MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

udice na štiku

Nazdar chlapi prosil bych o zaslání nějaké montáže na štiky moje domácí voda je samý kořen s odstupem od sebe asi 1m až 2m dno je bez bahna a jsou tam u dna velké štiky jinak je to tam samá kamenitá lavice. Na hladinu se jim moc nechce a když dám větší ponor tak se mi tá rybka zachytne o nějaký pařez díky větru který tam fouká. Když to hodím na těžko tak se mi ten vlasec vždycky zachytne o nějaký pařez.Tak mi prosím pomožte!(nebojte nejsem masař jen mi jde o ten parádní zážitek a fotky popř. záznam na kameru) Tak zatím dík.

Autor diskuse: habrus ®
Zařazeno do: dravci - techniky lovu, 29.4.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N chal - ® Čt 5.5.2005 16:09:53
doktor: Rozpustná PVA šňůra...to mě nenapadlo. Jinak tenhle způsob jsem okoukal a trochu vylepšil od rybářů v Maďarsku. Chytají takhle na kanálech na jezeře Tisza. Lovili z loďky a většinou to nahazovali jen tak z ruky 3-4 metry od sebe, vlasec tak 0,40mm a ten se nemotá :-)
N doktor - ® Čt 5.5.2005 7:22:17
chal: Najdôležitejší je asi ten jednohák a veľkosť rybky. Motanie pred a pri náhode som sa snažil obmedziť, že som hák s rybkou uviazal PVA šnúrkou o karabínu. :-)
Dík
N chal - ® St 4.5.2005 16:42:35
doktor: Občas se to zamotá, ale nijak tragické to není. Většinou napíchnu rybičku, vezmu do ruky prut a než nahodím, tak se kotvící vlasec 3x -4x omotá okolo lanka, ale při hodu se to rozmotá ( olovo letí první a nastražená lehčí rybka za ním "plandá" a tím se to rozplete). Trochu se tomu motání dá zabránit tím, že na karabinku, kde je upevněné lanko a vlasec se zátěží, se navlíkne 3cm pevnější ventilková gumička tak, aby lanko vycházelo z jednoho konce a vlasec přívěsu + kmenový z druhého. Udělá se tím takové "ramínko", které to drží kousek od sebe. Snad to píšu srozumitelně. Chytám na menší rybky 6-8cm (plotička, perlín) a nastražuju na jednoháček za tlamu ( někdy za hřbet - rybička sice lépe "pracuje", ale při té velikosti moc dlouho nevydrží). Když se dá trojháček ( nebo 2 na větší rybku) tak je pravda, že to rybka je schopná zamotat - takže větší rybky a více_háčky nepoužívám. Také je lepší dávat tvrdší lanko ( přiměřeně), takový ty hodně jemný pletený se po čase používání dost kroutí. Když jdu na candáty a nedávám lanko, tak je nejlepší udělat velkou smyčku o poloměru slabě přes půl metru. Rozstřihnu ji ve třetině. Na kratší konec navážu háček na delší zátěž. A ten kratší konec by měl být pokračování kmenového vlasce, jinak se při tahání ryby vytáhne z uzlu...a to nepotěší.
N doktor - ® St 4.5.2005 12:22:36
chal: Ako nastražíš rybku? Nemotá sa do toho kotviaceho vlasca?
N chal - ® So 30.4.2005 11:29:18
Moje sestava na takovouhle vodu směrem od špičky prutu: zarážka - korálek - průběžný splávek s delší anténkou tak na 7g, pod to karabinku a 40 cm lanko s jednoháčkem. Na karabinku dám další přívěs cca. 1m dlouhý ze silnějšího vlasce ( tak 0,35mm, když je to slabší, tak se to dost motá) na to navážu pár centimetrů slabého vlasce a na to olůvku ( těžší než nosnost splávku). Ten slabý vlasec proto, aby když se zátěž někce zachytí ( hlavně při zdolávání) nedošlo k utržení celého systémku a ryby. Hloubku nastavim podle místa kde chytám tak, aby nad vodu vyčnívala jen anténka splávku, takže mi to napíná vlasec ode dna a drží rybičku v bezpečný vzdálenosti od pařezů. Olůvko fixuje montáž na jednom místě, takže se nestane, že to vítr a vlny odplaví někam do vázek. Používám menší rybičky a sekám tak do 10 sek. po záběru. Na větších hloubkách nepoužívám splávek, ale místo něj umístím tak půl metru nad karabinku kostičku korku nebo tmavého polystyrenu. Na candáty a okouny bez lanka / s oblibou to pak sebere slušná štika a ukousne mi to pod nohama :-) /
N koko Pá 29.4.2005 15:04:36
loď + systém na okamžité zasekávanie a bublina tesne pod hladinu
N MrKos - ® Pá 29.4.2005 14:38:09
Koniáš: jak již název této stránky napovídá (navíc azbuku tu nikde nevidím ) tak ta matička Tebou popisovaná je natolik daleko že tamní metody nám vůbec nic neříkají. A jsem přesvědčen že nic říkat nebudou.
N páter Koniáš Pá 29.4.2005 14:30:25
Nekecám, viděl jsem to na vlastní oči v roce 1983 v máťušce Rusi. Úspěch zaručen. Granáty jsou lepší, ale hůř se schání.
N Bulk - ® Pá 29.4.2005 14:25:22
opat: Kecáš z hladu.
N páter Koniáš Pá 29.4.2005 14:24:09
Lahev od octa - umělohmotná. Karbid. Karbid do lahve, do lahve trochu vody. Možno do lahve písek, aby byla těžší. Čekat až to bouchne. Pak lovit štika.
Tak lovit štika v řece Volha domorodec. Zdravstvuj.
N MrKos - ® Pá 29.4.2005 14:23:27
Jedině hladina nebo těsně pod. A pokud opravdu je chceš pouze chytat, tak jednoháček, menší nástražní a zásek okamžitě. Po několika nezdarech se dá odhadnout okamžik záseku tak aby to měla na krajíčku a přitom nestihne zajet ani za ten pařez. Zbytek už je o prutu a kmeni...
N strejka Pá 29.4.2005 14:03:31
jak myslis, ze dopadne slika, co sezrala tebou nastrazenou rybu, kterou jsi predtim i s montazi urval zamotanou do parezu? mozna tam kolem tech parezu je uz slusnej hrbitov :-(( takze lodka nebo boat nebo privlac nebo oboji, jinak je nech na pokoji nebo se smir s hladinou
N vicx Pá 29.4.2005 12:34:06
tíško závidím :-)))

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | techniky lovu ]

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJET FISH - Obalovací těsta 250g akce!

Za 97 Kč s DPH.
Vynikající a rychle fungující nástraha. Používá se buď jako samostatná násraha, nebo k obalování boilie, pelet, partiklů atd., a nebo je také možné vyrobit z těsta kuličky a uvařit z nich boilie.


akce, rybareniFatso 14 F RBS

Za 211 Kč s DPH.
plovoucí, délka 14cm, hmotnost 95g, dva trojháčky 4/0, doporučený vlasec 0,40, šňůra 0,25, zanoření 1m při trolingu 1,5m


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...