Krásné kapřáky Byron Unlimited

Zdravím, pořídil jsem si tyto krásné proutky od Byronu, má už je někdo také nebo jsem jedinej. Letos už se asi z časových důvodů k vodě nedostanu, tak by mě zajímalo, jestli už je někdo prubl.
Autor diskuse: Rostid - Profil , 10.11.2010 kaprařina - náčiní, doplňky
82 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Npeterson - Profil | Ne 31.3.2013 16:15:33

kdo to pozná :)

    Npeterson - Profil | Út 14.2.2012 16:14:54

    Zdarec kucí,
    jaký jsou Vaše poznatky s pruty po sezoně. Povedlo se třeba někomu prut zlomit, či objevil se nějaký jiný problém? Problémy jako že neustále visíte na protejším stromě neberu :o)

      Npeterson - Profil | Po 13.2.2012 12:39:07

      Zdarec kucí,
      jaký jsou Vaše poznatky s pruty po sezoně. Povedlo se třeba někomu prut zlomit, či objevil se nějaký jiný problém? Problémy jako že neustále visíte na protejším stromě neberu :o)

        NRostid - Profil | Pá 25.11.2011 8:09:32

        peterson >> Pod to bych se podepsal! :-)

          Nzaplosak - Profil | Pá 25.11.2011 7:01:16

          Metallica >> Ani na pruty nee.......:-)

            Npeterson - Profil | Čt 24.11.2011 19:27:18

            Rostid >> Taky se nemáš za co stydět :) Myslím, že spousta lidí hrdě vlastnících třeba FS HI-S, tedy pruty za 11tis. by čučela......

              NMetallica - Profil | Čt 24.11.2011 19:08:29

              Moravadream >> ryba se chytá na háček ne na vidličky :)

                NRostid - Profil | Čt 24.11.2011 17:28:50

                zaplosak >> Jo a nestydím se za to :-)

                  Nzaplosak - Profil | Čt 24.11.2011 16:19:30

                  Ty je miluješ co...?

                    NRostid - Profil | Čt 24.11.2011 16:01:02

                    ještě jedna

                      NRostid - Profil | Čt 24.11.2011 15:58:12

                      připraveny k akci :-)

                        Npeterson - Profil | St 2.11.2011 17:16:06

                        Rostid >> Mám tam 80ky což mi díky vzdálenosti ve které lovím stačí. Navíc občas přidám i PVA tak abych nemusel měnit. Samotného by mě ale zajímalo, kde jsou hranice toho blanku. Nerad bych to zkoušel sám :) S olověnkou se také znám, ale nic moc, subjektivně musím asi říct, že spíš horší než lepší. Možná je to ale tím, že voda kterou chytám nejčastěji je standardně extrémně čistá. Kdybych nepotřeboval házet dál, tak bych asi vynechal odhozovou šňůru a jako šok měl jen tlustý FC, možná transparentní vlasec.

                          NRostid - Profil | St 2.11.2011 16:57:51

                          peterson >> A jaká se ti na nich osvědčila váha olova?jinak sestavu dělám stejnou, ale dával jsem olověnku, ale asi taky pomalu přejdu na FC.

                            Npeterson - Profil | St 2.11.2011 16:41:15

                            Rostid >> Ahoj, nejosvědčenější montáž u mě tvoří odhozová šňůra, nejméně metr 0,50 FC, in-line hruška na polopevno, návazec buď ztužená šňůrka nebo FC. Při troše cviku se to příliš nemotá. Chvilinku jsem měl trpělivost s olovem na závěsce, to se méně motá ale brutálně kroutí návazec ze ztuženky. Takže jsem zpět u in-line. Můžu říc,t že rybám je to jedno :)

                              Nzaplosak - Profil | St 2.11.2011 12:56:15

                              A z 300 metrů je to už 30 metrů... DDDDD

                                NRostid - Profil | St 2.11.2011 12:50:37

                                Programátor >> přesně tak :-)

                                  NProgramátor - Profil | St 2.11.2011 9:50:57

                                  Rostid >> a z 200m je to už 20m :-) je mi jasný a taky jsem se o tom už několikrát přesvědčil, že hraje roli každej metr. Jsou vody kde budeš chytat na jeden prut jak o zavod a na druhej co budes mit vedle 10m neudelas za dva dny zaber

                                    NProgramátor - Profil | St 2.11.2011 9:48:47

                                    SNOW >> :-)

                                      NRostid - Profil | Út 1.11.2011 22:59:24

                                      Programátor >> no ale ono je 10% třeba ze 130m 13m a to bych řekl, že není zrovna málo :-)

                                        NSNOW - Profil | Út 1.11.2011 19:30:15

                                        Programátor >> kdyz ti bude na long castu chybet 200 metru vlasce.. tak muzes mit voka jaky chces :-D a stejne to neletí

                                          Nretrívr - Profil | Út 1.11.2011 19:27:03

                                          Rostid - >> Nesleduju až tak " módu " v prutech, tak u těchto nevím. Chytám na Byrony už asi 15 let. Je to shoda náhod. Nejdřív to byly teleskopy, teď mám děličky. Žádná úplná moderna ale naprostá spolehlivost, dobrá akce, dobrá cena. Netvrdím, že nikdy nic jiného nebude, zatím je to super, nemám hlavně pocit chtít něco jiného.

                                            Ndžanky - Profil | Út 1.11.2011 19:21:54

                                            ja jsem si koupil o radu niz karpa negra a jsou super.... ale tyto taky dobre moc se mi libi desing

                                              NProgramátor - Profil | Út 1.11.2011 19:18:18

                                              ja mam Century NG SU a tam je to oko skoro až u spojky, obecně platí, čím dál oko od navijáku, tim lepší. menší vlnění vlasce=menší tření=delší nához. Osobně tyhle řeči nemam moc rád, protože jsem přesvědčenej, že velikost ok na délku náhozu má prachbídnej vliv. Vsadim se, že dva pruty na stejnym blanku jen s jinou sadou ok se budou lišit v délce náhozu max 10%

                                                NRostid - Profil | Út 1.11.2011 14:20:26

                                                peterson >> Jaká zátěž a sestava se ti s ním osvědčila na daleké hody?

                                                  Npeterson - Profil | Út 1.11.2011 12:33:14

                                                  Programátor >>
                                                  Ahoj,
                                                  co máš na mysli tím, že je první oko moc blízko? Ty by jsi chtěl aby na spodním dílu nebylo ani jedno oko? Podle mě rozložení oček je v poho, navíc se jedná o velký oka což ve spojitosti s onou vzdáleností je jenom plus.
                                                  No sedlo je hodně moderní :) ....ale dá se vysledovat, že je to vážně trend jako ukázat holej blank..... i já jsem to musel překousnout. Měl jsem taky obavy, jestli to scifi sedlo bude držet a naštěstí ano, drží perfektně.
                                                  Jak dlouho máš pruty?

                                                    NProgramátor - Profil | Út 1.11.2011 12:14:35

                                                    Prut hezkej, hlavně tedy blank, jediné co by mi vadilo je naváděcí oko zbytečně blízko sedla a to sedlo je fakt scifihnus

                                                      Npeterson - Profil | Út 1.11.2011 12:04:02

                                                      Rostid >> Ahoj, zatím šlapou na jedničku s hvězdičkou. Co ten prut dokáže je famózní.

                                                        NRostid - Profil | Út 1.11.2011 9:27:04

                                                        peterson >> zdavím kolego, tak jak ti šlapou Byronky? :-)

                                                          NRostid - Profil | Út 26.4.2011 11:31:14

                                                          Takže první větší zkouška dopadla skvěle. Pruty na nához naprosto skvělý!!! Nečekaně i kapři kolem padesáti jsou pěkně cejtit a prut dobře pracuje. Třešničkou vyla zkouška kapra přes 70 a to byla opravdu bomba! Naprostá spokojenost, neměnil bych za nic. :-)

                                                            NRostid - Profil | Po 28.3.2011 22:56:29

                                                            peterson >> takže první ostrej test se vydařil. :-) já sem bohužel teď neměl šanci dostat se k vodě, snad za 14 dní, už se nemůžu dočkat, až je prubnu. :-)

                                                              Npeterson - Profil | Po 28.3.2011 18:38:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                              Ahoj, tak včera jsem byl poprvé s pruty u vody a pocit velmi dobrý. Bohužel jsem měl jen olova 70-80 g takže to lítalo s plným švihem ( i s montáží ) cca 110 metrů. Bylo ale cítit, že se prut díky nedostatečné váze olova ( 80 g ) nedostává do té správné komprese. Jsou to super nahazovací stroje, jelikož jsem dal na prut Spomb, naplnil ho jednou plnou hrstí pelet a boilies a s rozvážným švihem dal bez problémů stejnou vzdálenost jako s montáží a 80 g olovem!!!. Z toho mi plyne, že olovo 80 je málo, ale i tak se dáhodit cca 110 metrů. Podle toho jak letěl velký Spomb myslím, že s montáží a správným olovem nebude problém 140 metrů a snad víc. Uvidíme :). Super je, že i při takových nahazovacích schopnostech jsou to pruty relativně citlivé. Petrův zdar

                                                                NRostid - Profil | Ne 20.3.2011 18:08:11

                                                                vedro >> ve středu jedu konečně domů, pojedu je pořádně testnout a napíšu sem co a jak. :-)

                                                                  Nvedro - Profil | Ne 20.3.2011 17:55:03

                                                                  Ahoj, už jste je někdo porádně zkusil na odhoz ?

                                                                    Npeterson - Profil | Čt 10.3.2011 11:03:34

                                                                    Ahoj, tak už někdo více otestoval tyto pruty? Nebo dokonce už někdo zažil zdolávání s těmito pruty?

                                                                      NRostid - Profil | Po 21.2.2011 22:12:46

                                                                      peterson >> Zatím je mám přímo v těch vakách, co byly k tomu. Možná to tak i nechám, je v tom každej díl samostatně a nezabere to tolik místa, jako dvoumetrový pouzdro.

                                                                        Npeterson - Profil | Po 21.2.2011 19:43:18

                                                                        Rostid >> jaký máš pro ně futrál s těmi 50ky oky?

                                                                          Npeterson - Profil | Čt 17.2.2011 17:51:58

                                                                          Souhlasím, také jsem s pruty od Byronu neměl nikdy problém. Faktem ale je, že jsem vždy měl to nej co nabízel

                                                                            Nretrívr - Profil | Čt 17.2.2011 10:24:25

                                                                            Rostid >> OK.

                                                                              NRostid - Profil | Čt 17.2.2011 10:07:52

                                                                              retrívr >> aha, tak to rád slyším a musím říct, že co jsem od nich měl, tak bylo vždycky kvalitní a byl jsem s tím spokojenej.

                                                                                Nretrívr - Profil | Čt 17.2.2011 9:38:29

                                                                                Rostid >> No snad jen to, že mám dobré zkušonosti s Byronem.

                                                                                  NRostid - Profil | Čt 17.2.2011 1:09:50

                                                                                  peterson >> No vida, takže je máš taky. Už se nemůžu dočkat, až je letos pořádně vyzkouším. Fakt mě dostaly! :-)

                                                                                    NRostid - Profil | Čt 17.2.2011 1:07:46

                                                                                    retrívr >> nějak jsem nepochopil, na co reaguješ nebo co si mi chtěl napsat :-)

                                                                                      Nretrívr - Profil | St 16.2.2011 20:22:07

                                                                                      Rostid - >> Vím, že jsou i daleko lepší. Začínal jsem s teleskopy, tedy super kvality. Pokračuji s děličkami, myslím, že z nostalgie, budou i dál. To ale netvrdím.Byl jsem a jsem spokojený. Neholduji výstřelkům módy, které jsou kasa podnikem, který nemá mimo značku jiné ocenění.

                                                                                        Npeterson - Profil | St 16.2.2011 20:16:39

                                                                                        Mám je nově a jestli budou takové jak se zdají, tak to bude mazec :) Jsou trochu těžší, ale teňoulinké se silnou stěnou blanku. Mimochodem žádný lak, ale laserově broušeno, zatím jsem to viděl asi jen u free spiritu, myslím to "lakování". Co se týká blanku, tak ten nemám k čemu přirovnat........

                                                                                          NRostid - Profil | St 2.2.2011 16:46:42

                                                                                          tak co, už se najde někdo, kdo by je měl? na výměnu postřehů? :-)

                                                                                            Nvedro - Profil | Út 23.11.2010 22:52:45

                                                                                            Rostid >> Ještě se zeptám , jaká to má oka? Dík za info Ahoj

                                                                                              Nvedro - Profil | Út 23.11.2010 22:47:42

                                                                                              Rostid >> Tak to je paráda...

                                                                                                NRostid - Profil | Út 23.11.2010 22:37:17

                                                                                                vedro >> byl jsem opravdu na pár hodin a velmi improvizovaná vycházka, nicméně hody s 90g olovem a narvanou PVA punčochou paráda. Jinak pořádně je prozkouším asi až na jaře, ale jsem z nich fakt hotovej. :-)

                                                                                                  Nvedro - Profil | Út 23.11.2010 22:23:30

                                                                                                  Rostid >> A jak se s nima hází?

                                                                                                    Ngama - Profil | Út 23.11.2010 22:15:35

                                                                                                    Rostid >> ty vydle jsou fakt bomba :-))))) ale svuj ucel plni tak co ......

                                                                                                      Nvedro - Profil | Út 23.11.2010 22:01:46

                                                                                                      No snad už budou na jaře na výstavě ke skouknutí.....

                                                                                                        NRostid - Profil | Út 23.11.2010 20:52:20

                                                                                                        Moravadream >> mám, ale tohle bylo jen na pár hodin a neměl jsem svou výbavu, nemohl jsem to vydržet :-)

                                                                                                          NMoravadream - Profil | Út 23.11.2010 20:02:31

                                                                                                          Rostid >> kup si na ně pořádny vydle když už máš takovej materiál

                                                                                                            NRostid - Profil | Út 23.11.2010 19:58:42

                                                                                                            poprvé u vody

                                                                                                              NWilis - Profil | So 13.11.2010 21:15:04

                                                                                                              anakonda >> Ahoj, ať se ti daří .

                                                                                                                Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 20:40:46

                                                                                                                kaňka >> Představ si,že někdo někde poplete optimum a maximum a máš výsledek.Nejspíš to u Foxe popletli.U všech ostatních výrobců je prut označen vždy nahazovacím maximem nikoliv optimem.Je velmi nepravděpodobné aby u všech ostatních výrobců označovali blanky nahazovacím maximem a u jednoho optimem.To,že výrobce napíše na blank maximum pro nához,tím ten blank chrání a chrání zároveň jeho uživatele.Je to to samé jako je na každém výtahu napsaná nosnost.Optimum je pro každého rybáře u úplně stejného blanku jinde.Každý je jinak silný a rychlý.

                                                                                                                  Nkaňka - Profil | So 13.11.2010 18:28:21

                                                                                                                  anakonda >> Co odpovídá do puntíku? V tabulce je 78g jako maximální , u toho Warioru je cca 77g optimální gramáž, shodovalo by se to pokud by optimum znamenalo maximum , což pokud vím neznamená .
                                                                                                                  Ale nehme toho. Stejně jde o howno :-)))

                                                                                                                    Nkaňka - Profil | So 13.11.2010 18:21:20

                                                                                                                    foxxx >> No ale to je přesně to co se snažím celou dobu říct, že se nedá řídit tím co je napsané na prutu a pak přepočítávat gramáž podle nějaké tabulky. Každý prut je prostě jiný . A Legend jsem uvedl jen jako příklad toho že výrobce udává na 3lb ideální odhozovku něco kolem 90g .

                                                                                                                      Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 17:59:33

                                                                                                                      Wilis >> Nic jsem v tom nehledal,ale nerozuměl jsem tomu.

                                                                                                                        NWilis - Profil | So 13.11.2010 17:58:19

                                                                                                                        anakonda >> Vůbec v tom nic nehledej. Recese :-) To by byly krásný kapráky představivost je velikááááááá :-)))

                                                                                                                          Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 12:50:49

                                                                                                                          Toony >> To je přesně ono.Záleží strašně na síle nahazujícího.Já nejsem žádný silák a na dálku mám Torixy 3Lb.Tak je také přetěžuji a mohu na ně dát 112 olovo a letí to daleko aniž bych tomu prutu oblížil,protože tím nedokáži tak švihnout.Kdysi jsem měl Damm Green cross 3lb a u těch bylo 90g olovo úplné maximum.Velmi dobře píšeš jednu zásadní věc.Olovo dostává prut do správné akce.Když nedostaneš při nahazování olovem prut do správného napružení,hod není tak dlouhý.

                                                                                                                            Nfoxxx - Profil | So 13.11.2010 12:50:31

                                                                                                                            kaňka >> No on hlavně konkrétně Legend od Fox je prut trochu podhodnocený,2.75 lbs odpovídá spíš tří libře.Chytal jsem na ně několik let.Legend není prut,podle kterého bych dělal zrovna nějaké závěry...

                                                                                                                              NToony - Profil | So 13.11.2010 12:19:35

                                                                                                                              anakonda >> Ten prodigy je tvrdej jako krava a 80-90g olovo ho nedostalo do te spravne akce. Tech 100-105 je uplne optimalnich. Ale je zajimavy, ze Vantage byly taky 3,5lb, ale tech 105g bych s nim ani omylem neutahl ...

                                                                                                                                Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 12:09:26

                                                                                                                                Toony >> To píšeš správně.U každého prutu Ti vyhovuje jiná zátěž,ale nikdy jsi nepřekročil maximum,jen u Prodigy a to jen o 5g což je zanedbatelné.

                                                                                                                                  Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 12:03:18

                                                                                                                                  kaňka >> To přeci té tabulce odpovídá do puntíku.Scarpi uvádí pro 2,75Lb
                                                                                                                                  78gmaximum.Přes můj vzorec to vychází 77,9g a Ty píšeš 77g.To souhlasí.Na druhou stranu musím uznat,že ty knihy byly vydány před více jak 10 lety a za tu dobu se mohlo hodně změnit.Většinou se v katalogu Fox shoduje libráž s OZ.Jen u Warior Z Marker je libráž 2,75Lb a optimální zátěž 3OZ což by bylo 84g.Inu pokrok je pokrok a mohlo se stát,že zlepšováním materiálů pro blanky narůstá mírně nahazovací zátěž.Nicméně obecně ta tabulka stále platí,až na nějaké vyjímky.Ty vyjímky jsou nepatrné .Zvýšení nahazovací zátěže ze 78g na 84.Velmi záleží na nahazujícím a jeho síle a rychlosti švihu eventuálně technice nahazování.Zdravím.Nebylo to myšleno zle.

                                                                                                                                    NToony - Profil | So 13.11.2010 11:31:03

                                                                                                                                    anakonda >> Moje zkusenost je takova: Chub Vantage 12,8ft 3,5lb > 90g olovo, Greys Prodigy 13ft 3,5lb > 105g olovo, Grey X-flite Plus 12ft 3lb > 85g ... Je znat, jak kazdy prut ma jiny blank... Ale urcite souhlasim s tim, ze s tesim olovem nemusim vzdy hodit dal.

                                                                                                                                      Nkaňka - Profil | So 13.11.2010 11:28:46

                                                                                                                                      anakonda >> Legend už tam bohužel není , podívej se na ten odkaz , navrchu klikni na Specifications a tam to uvidíš 2,75lb optimum odhozovka 2,75 OZ (cca 77g) což se s tou tabulkou moc neshoduje. Nedívej se kdy byly knížky vydané u nás ale kdy byly vydané poprvé (v zahraničí) většinou trvá nějakou dobu než se knížka vydá u nás. Jedna OZ je cca 28g

                                                                                                                                        Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 11:20:07

                                                                                                                                        kaňka >> Teď jsem se díval do katalogu Foxu 2010.Legend se už nevyrábí a není v katalogu uveden.Optimální odhozové zátěže jsou udány v katalogu Foxu v OZ a u většiny prutů chybí.Kdes to prosím Tě našel? Ta kniha je z r. 1997 a opakovaně vydána 2000.Bohužel nevím jak se přepočítává OZ na gramy.Nevíš to náhodou?

                                                                                                                                          Nkaňka - Profil | So 13.11.2010 10:55:19

                                                                                                                                          anakonda >> Tak poslouchej ta kniha byla porvé vydána 1995 , od té doby se hodně změnilo , já mám zase knížku Kapři -Vincent Kluwe Yorck a tam je psané že podle toho tvého vzorečku vypočítáš IDEÁLNÍ odhozovku. Ta kniha vyšla 1993 takže se tím také nedá moc řídit.
                                                                                                                                          A co se týče těch Foxů není to výmysl nějakého prodejce , je to uvedeno přímo výrobcem a ten by si snad nevymýšlel , mrkni na to http://www.foxint.com/catalogues-products.php?lang=​e&product=1703&catalogue=1§ion=17 takže to je podle mně důkaz že se nedá řídit nějakýma tabulkama .

                                                                                                                                            Nanakonda - Profil | So 13.11.2010 10:40:29

                                                                                                                                            kaňka >> Tak poslouchej.Každá libráž má své optimum a maximum.A skutečně 68g odhozové zátěže je optimální zátěž pro 3Lb blank.Jestli se to někomu zdá málo,může si tuto zátěž ještě zvýšit až do 85g.Je obecně známo,že švih prutem s optimální zátěží je rychlejší než se zátěží vyšší a proto nahazovaná zátěže letí daleko.Přes maximální zátěž by se nemělo nahazovat,blank může být u silného nahazujícího přetěžován a může se po čase přetěžování zlomit.Tu tabulku si nevymyslel Scorpi.Ta tabulka je obecně známá.Scorpi to napsal naprosto přesně. To, co se uvádí u prutů jako nahazovací zátěž,není optimální nahazovací zátěž,ale maximální nahazovací zátěž.A jestli někdo uváděl u 3Lb Legendu nahazovací zátěž 90g,tak se nejednalo o optimum,ale o maximum.Velmi často jsou nahazovací zátěže mylně uváděny prodejci a k zákazníkovi se dostávají chaotické informace.V zásadě platí následující:Zátěž testovací křivky uvedená v librách znásobená 453,6 a vyděleno 16 = maximální vrhací zátěž prutu v gramech. Citováno z knihy "Jak se loví kapr" strana 10,Odstavec-Správný prut na kapry a vhodný naviják.Vydala Agentura FOX 1997,2000.
                                                                                                                                            To,že nehazuje spousta rybářů 3Lb prutem 100g olovo,to ještě neznamená,že to tomu prutu dělá dobře a že to olovo letí dále než olovo lehčí.