kapra 48 cm na tuším 0,12 návazec až do doby, než nám to kolem oběda usnulo všem úplně. V půlce závodu po machinacích s poloplovoucími nástrahami jsem se dočkal i 3. a 4. ryby (to celkově stačilo na pěknou dvojku). Chvíli mi přišlo, že už vím, co ryby zajímá, ale byl to omyl.
Miky chytal stejným stylem jako my a na stejné nástrahy, ale se slabšími návazci; mohlo to být krmením, šikovností nebo čímkoliv jiným.
Jak bylo napsáno v úvodu – závodní stránka z pochopitelných důvodů nemohla naplňovat parametry oficiálních závodů. I výsledky byly spíš druhořadé. Důležitější bylo poznat se s novými fajn lidmi, kteří mají (aspoň jsem měl ten pocit) stabilní nadšení do feederu.
V počtu čtyř lidí závod nemá samozřejmě patřičné parametry jako jiné větší akce, chuť nám ale nechyběla, o čemž svědčí příjezd jindřichohradečáků 60 km přesně včas na šestou ranní hodinu k Vltavě, z toho Vláďovi se den nebo dva předtím narodil kluk. Oslava den před závodem ho sice ze závodního hlediska „poznamenala“, ale to bylo o důvod víc ocenit, že vůbec přijel.
Vytyčili jsme si čtyři závodní místa po 15 metrech pro jedno pětihodinové kolo. Krmení jsme si vzali až 6 litrů a až 2 l živých červů nebo hnojáků.

Protože na této části mé domácí vody nechytám a bral jsem umístění samozřejmě vážně (přestože šlo spíš o srandamač a o seznámení se s ostatními kolegy), v sobotu den před závodem jsem potrénoval, abych aspoň neměl nulu. Víkend předtím na jiné vodě v blízkosti se mi vedlo celkem dobře, ale teď mi to nešlo a bylo mi jasné, že závod bude těžký a bude o každé rybě. Ryby evidentně žraly a na zakrmeném místě byly. Jediného tréninkového cejna jsem chytil při stahování a došlo mi, že nejsou ochotné pozřít jen tak něco (totéž si mi stalo pak při závodě dvakrát, z toho jedna ryba se podívala na břeh, další spadla). Strategie byla riskantní (neumím tak daleko moc přesně nahazovat), ale věřil jsem jí: nahazovat co nejdál, ideálně medium prutem na 45 m, kde jsem tušil víc ryb. Naštěstí 90% náhozů jsem v závodě trefil s dost přijatelnou přesností. Pro jistotu jsem si zakrmil ještě jedno místo 20 m na občasné zkoušení paternosterem, od kterého jsem si sliboval nějaký pohyb nástrahy, marně. Přes ranní mráz -2,5°C, kdy nám zamrzala očka, Miky po prvních pár minutách vytáhl jesena a pravidelně přidával další ryby. I Petr měl hned od začátku záběry, na rozdíl ode mě, a dost se mi ulevilo, když jsem po 30-60 minutách vytáhl asi jako 2.-3. v pořadí rybu, pěknou plotici. Vláďa-otec volil pasivnější strategii s převážně zavřenýma očima, na šupinu sáhl ale i on. Miky pravidelně přidával ryby, včetně kapra 48 cm na tuším 0,12 návazec až do doby, než nám to kolem oběda usnulo všem úplně. V půlce závodu po machinacích s poloplovoucími nástrahami jsem se dočkal i 3. a 4. ryby (to celkově stačilo na pěknou dvojku). Chvíli mi přišlo, že už vím, co ryby zajímá, ale byl to omyl.Miky chytal stejným stylem jako my a na stejné nástrahy, ale se slabšími návazci; mohlo to být krmením, šikovností nebo čímkoliv jiným.
Jak bylo napsáno v úvodu – závodní stránka z pochopitelných důvodů nemohla naplňovat parametry oficiálních závodů. I výsledky byly spíš druhořadé. Důležitější bylo poznat se s novými fajn lidmi, kteří mají (aspoň jsem měl ten pocit) stabilní nadšení do feederu.
Bečetka - 10.3.2014
Diskuse k miničlánku
12 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)
NBečetka - Profil | St 12.3.2014 20:16:01
Dandy-s >> Jasnačka :-) sleduj diskusi k lize http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=663958
a blog k lize
jihoceskafeederliga.mrk.cz
a blog k lize
jihoceskafeederliga.mrk.cz
Ndewar - Profil | St 12.3.2014 19:38:11
už se těším na další klání,jen doufám že už to bude trochu brát a přijde víc lidí,když je to už trochu mediálně profláknuté :-)
NBečetka - Profil | St 12.3.2014 18:24:15
TonyK >> To právě nechceme, abychom nenarušili plánovanej amatérskej ráz ligy.
NTonyK - Profil | Út 11.3.2014 22:34:42
Pěkný clanek.
Jinak kdyby se Vám to podařilo na stejnem reviru zopakovat těsně před zavodem I. ligy, tak budes mit ucast hojmou :-) Prece jenom trening v ostrem zavodu je zajimavy.
Jinak kdyby se Vám to podařilo na stejnem reviru zopakovat těsně před zavodem I. ligy, tak budes mit ucast hojmou :-) Prece jenom trening v ostrem zavodu je zajimavy.
NDandy-s - Profil | Út 11.3.2014 22:29:11
Parádní článek. Škoda jen že sem o této akci nevěděl, zúčastnil bych se určitě taky :-)...
NBečetka - Profil | Út 11.3.2014 18:05:09
dave >> Administrativně je ten revír označen jako Vltava 20 od do mostu v Kolodějích, přestože fyzicky je to ještě Lužnice.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
0:40NPreston - vše kolem této značky. 4000
NeNFeederařina na řece 63724
NeNPickermánia-ultra light fishing 48319
SoNMethod feeder a vše kolem něj 40289
SoNS feederem na kapry 96896
PáNFeeder videa - výběr MM 201
PáNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1359
ČtNKorum - vše kolem téhle značky 9575
StNGURU - vše kolem téhle značky 6244
ÚtNJihočeská Feederliga . 9454
. . . NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5725
. . . NSportex feeder pruty 5116
. . . NFree Spirit feeder 154
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10509
. . . NDyje 4C umělá candátí hnízda 18
Co je nového - feeder + obecné
NeNBleskovka: Drsný sever Čech: candát schovaný v tašce a lov v zákazu
SoNBleskovka: Rybáři, plaťte alimenty, nebo přijdete o lístek!
SoNBleskovka: Zákaz olova se blíží: V obchodech už ho nekoupíme, u vody ale (zatím) zůstává
ÚtNBleskovka: Dva Češi zahynuli na rybářském zájezdu v Norsku
ÚtNBleskovka: V Blansku vysadili krále řeky. Ve Svitavě pluje dvanáct set dvouletých lipanů.
. . . NBleskovka: Z Nechranic odtéká minimum vody. Důvod potěší rybáře.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
22.5.Krajský přebor jčÚS v lovu na...
23.5.Rybářské závody Ctidružický...
30.5.🐟BB Method Cup Maleňák...
30.5.Feeder Cup Lidice
13.6.Rybářské závody v Lišicích
20.6.Feeder challenge rybník Hastrman
4.7.Feeder Talian 2
11.7.Feeder 1×1 Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...














