- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Přívlačový prut s vnitřním vedením vlasce
Je přínosem u přívlačových prutů vnitřní vedení vlasce, nebo zůstat u klasických oček. Názory a hlavně zkušenosti z praxe. Co je tedy
výhodnější, lepší.
výhodnější, lepší.
Autor diskuse: Vojtěch - Profil , 19.1.2012 dravci - náčiní, doplňky
Prut s vnitřní vedením vlasce na přívlač?
A) ANO12%
B) NE88%
Od 23.1.2012 hlasovalo 17 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Miki 1 - Profil | Čt 10.4.2014 8:39:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Před lety jsem takový prut ze zvědavosti koupil. Pakliže si dobře pamatuju tak šlo o Byron Stratos.
Na lehké nástrahy byl naprosto nevhodný protože se mokrý vlasec lepil na vnitřek prutu a váha nástrahy nestačila k jeho uvolnění. U těžších nástrah toto bylo lepší, ale hladkosti průchodu přes očka to nikdy nedosáhlo (a to Byron dodával přímo pro tento typ prutů speciální vlasec)
,až u nástrah cca. 15g+ by se dalo říci že "lítají", tato vlastnost trošku omezuje použitelnost prutu.
Pokud člověk přijal omezení tohoto prutu, mohl si pak užívat nevšední citlivost a sílu při zdolávání.
Pokud to teba můžu nějak schrnout, určitě to není a nikdy nebude univerzál, ale pokud přijmeš jeho nevýhody, můžeš si užívat jeho výhod. 😉
Na lehké nástrahy byl naprosto nevhodný protože se mokrý vlasec lepil na vnitřek prutu a váha nástrahy nestačila k jeho uvolnění. U těžších nástrah toto bylo lepší, ale hladkosti průchodu přes očka to nikdy nedosáhlo (a to Byron dodával přímo pro tento typ prutů speciální vlasec)
,až u nástrah cca. 15g+ by se dalo říci že "lítají", tato vlastnost trošku omezuje použitelnost prutu.
Pokud člověk přijal omezení tohoto prutu, mohl si pak užívat nevšední citlivost a sílu při zdolávání.
Pokud to teba můžu nějak schrnout, určitě to není a nikdy nebude univerzál, ale pokud přijmeš jeho nevýhody, můžeš si užívat jeho výhod. 😉
P!F - Profil | St 9.4.2014 16:07:57
Ečko >> Nebral by som to ako univerzalny prut na nase podmienky. Ale napriklad na vertikal to moze byt fajn.
aleš vavřina - Profil | Po 7.4.2014 22:02:24
Vláčák s vnitřním vedením vlasce? To je jako sex bez ženské ... - za mě tedy neee! Ale dokážu si představit, že někteří jedinci se ve virtuálním světě najdou...
Moravák - Profil | Po 7.4.2014 10:11:11
Tento typ prutu jsem dostal a jsme zvědav, co to bude umět, když tak zašlu nějakou osobní zkušenost.
Ečko - Profil | Pá 20.1.2012 17:29:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vojtěch >> s tým morom a čistotou máš pravdu ale netreba zabúdať že všetko náradie po použití v mori treba umyť sladkou vodou... ak sa tak nestane pri prúte s vnútorným vedením tak sa voda odparí a na steny blanku sa usadí soľ a minerály, pri pravidelnom nečistení si vieš predstaviť čo sa tam utvorí... podobne je to aj so špinavou vodou, pri love s obyčajným prútom si každý špinavý prút a očká umyje alebo aspoň utrie, to isté platí pri prútoch s vnútorným vedením, že ich treba po použití v špinavej vode umyť, dajú sa normálne prepláchnúť prúdom vody.... s môjho pohľadu ani prevlekanie vlasca nie je problém, nerobím to často, je k tomu taká struna, normálne sa to pretiahne vnútrom aj s vlascom....
Vojtěch - Profil | Pá 20.1.2012 17:18:37
Pánové děkuji Všem diskutujícím k této otázce, ale k věci. Myslím si, že s monofilním vlascem by neměl být problém, voda a případně nečistoty padají na prvním očku. Jedině se šňůrou by mohl
nastat problém v nečistotách. Moře je jasné tam je velice čistá voda tak problémy asi mizí.
nastat problém v nečistotách. Moře je jasné tam je velice čistá voda tak problémy asi mizí.
Ečko - Profil | Pá 20.1.2012 16:43:54
Domino222 >> prevažne v Írsku na jazerách... chcel by som si ošahať osobne tú daiwu na výstave v Prahe a môžno budem mať prút aj origoš na vláčku... :-) nemôžem si ho vynachváliť...
Ečko - Profil | Pá 20.1.2012 16:39:01
Domino222 >> na Cabelase stojí 60USD... + pošta, clo, daň... je to môj miláček... krásne cítiť aj 50cm a aj rybu cez meter...
Ečko - Profil | Pá 20.1.2012 16:35:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
v návode na prút je napísané že sa nesmie používať šnúra, ale iba monofilné vlasce.... ešte jedna s akcie...
Ečko - Profil | Pá 20.1.2012 16:12:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
bezočkový prút mám už 4tý rok, ale ako písal Denny je to skôr na trolling ako vláčku, každopádne akcia prútu je perfektná, keby bol bezočkový prút špeciálne na vláčku tak o ňom začnem premýšlať, kôli jeho akcii....
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ČtÚhoří sezona 2012 10516
ČtBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













