Nšewik - Profil | Ne 8.7.2012 11:50:41
Dobrý den,
když se tady ta diskuze pěkně rozjela, chtěl bych se zeptat zkušenějších, jestli tenhle prut WFT NEVER CRACK Catfish Boat 2.7m je vhodný i na delší zavážení ( cca 200-250m).... a popřípadě jaký je rozdíl mezi výše jmenovaným prutem a WFT J.V. NEVER CRACK BANK CAT
Děkuji za odpověď
S pozdravem Ondra
Ať to chytá!! ;)
NErva - Profil | Ne 27.5.2012 21:23:47
Kilcarp - Ahoj ,já právě vyměnil sumcový vercajk a to místo prutů Esox za právě tebou udávaný WFT NEVER CRACK z očkama LTC ,raději jsem 500kč připlatil ,než se pak dívat jak jsou prodřené keramické očka, co se týká gramáže těchto prutů tak z toho nemusíš mít strach ,nejsou tak tvrdé špička je jemější a páteř prutu opravdu snese hodně a pokud budeš nahazovat přez 2pruty -tam kde se nesmí zavážet určitě tuhle gramáž uvítáš ,jen jsem volil o něco větší naviják a to Penn 950 SSM ,a šnůru zatím na naše poměry hodně dostačující a taky velmi odolná proti oděru a to Hemingway na 57 kg a udávaná nosnost opravdu sedí ,ne jak u některých ostatních šnůr ,tak pokud se stále rozhoduješ ,přeji štastnou ruku při výběru :-))
Nbigfatcatfish - Profil | Ne 27.5.2012 21:14:42
Rumpeľ >> Akorát bohužel jsem ještě žádného pořádného sumca nelapl,ale letos jsem o něco zkušenejší si myslím a chcu zkusit na naší řece zajít na trhačku a nějakýho lapnout zatím mám jenom kolem 85cm,největší 90cm a to jenom na feeder s rousnicama :)
Nbigfatcatfish - Profil | Ne 27.5.2012 21:04:52
Rumpeľ >> Neříkám,že je na sumca 90kilová šnůřa moc...sám mám na tufku která má nosnost okolo 90kg.Akorá tjsem se ptal jestli je reálné,aby šnůra která má průměr 0,58 nebo kolik má nosnost 93kg a zvlášť,když metr stojí cca 3,20kč.To mě připadlo divné...
NRumpeľ - Profil | Ne 27.5.2012 15:53:25
bigfatcatfish >> na sumca?...nesmies ho podcenit inak sa moze stat ze prides
o zivotny ulovek..ale neni to len otom..pri nahodnom pretrhnuti snury,bude sumec vlacit so sebou celu montaz.ale to je len minimum.....velke haky zaseknute az pri ziabroch.atd.....je toho vela...ked ide o tu snuru,mozem potvrdit ze je to smejd...pri teste prutu proste praskla a znicil som si predne ocko.... Takze neodporucam a mam uz novu...
kamosi pouzivaju snuru az na 150kg.....zalezi na tom kde chytaš...na nase vody staci aj 50kg snura....Sumcarina to je drina...
Nbigfatcatfish - Profil | So 26.5.2012 18:11:37
Rumpeľ >> Není to přehnaná nosnost?Prej průměr 0.58mm a nosnost 93kg a zhruba 3.20kč za metr?Jestli to je pravda tak to je dost dobrá pletenka.
Nsumčiarik - Profil | Pá 27.1.2012 14:34:38
Ja by som odporučil WFT nevercrack catfish boat a naviják spinfisher 850 ssM ,ja mám tiež penn spinfisher metal 850 ssM.
NIvo - Profil | Ne 15.1.2012 10:42:37
Kilcarp - >> Z hlediska prutu určitě WFT . V případě navijáků neuděláš chybu ani s jedním, které uvádíš.
NDoktor1 - Profil | Ne 15.1.2012 10:36:32
krystonka je vyborna, black catku sme mali 100 ta na sto 50 je strasne hruba a duta a je z ineho materialu, nie je zla ale zdala sa mi moc hruba, krystonka je vyborna rucim za kvalitku, rovnako ma vyborne nadvazcovky sanger, inak vobec nepouzivame nejake buzirky na pretahovaniem nikdy sa nam nestalo ze by klasika povolila, a na strane druhej pod buzirkou zvikne snura plesniviet cim sa moze poskodit, chytame vacsinou v najvacsom maraste v konaroch stromoch a pod a nikdy nic nepovolilo, tento rok partak pouzival ako nadvazcovku snuru od znacky comanche, je na 200lb a tiez bez problemov, jedine co nas sklamalo bol hacik od sangeru power hook, na kt partak stratil pravdepod. zivotku, ale ved pride dalsia...
NDoktor1 - Profil | So 14.1.2012 20:12:44
nehovorim ze je zla su aj lepsie mali sme tu na 130 kg, oteruvzdornost celkom ok, velmi dobre mam skusenosti s black catkami a vyborna je kryston kraken, je to nieco ako quicksilver na kapre ale gramaz na 200 lb je vyborna, ale ta cat linq pomer cena kvalita je ok
Ntimb - Profil | So 14.1.2012 14:37:51
JN >> Tuhle návazcovku mám a nemůžu jí nic vytknout.Používám tu 1mm.
NDoktor1 - Profil | So 14.1.2012 12:17:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
zdravim
sam mam wftcka aj v 2,7 aj v 3,15 aj napriek tomu ze je tam gramaz do 1000g tak sa vobec nebojte tie kratsie mam do 700 a su krasne makkucke, pomer cena kvalita a ostatne atributy su bez konkurencie, nehovorim ze nie je lepsie ale my sme max spokojny, mame aj esox taurus dostal som ho na skusku ze nech robim co chcem a mozem naozaj povedat ze tie palice nemaju konkurenciu vyborna akcia, bezkonkurencne ocka aj drziak a ak zoberies na vazku cenu kt sa da vybavit okolo 50 ecok tak nie je absolutne co riesit, ja osobne nemam rak wkdf od sangeru ale je to moja volba.
co sa tyka navijakov, volba je nasledujuca ani s jednym neurobis chybu je to na tebe, na vas, tica cyb, penn 950, ja mam sanger warlock 90 nevidim ich tu na forach a su naozaj vyborne, kvalia bez voly, nemaju sesthran ale srobovanie hrube osky, vyborny, a ak ide o kapacitu medzi smekacmi tak fin nor offshore 95 to su miesacky na beton, kt vo vykone a sile nemaju konkurenciu, aj penn 950 vyzera ako maly mlyncek,
k snuram mam jednoznacne klasika tuff line pomer cena kvalita vyborna
bizuteria sanger, owner a sasame
haciky, owner a sasame
nadvazcovky sanger, black cat a vyborna krystonka kraken naozaj vyborna
stojan je na kazdom ja mam home made
chlapi drzte sa nech uz sme vsetci pri vode, taktiez vam zelam co najmenej hlupych ludi a co najmenej masariek
nech sa vam dari
Nmichal94 - Profil | So 14.1.2012 11:24:11
Cau, já mám 2x Cybernetic jsu s ním mimořádně spokojený šlapou jako hodinky... Vřele doporučuji!
Nesoxboy - Profil | Pá 6.1.2012 15:33:59
určitě penn 950 pokud tam chceš dostat aspoň 150 m slušný šňúry sám je mám
NMichalák - Profil | Pá 6.1.2012 14:25:06
Zdravim,
jestli se bojis, ze tyhle WFTcka jsou tvrdy, tak se neboj. Na uvedenou zatez maji slusnou akci a i mensi sumce si na ne krasne potahas. Osobne je mam a tvrdsi bych nechtel.
Tica je v pohode, ikdyz uz jsem jednu menil. Diky navyseni ceny (kdysi staval i 1500,-) bych asi zkusil Penn. Ohledne velikosti civky delaji i 950SSM, ale myslim, ze by stacil i 760 Slammer. V mensich velikostech tyhle kousky mam na vlacku a vabnicku a zadny problem.
NHlubočepy - Profil | Pá 6.1.2012 13:55:45
Hrdobec >> Ty vole,tenhle týden nepujdu ani na schůzy,tak mi je pořád zle.Aby Tě mor po poli honil hade :o)
NHrdobec - Profil | Pá 6.1.2012 13:51:47
Hlubočepy >> To jsi mě se zdá pořád o))))))))))))))
NHlubočepy - Profil | Pá 6.1.2012 13:44:35
Kilcarp - >> Tak si myslím,že jsi rad dostal dost a dost.To co jsi si chtěl na začátku koupit je jistě dobrá volba.Kolega Hrdobec má tuto výbavu,takže se mu dá docela věřit.Hlavně se taky podívej na to,aby se Ti ten prut zamlouval i barevně ,abys pak několik sezón nečučel na nějakou vyblitou rákosku :o) -ber s rezervou jsem na práškách :o)
NVAlos - Profil | Pá 6.1.2012 12:38:17
Dragomír >> sorry:-)
Nsumčiarik - Profil | Čt 5.1.2012 18:02:43
Oba pruty aj navijaky su kvalitné ,je len na tebe ktorý s ti páči..
NDragomír - Profil | Čt 5.1.2012 17:35:02
Fajn že jsme se usmířili rybáři drží po spolu ;)
NHrdobec - Profil | Čt 5.1.2012 16:01:49
Poušťák >> o))))))))))))
NPoušťák - Profil | Čt 5.1.2012 15:37:33
Hrdobec >> to je taky f pořádku..o)))
NHrdobec - Profil | Čt 5.1.2012 15:36:55
Poušťák >> Já to jinak ani neumim:-))
NHrdobec - Profil | Čt 5.1.2012 15:35:21
Stavba >> Ahoj,jak se to stalo a po jaký době co naviják měl? Díky za odpověd,mám 4ks tak proto se starám:-)
NPoušťák - Profil | Čt 5.1.2012 15:34:10
Hrdobec >> Nebud tak upřímnej,to zase bude keců....o))))))))))))))))))))))))))))))))))
NHrdobec - Profil | Čt 5.1.2012 15:27:35
Dragomír >> Jsem rád že si stihnul včas opravit ten původní zápis,protože to neni k ničemu takhle reagovat. Aspon je vidět že jsi normální kluk co o tom co napíše i přemejšlí. A ted k tomu náčiní. Nemyslim to nijak zle ale pro to aby mohl kdokoli cokoli a komukoliv radit jsou třeba i nějaký ty praktický zkušenosti a ty ve svém věku mít prostě zatim nemůžeš a tvoje doporučení pramení jen s toho co jsi někde od někoho slyšel a to je na howno.Takže moje rada pro tebe je abys zatím víc chytal než radil a postupně se propracoval až k tomu, že si od tebe nechá každý poradit rád protože vše bude podloženo tvojí praxí. Přeju hodně úspěchů a ironii v tom nehledej
NDragomír - Profil | Čt 5.1.2012 15:26:37
Kokš >> Ja vim ale tak pres rok si ho s tim pocasim stejne neuziju :D
NKokš - Profil | Čt 5.1.2012 14:53:44
Dragomír >> Lepší je realitivni pojem : ) Beastmaster asi neni špatnej prut ale přijde mi až zbytečně moc tvrdej(na ty našé vody).
NDragomír - Profil | Čt 5.1.2012 14:35:36
Kokš >> Shimano Beastmaster ;)
NDragomír - Profil | Čt 5.1.2012 14:30:45
VAlos >> Jen sem řek svůj názor a podle mě je shimano lepší ;) a nech si tu ironii
NPellet - Profil | Čt 5.1.2012 11:36:50
Páňa >> calipo1 - >> OK, to jsem nevěděl, Esox jsem neměl v ruce.
Ncalipo1 - Profil | Čt 5.1.2012 10:57:36
Pellet >> keramickou výplň oček nemá ani esox.
Kilcarp- ty pruty jsou spolehlivé oba dva .. potom už je to jen v rukách a v hlavě. Hodně zdaru
Nmessers - Profil | Čt 5.1.2012 9:52:39
Pročetl jsem si většinu z Vás pozorně a myslím si že jste až moc sumcovití,kromě hrdobce.Kolega chce lovit na českých vodách,tak si myslím že dobrý prut je dvojího typu.Jestliže budeš lovit bez lodě na menších řekách klasickým odhozem bojky s rybou,zvládneš takový lov i s prutem kolem 3-3,6m při tvrdosti 150-400gr.Jestli budeš mít lodičku a i z ní lovit,stačí prut od 2-2,6Metru,nebo pro Tvé info jsou na trhu pruty,které mají odendavací středový díl a pak Ti stačí jeden prut na všechny druhy lovu.Na našich vodách si stoprocentně vystačíš s pruty do 400gr zátěže,protože spíše se Ti bude dařit lovit menší ryby,ale i když trefíš větší kousek,tak s prutem do 400gr ho dáš ven z vody bez problému.Spíše dávej přednost kvalitě oček a jejich rozložení,tedy počet,kolik jich daný prut má.Dále kvalitní naviják,opět je na trhu hodně možností,mě vyhovují klasický smekací navijáky i když můj kolega používá zásadně multíky.Naše úlovky se dost podobají,tak si myslím,že si vyber opět podle toho,jakým způsobem budeš lovit.
NPellet - Profil | Čt 5.1.2012 9:30:51
Kilcarp - >> Ten Esox je v naších podmínkách,co vím,poměrně oblíbený.Pokud ale už teď víš,že se chceš sumcařině věnovat,jdi u prutu do toho WFT,je osazené očky bez keramické výplně (SIC),která občas nevydrží velkou zátěž a praská. Z navijáku jsem sám chtěl toho Penna,nakonec jsem ale vzal za nabídnutou výhodnou cenu WFT NOMONO80.Bohužel na ten se mi vejde jen 100m 0,50mm šňůry.Na Penn dáš o něco víc,největší kapacitu ale z nich má Tica.Co ti ze smekáču můžu doporučit na sumce je RYOBI CARNELIAN 2000,ovšem ten už je z jiné cenové kategorie.
Nretrívr - Profil | Čt 5.1.2012 8:59:55
Kilcarp - >> Myslím, že Hrdobec to napsal správně.
NVAlos - Profil | Čt 5.1.2012 8:51:18
Dragomír >> á, pán je znalec:-)
NKokš - Profil | Čt 5.1.2012 8:50:52
Dragomír >> Uveď co maš za lepši šímo než tyhle dva zmíněne tohle mě docela zajíma : )
NDragomír - Profil | Čt 5.1.2012 8:44:15
No ty pruty nevim nevim ja mam shimano a ty jsou lepsi a jestli je to tvoje celá výbava tak si poměrně nepřipravený ;) A malo vybavy
NVAlos - Profil | Čt 5.1.2012 8:41:24
Urbo >> já takový případ znám, ale na to co měla za sebou, to bylo naprosto pochopitelné:_) Byla podstatě stejná nehoda jako Čodiš - akorát přímo u těla navijáku.
Nsiluri - Profil | Čt 5.1.2012 6:42:58
hento sa stalo pri rybe? neviem si to predstavit
NStavba - Profil | St 4.1.2012 22:57:05
Urbo >> kolega Čodiš a jeho Tica, jinak sem nic spatnyho neslysel
Np_k - Profil | St 4.1.2012 22:41:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Doporučuji rozhodně WFT, po ulovení svého prvního sumce se z tebe určitě stane ,,sumcař" a budeš stále chtít chytit větší a větší rybu. Úplně tomu propadneš a aby jsi potom nekupoval dvakrát. Jinak nevidím důvod proč tvrdit, že prut o vrhací zátěži 1000g je na české vody moc. Za prvé u nás jsou taky velcí sumci - jen je každý není schopen ulovit a pak zdolat. Za druhé ten prut oceníš i při náhozech, soudím tak podle tvé volby mezi navijákem a mulťákem. Představ si, že chytáš na standardní nástrahu jako je okoun 30cm, velkou kačenu s 300g olovem. Pořádnej sumčák by se asi neměl vohýbat jak nějaký feeder a rozhodně by měl být pevný, protože zrovna ty se můžeš fotit na Orlíku s 240cýtkou a nezlomeným prutem:)
NUrbo - Profil | St 4.1.2012 22:26:31
Spousta lidi rika Ticu ne. Ja jeste nevidel a neslysel o pripadu ze by Tica nejak fatalne selhala. Vi nekdo o nejaky takovym pripadu? Kdyz sme teda u toho proc Penn. Bavime se o smekacim navi.
NLukas89 - Profil | St 4.1.2012 20:44:04
Kilcarp - >> Ahoj, mám Ticu, sice pár lidí říká, pryč s tim a pořid penn dyž už smekáč, ale já jsem zatím spokojen, je pravda, že nemám chycené žádné obry, ale strach nemám.. Spíše jde o pletenku, mám power pro na 96kg a vešlo se jí tam 180m s rezervou.. Ty Esoxe má kámoš a jsou to pěkný proutky, taky bych se jich nebál, mám podobné a přiklonil bych se spíše k nim než k tomu WFT co tam máš, na tom Esoxu aspoň budeš vědět že tam něco máš, jsou citlivější dle mého názoru..
NMinnow - Profil | St 4.1.2012 17:50:34
Kilcarp >> Časem se určitě rozhodneš jet i na lepší revíry než je Mže nebo Hracholuská přehrada, a tak bych bral spíš to WFT, ale je to víceméně jedno. Oba pruty by zvládly velké sumce. Podle vlastních zkušeností Ti ale radím že je lepší zainvestovat do navijáku, protože ten už každou rybu rozhodně nezvládne. Být tebou, tak beru Penn.
NKilcarp - Profil | Út 3.1.2012 22:33:53
takze mam brat spis ten esox catfish?
NMinnow - Profil | Út 3.1.2012 20:24:49
jareccek >> Dnes se téměř vše vyrábí v Číně, bohužel. Ty firmy na tom ušetří velké peníze.
NHrdobec - Profil | Út 3.1.2012 20:22:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kilcarp - >> V pohodě jak prut tak oba navijáky.V číně se dnes dělá všechno a nemyslim si že ten Spinfisher Amíci uměli líp než dnes čínani a na naše vody je to jedno už uplně protože velký sumce u nás budeš tahat zřídkakdy a občasnej ulovek ti nezhuntuje naviják.Já osobně mam Cyberneticy a ty fungujou bezvadně a vejde se na ně nejspíš i víc šnury. Mimochodem šnura,háky a obratlík je mnohem důležitější nepodcenit než prut s navijákem
Njareccek - Profil | Út 3.1.2012 20:11:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kilcarp - >> todle nádobýčko typu WFT Never crack 200 -1000 je na naše vody zbytečně předimenzováno, tyhle pruty jsou pro zkušenější sumčaře, ale pokud plánuješ zustat u teto techniky dýl tak ok a na ty penna jsem dostal docela velkou kritiku, že už to není jako z USA, prej to je Čína a stojí za prd, zbylé věci neznám
NUrbo - Profil | Út 3.1.2012 20:10:46
Není ten prut na Českou vodu ponekud tvrdej?
NDomino222 - Profil | Út 3.1.2012 19:55:24
Kilcarp - >> To si si teda nabral..