MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

feeder verzus boloněza

Je lepší chytání na bolonězu, nebo na feeder. Jaký je v tom rozdíl, jak na řece, nebo na stojáku

Autor diskuse: PepanD ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 11.3.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N siri - ® Út 13.3.2012 9:39:11
PepanD - >> Porid si oboji a nemudruj... :) Bolonka (skutecna, jakoze dlouha) je ovsem uz tak trochu specializovana vec, takze zalezi na tom, nakolik ji vyuzijes. Kazdopadne ale plati, ze vic prutu, vetsi radost... ;)
N Juraj - ® Po 12.3.2012 21:53:44
PepanD - >> Ono je to hlavně o mezikuse mezi prutem a sedačkou. Dá se říct, že slušně zvládnout lov na boloňku vyžaduje víc prutohodin než feeder. Takže začátečník bude mít pravděpodobně lepší výsledky na feeder, pokud ryby zrovna nebudou striktně vyžadovat nástrahu v pohybu. V tom případě může mít elév s boloňkou navrch, před zkušeným feederařem.
Naopak může být, že ryby v proudné vodě vyžadují nástrahu v klidu, dál od břehu. Pak zase může mistr dělat s boloňkou třeba kotrmelce a bude mu to plat prtný. Tady je možné, že ho přechytá začátečník s feederem.
N Matez - ® Po 12.3.2012 21:38:41
To je jak porovnávat vláčení a kaprařinu...
N Figos - ® Po 12.3.2012 21:36:32
Chlapi neprodává někdo bolognézku?Scháním jednu do cajku,pokud ano dejte mi vědět/nezničenou/.....
N Jarda Š. - ® Po 12.3.2012 11:20:51
PepanD - >> Jak už napsali kolegové níž, jsou to úplně rozdílné styly chytání, záleží na tom, jaké cílové ryby preferuješ a jestli preferuješ bobkaření nebo šoulačku. Jestli tě baví chytat pohodlně usazen v křesle, bývá, i když ne úplně vždycky, lepší feeder. Boloňka je určena hlavně k aktivnějšímu chytání, ideální je tam, kde můžeš nabrodit do mělčího úseku řeky a odtud spouštět nástrahu do tůně. Na stoják bych spíš preferoval feeder, i když boloňka na něm také najde uplatnění (zvlášť tam, kde břeh prudce padá do hloubky, případně jako bič zálohovaný navijákem).
N Šinic - ® Po 12.3.2012 10:59:44
Ono je to i o cílové rybě. Například na řece cejn a kapr mají nejraději nástrahu ležící nehybmě na dně, plotice a jiné zase v pohybu na dně či ve sloupci. Na stojáku je to navíc o opatrnosti ryb. Malé se vrhají za oblakem od krmítka, velkým to trvá déle, než se přiblíží. Také roční doba je znát. V teple jsou ryby aktivnější, v chladné vodě se moc nepohybují. Splávek je nesrovnatelně citlivější než feedrová špička.
N Barbusek - ® Po 12.3.2012 10:43:00
PepanD - >> Ahoj, pro komfort při manipulaci bych to viděl spíš ve prospěch kratšího feederu. Myslím taky, že české řeky jsou pro feeder vhodnější.(reliéfy dna, pobřežní vegetace, cílové ryby...)
N Šinic - ® Po 12.3.2012 10:27:29
Ono se to dá i zkombinovat. Na dlouhou boloňku (7 a víc ) dát lehkou feedrovou montáž a chyrat na špičku. Je to sice takový bastl, ale netrhají se tolik krmítka a je to účinější než s lízátkem.
N splavek - ® Ne 11.3.2012 20:19:55
Chytám obojí,to nejde moc srovnat,to je jako by jsi chtěl srovnanávat jabka a hrušky.Feedr,je chytání na položenou a boloňka na plavanou,to se těžko srovnává.Řeším to jako kolega sage,nosím k vodě obojí a chytám,co je v danou dobu efektivnější.To jak na řece,tak i na stojáku.
N sage - ® Ne 11.3.2012 18:40:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
K řece nosím vždy feeder i bolonku!Né vždy chtějí rybky zobat z jedné hromádky a nástraha nabídnutá přirozeně v proudu je někdy prostě bezkonkurenční!Nejednou mě bolo tvz.zachránila,páč špička feederu se ani nehnula))-akorát větší ryby se s bolonkou podstatně obtížněji zdolávají-v tom má zase výhodu feeder prut.Prostě tyto dvě techniky rád kombinuji-každá má svoje přednosti i nedostatky.
N vokounek - ® Ne 11.3.2012 18:34:35
PepanD - >> za mňa na čudly určite plavaná. neni nič krajšie ako sledovať so zatajeným dychom plavák pri prvom náznaku pohybu ;)
N Balzer - ® Ne 11.3.2012 18:23:50
Päť rokov dozadu som chytal hlavne boloňkou a match prútom. Teraz začínam s feedrom, chcem niečo nové a možno snáď aj zábavnejšie :-) Uvidíme, čas ukáže.
N Batuta - ® Ne 11.3.2012 18:19:01
PepanD >> Bude vždycky záležet na podmínkách a taky na tom, kdo drží udici v ruce. Já bych nad tímhle nepřemýšlel, ale raději zkoušel obě varianty...
N mipa - ® Ne 11.3.2012 18:15:44
PepanD - >> Jsem "skalní" vyznavač feederu a tak nemohu napsat nic jiného, než FEEDER ... obsáhne jakoukoli vodu ( řeka/stoják) , velikost lovené ryby ... nástrahu ... dovede lovit u dna, svým způsobem i ve "sloupci" ... snad jen u hladiny ne ... ale to se dá napravit - spláveček, nejtužší špička a "jde se na ně" !!!
Prostě feeder loví vždy, všude a všechno :-)))))))
N PepanD - ® Ne 11.3.2012 15:07:31
Ano, vím že to jsou dva různé styly. Spíš je otázkou, jest-li je feedr účinnější a citlivější než boloňka.
N Figos - ® Ne 11.3.2012 14:44:14
Já si myslím že to jsou dva různé styly chytání.Já preferuji raději bolognézku
N Venca888 - ® Ne 11.3.2012 14:43:46
to je přece uplně jinej způsob lovu... nemůžeš chtít vědět, kterej z nich je lepší...
N Dušan_hp - ® Ne 11.3.2012 14:42:45
PepanD - >> napadlo mi něco podobného, koupit na čudly pro zábavu picker nebo bolo? Zatím se kloním k pickeru ale jsem zvědav co se tu rozjede :)
N draveček - ® Ne 11.3.2012 14:42:29
PepanD - >> Především jsou to dva různé a zásadně rozdílné způsoby lovu.za mě je určitě na řeku vhodnější feeder,ale neznamená to,že by to s bolonkou nešlo.Rád chytám oba zposoby,jen je třeba zvolit to správné,pro daný typ a úsek řeky.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHáčky Fox Arma Point - AKCE

Za 139 Kč s DPH.
Legendární hášky nyní za super ceny - jen do vyprodání zásob. Balení 10ks.


akce, rybareniVšechny únorové akce a výprodeje!

Prohlédněte si všechny naše akční nabídky. Najdete zde i stovky výprodejových položek za likvidační ceny! V Ravenu jsou slevy opravdové!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57