MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Současné rybářské mapy

Zdravím... Měla bych dotaz ohledně dostupných rybářských map (Shocart, Geodezie). Píšu ve škole nějakou práci na toto téma a protože sama nerybařím, hodil by se mi názor někoho pro koho jsou tyhle mapy dělaný. Zajímalo by mě hlavně co si myslíte o obsahu, čitelnosti, použitelnosti apod. Návrhy na jejich vylepšení jedině přivítám. Díky moc.

Autor diskuse: Sherwen
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 5.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Andy - ® Čt 5.5.2005 10:01:36
Mám rybářské mapy od Shocartu a to Severočeský kraj, Středočeský kraj, Západočeský kraj. Na mapě jsou zakresleny řeky, potoky, rybníky s rozdělením na rybářské revíry mimopstruhové a pstruhové i s názvem revíru. Na řekách jsou značené i jezy. Nemůžu si je vynachválit, protože mi pomáhají k vyhledávání nových revírů a zajímavých míst pro rybaření. Několikrát jsem už v těchto mapách narazil na malinké rybníčky, které patří do nějakého revíru, ale v klasickém autoatlasu nejsou ani zakreslené. Takže Shocart pomocník, jak má být.
N Jan Pokorný - ® Čt 5.5.2005 9:34:36
Mám je z prodejny map v Praze 2, na rohu Italské a Římské. Jinak je mají myslím v KIWI v Jungmance. Stojí do stovky.
N toulovec Čt 5.5.2005 9:13:12
Já si myslím že mapy jsou poměrně dokonalé, nedovedu si bez nich přestavit rybaření. Jen je třeba si dávat pozor na změny v popisu revíru a místních podmínkách uvedeném na mapě a v RŘ, zejména pokud máte starší verzi mapy.
N Cestovatel - ® Čt 5.5.2005 8:33:36
Můžu se zeptat, kde se dají tyhle rybářské mapy od Shocartu koupit a co to stojí? Dík
N Jan Pokorný - ® Čt 5.5.2005 7:22:30
Používám ty od Shocartu. Střední Čechy, Východní Čechy a Jižní Čechy. Pro základní orientaci a přehled pstruhovek a MP dostatečné. Kombinuji je s topografickými 1:50000 od KČT.
Informace o revírech na zadní straně příliš nečtu - to vzhledem ke každoročním změnám rybářského řádu a možným místním úpravám na jednotlivých revírech.
Návrh na zlepšení - pokud je v lokalitě více odlišných podrevírů, doporučuji třeba na zadní stranu udělat výřez/detail, aby byl čitelný místopis i polohopis.
Zkusím je doma najít, teď píši z hlavy.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNepostradatelný doplněk rybářů!

Špičkové rybářské rukavice vyrobené z nejkvalitnějších materiálů. Velmi měkké, pohodlné a dokonale izolační. Zajišťují maximální termický komfort jak dlaním tak prstům!


akce, rybareniNash Lehátko Indulgence Air Frame Emperor bedchair se slevou až 32% !

Za 14 660 Kč s DPH.
Pro registrované zákazníky ještě o 5% levnější ! Odnímatelná matrace a systém vrstvené přikrývky poskytuje nebývalý komfort spánku během horkých nocí i v extrémním zimním počasí originální a inovativní lehátko.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...