MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Můžete mi říct jaká je říčka Volyňka nad Starkonicema ?

V létě bych se měl asi týden zdržovat u řeky Volyňy asi 5 km od Strakonic. Nedávno tu někdo naříkal že Volyňka je nechutně zregulovaná. Můžete mi někdo sdělit jak tato říčka vypadá z hlediska rybaření ? Spíše přívlač,než moucha. Je případně jinde poblíž revír vhodný na vláčku ? ( může být MP i P) A taky kde se dá koupit hostovačka? Díky za odpovědi.

Autor diskuse: Standas
Zařazeno do: dravci - revíry, cestování, 20.4.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Aleš K. Pá 22.4.2005 6:51:02
Jak píše Osprey, pouze dodám, že přes dobré zarybňování Volyňky 1 i 2 lze velké ryby chytat jen občas. Je to dost navštěvovaná voda, v létě jsou zde výslovně místama vyšlapané cestičky podle vody od rybářů. Radil bych na přívlač úseky mezi Strakonicema a Malenicema nad Volyní v takových místech, kde řeka meandruje dál od zástavby a hlavně od silnice. Například úsek - jez nad Zborovicema k jezu ve Strunkovicích a úsek naproti Hošticím v lukách. Zde je dle mého soudu místy hlubší meandrující tok doprovázen hojně bříbřežní vegetací (po povodních natolik přeskládaný, že skrývá nejedno překvapení na nově vytvořené díry a hloubkové poměry). Protipovodňové úpravy provádí obec Radošovice nad Strakonicema v délce cca 3 km, samozřejmě necitlivě pro přírodu i pro rybáře. O jiných úpravách v extravilánu toku Volyňky nevím. Otava opět, jak píše Míra.
N osprey - ® St 20.4.2005 16:49:55
Volyňka je malá a celkem hezká pstruhová říčka s dobrýb vysazováním a silným rybářským tlakem. Převládají menší ryby do 30, max. 35 cm. Občas se chytne i větší, ale v létě už je i trochu pozdě. Po povodni 2002 byly některé úseky zregulovány a upraveny, samozřejmě s citem, který je pracovníkům Povodí Vltavy vlastní.

Strakonicemi teče i mimopstruhová Otava (revíry O3 a O4), což je dobrá voda pro lehčí přívlač, ale i tady je rybářský tlak dost slušný a loví tu velmi šikovní rybáři včetně několika mistrů světa v mušce, takže o atraktivní ryby je dobře postaráno.
Jinak bych dal té Otavě přednost před Volyňkou, ale je dost možné, že někdo by udělal opak.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | revíry, cestování ]

Co je nového - dravci + obecné
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS-Tekutý dip Carptrack Amino ELITE STRAWBERRY 150ml akce!

Za 279 Kč s DPH.
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 15mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...