MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vliv počasí na braní ryb?

Obecně se předpokládá,že počasí má velký vliv na braní ryb ,a jelikož se mi to počasí letos zdá nestálé(mění se takřka každým dnem a to i velmi výrazně),tak bych se chtěl zeptat, jestli mu i vy přikládáte velkou důležitost.

Autor diskuse: Johni ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 28.6.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Pyzda Čt 30.6.2005 15:17:43
Xaxap: má toto moudro platnost i na petice? Voda stoupá a pan Sekera se nám jaksi znemožnil, že by za to mohla voda, nebo strach o novou rodinu K70?
N XAXAP - ® Čt 30.6.2005 10:34:45
stare africke moudro o vlivu pocasi na brani:

Kdyz neprsi, tak dlouho. Seber rodinu a tahni tam, kde je voda. Kdyz prsi, tak dlouho. Seber rodinu a tahni od vody, jinak ti ta voda sebere rodinu.
N macek Čt 30.6.2005 9:18:46
nevím přesně jak je to s rybama, ale na každej pád to má vliv na mě. když je mooooc horko nebo naopak leje, tak ryby neberou, protože je nechytám.
N marekD - ® Čt 30.6.2005 8:30:01
Zdravím všechny MRKaře, podle mých dlouholetých zkušeností mám vliv kolísání tlaku a počasí na braní ryb. Vypozoroval jsem (potvrdilo mi to i spoustu jiných rybářů), že v obdobích velkých veder a většího počtu dnů kdy nezaprší (viz okres Hradec Králové - nepršelo zde kloudně přes 14 dní a zem je totálně vyprahlá) jsou ryby v rybnících kde je bahnité dno najety ve větší hloubce, protože v mělčí vodě se z bahna uvolňují nebezpečné plyny a to má negativní vliv na braní ryb.
N Pyzda Út 28.6.2005 15:59:41
Andy : teorie relativity už existuje. Prosím zobecni to nejen pro mne, ale i dzurindu o kušček vedla v diskusii.

dík Pavel
N Andy - ® Út 28.6.2005 9:21:10
Vliv počasí na braní ryb sleduji od loňského roku, dělám si poznámky a občas vyhodnocuji. Tlak vzduchu má na braní ryb velký vliv, ryby berou dobře při nižším tlaku, při prudkém poklesu tlaku, nemají rádi prudké stoupání tlaku a vůbec kolísání tlaku. Nejlepší je když je tlak stabilní nebo klesá. Sleduji i fáze měsíce, směr a rychlost větru, teplotu vody, hladinu vody, oblačnost atd. O tom by se dal napsat článek. Rozhodně ale není nic pravidlem a stejně se tím neřídím. Chodím na ryby když mám čas a toto mi slouží pouze jako ukazatel, co můžu konkrétní den očekávat. Jsou to jenom obyčejné teorie.
N Bulk - ® Út 28.6.2005 8:30:22
Řekl bych že to má co dělat s tlakem na který ryby reagují okamžitě.
N jepice.cz - ® Út 28.6.2005 7:17:36
urcite na tom neco bude. kdyz treba zacne lejt tak rybky na hladine se stahnou do hloubky (i ostatni ryby) a jestli mas nahozeno "tam dole" tak máš šanci. naopak když svítí slunce, je teplo tak je zkus chytat na samotnej rohlik u hladiny. takze urcite je to jedna z dulezitosti.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStarbaits sada DTEC E (2 signalizátory+příposlech+kufr)

Za 6 899 Kč s DPH.
Signalizátory D-TEC E představují spojení krásného designu a praktičnosti. Štíhlé tělo signalizátoru je doplněno zadním kovovým krytem, který tvoří jeden celek se závitem.


akce, rybareniPlano 3258-00

Za 2 291 Kč s DPH.
Špičkový kufr za vynikající cenu. Obsahuje 3 + 3 krabičky a speciální výklopný úložní prostor.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...