- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Naviják Daiwa Match Winner QDA
http://www.fishinginvest.cz/pdf/right/daiwa_2015.pdf strana 27
videl nekdo tento navijak, pripadne srovnani s Daiwa Team Daiwa X-Match
videl nekdo tento navijak, pripadne srovnani s Daiwa Team Daiwa X-Match
Autor diskuse: milan7833 - Profil , 7.2.2015 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
14 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Njohny1 - Profil | Pá 8.7.2016 21:16:08
černásmrt >> To rád slyším, vážně se budu muset na ně podívat. Dík
Njohny1 - Profil | Pá 8.7.2016 9:35:26
černásmrt >> Čau,
jak šlapou ty navijáky, pořád v pohodě nebo jsou i nějaká negativa. Ač nerad, budu muset pustit Ultegry, které jsem si pořídil a vzít něco malinko menšího. Díky za info.
jak šlapou ty navijáky, pořád v pohodě nebo jsou i nějaká negativa. Ač nerad, budu muset pustit Ultegry, které jsem si pořídil a vzít něco malinko menšího. Díky za info.
NKarlosCarp - Profil | Čt 23.6.2016 22:32:20
K&C >> Zdarec, jak jsi spokojen s Match Winnerem 4012, sháním něco na HF, tento naviják se mi jeví jako povedený, jen ta rychlosklopná klika mě trochu odrazuje, nevznikají na ní vůle?
Njohny1 - Profil | Čt 3.12.2015 12:31:27
černásmrt >> Měl jsem jej vyhlédnutý v katalogu už jako novinku před rokem, ale čekal až na postřehy a zkušenosti někoho od vody.Potěšilo mě, že šlapou v pohodě a v případě koupě s nimi nešlápu vedle. Tak ať ti to chytá ,dík.
Nčernásmrt - Profil | Čt 3.12.2015 12:20:24
johny1 >> Používám největší 70g, ale s těma nemá nejmenší problém.
Njohny1 - Profil | Čt 3.12.2015 12:19:27
černásmrt >> Díky za info, právě ta rychlosklopná klíčka mě zajímala, zda s ní budou nebo nebudou potíže. Předpokládám že zvládal i malinko těžší krmítka, při převodu tuším 4,9: 1. U mě to bude jeden z horkých favoritů na mé feedry. Budu si jej muset někde ošahat, ale vzhledově je podařený. Dík i za fota
Nčernásmrt - Profil | Čt 3.12.2015 11:58:24
johny1 >> Zdar, s navijákem jsem spokojený na 100%, natahali jsme spolu přes léto pěkných pár kilo ryb a naházeli pár desítek kilo futra, několikrát zmokl nebo jsem ho vymáchal a kolovrátek maká jak má, jediná chybka je že se udělal vakl na kličce a trošku vrže v té kličce, ale s tím se musí při rychlesklopné konstrukci počítat, zatím se nezvětšuje.
Spokojený jsem s brzdou která je velmi krátká a při chytání na pelety nahradí baitrunner, kulatý klip na vlasec je taky super.Za mě maximální spokojenost, posílám i nějaké úlovky ke kterým mi dopomohl.
Spokojený jsem s brzdou která je velmi krátká a při chytání na pelety nahradí baitrunner, kulatý klip na vlasec je taky super.Za mě maximální spokojenost, posílám i nějaké úlovky ke kterým mi dopomohl.
Njohny1 - Profil | Čt 3.12.2015 10:02:29
černásmrt >> zdarec, jaké máš zkušenosti po necelém roce užívání Daiwy match winner na těch heavy feedrech? Zájímá mě verze 4012. Právě tuto verzi zvažuji na své feedry Sportex Medium do 15O g. Váha mi nijak nevadí, jelikož jsem do teď používal Shimana baitrunnery o váze 610 g. Zájímá mě jak šlapou, zda s nima byly nějaké problémy a zkušenosti od vody. Dík
Nčernásmrt - Profil | Út 30.6.2015 14:20:31
Zdar, naviják mám pár dní, jen bych rád podotknul že Daiwa udává váhu navijáku ve velikosti 4012 445g, já na přesné digitální váze navážil o 20g méně.Čímž jsem nevyřešíl můj problém protože naviják váží na chlup stejně jako můj starý naviják a s ním 3,9m feeder padá na "čumák".Tak aby to třeba někoho nepřekvapilo...
NK&C - Profil | Ne 8.2.2015 10:47:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj,
vlastním oba tyto navijáky.
TDX tu je na MRKu (v provedení 3012) v rámci recenzí poměrně dobře a přesně popsán, takže to pouze shrnu. Je to lehčí naviják, vyšší cenové kategorie pro lov s matchovým prutem nebo bologneskou, případně lehčím nebo středním feederovým prutem. Snesl by asi i těžší feedrařinu, ale tam je otázka životnosti. Přece jen není úplně stavěný na soustavné zatěžování, formou stahování těžších krmítek z větších vzdáleností a při jeho pořizovací ceně to ani nemám zájem a chuť testovat... Má unikátní způsob výměny cívek, kdy se cívky mění i s brzdou na jedno stisknutí a velice hladký hod, je precizně zpracovaný a dle výrobce je natolik utěsněný, že je uváděn jako washable (omyvatelný i pod tekoucí vodou). Najdeme u něj kulatý kovový klip na vlasec (tzv. high impact clip), který tolik nepoškozuje při zaklipování povrch vlasce. Ložisek má 7 a z toho 4 jsou CRBB (corrosion resistant ball bearing) neboli nerezové - odolné i proti slané vodě. K dispozici je v variantách s jednoduchou i dvojitou kličkou a nalezneme ho pouze v nabídce skotské Daiwy.
Model Match Winner je novinka Daiwy pro rok 2015, tudíž se těžko hodnotí podle skutečně odchytaných hodin u vody. Jeho vlastnosti a charakter lze zatím posuzovat a odhadovat pouze z pocitů, když ho člověk drží v ruce a ze zkušeností, s jeho předchůdcem. Vychází totiž z modelu Team Daiwa Match Reel (pozor není totéž, co TDX Match). Disponuje 8 ložisky z toho 2 CRBB a stejně jako řada TDX má i kovový high impact clip. Jeví se jako o něco prostější, těžší a robustnější, než TDX, ale v podstatě hlavně cenově (asi o polovinu) dostupnější varianta navijáku pro matchové pruty a feeder (aspoň v provedeních 2508 a 3012). U těchto velikostí je stejně jako u TDX k dispozici provedení, s jednoduchou nebo dvojitou kličkou. Narozdíl od předchůdce i modelu TDX má AIR ROTOR (jiný - aerodynamičtější tvar rotoru), který Daiwa používá hlavně u přívlačových navijáků a QD (guick drag) rychlobrzdný systém. Oproti TDX je u této modelové řady také k dispozici i varianta 4012 (pouze s jednoduchou kličkou), tedy ještě větší a těžší naviják např. pro heavy feeder nebo pruty typu barbel a pro někoho možná dostatečný i pro kaprařinu. Provedení 4012 váží totiž skoro půl kila a dobře vyvažuje delší a těžší pruty. Najdeme ho v nabídce jak u evropské (německé) Daiwy, tak i u skotské Daiwy, ale vlivem podivné obchodní politiky tohoto výrobce, lze tento model objednat pouze z německého skladu...
Já osobně používám TDX 2508 a 3012 pro veškerý lov s matchový prutem, bologneskou i pickerem, light feederem a medium feederem, je znát, že je to přece jen vyšší třída a "vymazlenější" model. Nicméně Match Winnera jsem si pořídil pro lov s heavy feederem a pruty typu barbel (parmové), protože tam už TDX z mého ohledu nedosáhne.
vlastním oba tyto navijáky.
TDX tu je na MRKu (v provedení 3012) v rámci recenzí poměrně dobře a přesně popsán, takže to pouze shrnu. Je to lehčí naviják, vyšší cenové kategorie pro lov s matchovým prutem nebo bologneskou, případně lehčím nebo středním feederovým prutem. Snesl by asi i těžší feedrařinu, ale tam je otázka životnosti. Přece jen není úplně stavěný na soustavné zatěžování, formou stahování těžších krmítek z větších vzdáleností a při jeho pořizovací ceně to ani nemám zájem a chuť testovat... Má unikátní způsob výměny cívek, kdy se cívky mění i s brzdou na jedno stisknutí a velice hladký hod, je precizně zpracovaný a dle výrobce je natolik utěsněný, že je uváděn jako washable (omyvatelný i pod tekoucí vodou). Najdeme u něj kulatý kovový klip na vlasec (tzv. high impact clip), který tolik nepoškozuje při zaklipování povrch vlasce. Ložisek má 7 a z toho 4 jsou CRBB (corrosion resistant ball bearing) neboli nerezové - odolné i proti slané vodě. K dispozici je v variantách s jednoduchou i dvojitou kličkou a nalezneme ho pouze v nabídce skotské Daiwy.
Model Match Winner je novinka Daiwy pro rok 2015, tudíž se těžko hodnotí podle skutečně odchytaných hodin u vody. Jeho vlastnosti a charakter lze zatím posuzovat a odhadovat pouze z pocitů, když ho člověk drží v ruce a ze zkušeností, s jeho předchůdcem. Vychází totiž z modelu Team Daiwa Match Reel (pozor není totéž, co TDX Match). Disponuje 8 ložisky z toho 2 CRBB a stejně jako řada TDX má i kovový high impact clip. Jeví se jako o něco prostější, těžší a robustnější, než TDX, ale v podstatě hlavně cenově (asi o polovinu) dostupnější varianta navijáku pro matchové pruty a feeder (aspoň v provedeních 2508 a 3012). U těchto velikostí je stejně jako u TDX k dispozici provedení, s jednoduchou nebo dvojitou kličkou. Narozdíl od předchůdce i modelu TDX má AIR ROTOR (jiný - aerodynamičtější tvar rotoru), který Daiwa používá hlavně u přívlačových navijáků a QD (guick drag) rychlobrzdný systém. Oproti TDX je u této modelové řady také k dispozici i varianta 4012 (pouze s jednoduchou kličkou), tedy ještě větší a těžší naviják např. pro heavy feeder nebo pruty typu barbel a pro někoho možná dostatečný i pro kaprařinu. Provedení 4012 váží totiž skoro půl kila a dobře vyvažuje delší a těžší pruty. Najdeme ho v nabídce jak u evropské (německé) Daiwy, tak i u skotské Daiwy, ale vlivem podivné obchodní politiky tohoto výrobce, lze tento model objednat pouze z německého skladu...
Já osobně používám TDX 2508 a 3012 pro veškerý lov s matchový prutem, bologneskou i pickerem, light feederem a medium feederem, je znát, že je to přece jen vyšší třída a "vymazlenější" model. Nicméně Match Winnera jsem si pořídil pro lov s heavy feederem a pruty typu barbel (parmové), protože tam už TDX z mého ohledu nedosáhne.
NMr.Doctor - Profil | Ne 8.2.2015 8:30:12
milan7833 >> Něco jsem dával tady http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=646369&page=17 zápis St 7.1.2015 23:19:20. Myslím, že pokud se bude jednat o "statickou" rybařinu, kdy budeš mít pruty ve vidličkách popřípadě stojanu, tak určitě. Má rychlou brzdu, což za mě dost dobrý, ale já jej chtěl na šoulačku se splávkem, tedy prut víceméně v ruce a tady ta větší váha nebylo to pravé, ale zase má tělo HardBody, to by už mělo něco vydržet. Zkušenosti s Daiwa Team X-Match nemám.
Nmilan7833 - Profil | So 7.2.2015 22:49:19
chcem na ultra lehkou kaprarinu, zateze do 40 gram, na mensi kapre
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...
















