- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Spro Dyno Force Tele
Jinak kdo má SPRO Dyno budu rád za rady a fotky prutu v akci díky.
http://www.nasoutokushop.cz/spro-dyno-force-tele-60-3-0-m-30-60-g-d3936
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NTiger - Profil | Čt 24.1.2019 18:29:29
NTiger - Profil | Po 31.12.2018 14:27:06
Uvažuji nad délkou 2,7m nebo 3,0m v gramáži 30-60g. Kterou byste zvolili délku??
NflyEddie - Profil | Čt 11.9.2014 12:21:22
NTiger - Profil | St 19.3.2014 21:49:01
NSven - Profil | St 19.3.2014 14:28:04
a 3,00m 50-100g. Špičky jsou u všech typů plný laminát.
To znamená, že vydrží hodně ale neznamená, že by nešly zlomit.
Pruty jsou pěkně zpracované, s líbivou povrchovou úpravou, lehké a na teleskop i poměrně tenké.
Výborně hází a v slabších verzích i dobře zdolávají. Akce je semiparabolická, tedy s dodatkem, že laminatová špička je měkčí než blank a dělá trochu hokejku.
V delším provedení a větší gramáži je to už celkem bidlo, podobně jako většina levnějších teleskopů.
Tam bych řekl, se už ty přednosti vytrácí.
Tedy abych se vrátil ke špičce. Špička je poměrně rychle ujímaná a protože násady koncového očka mají celkem malý průměr, může se stát, že u nového prutu se očko ulomí.
Nic se neděje, očko se ulomí těsně u konce. ( je to jediné slabé místo prutu)
Stačí ho tedy lehce nahřát zapalovačem, vyndat ulomený kousek, špičku zarovnat a pomocí tyčky do lepicí pistole, očko znovu nasadit. Pak už je prut v pohodě na věčné časy :-).
Jestli máš pruty nové, doporučil bych ti to udělat hned. Očko nahřát, sundat, špičku zkrátit o cca 2cm a znovu nalepit. Pak už špici nezlomíš.
Výrobcem uvedená gramáž je poněkud poddimenzovaná, ve skutečnosti prut snese větší zatížení.
Zkusil jsem jak hází a např. ten 2,70 20-40 hodí (jen zápěstím) zátěž 30g cca 60m
a ten 3,00 50-100g hodí (tahem) zátěž 50g cca 100m.
Ovšem já na takovou vzdálenost nechytám, takže jsem víc neexperimentoval.
Pruty jsou už ve světě ale nejraději jsem měl ty nejslabší. Ani na něj nebyl nějaký kapřík 50-60cm, nebo amur 80cm žádný problém. Větší jsem na něj bohužel nevyzkoušel :-)
Abych nezapoměl.. v létě je s těmito pruty parádní chytání ale v zimě to chce trochu pevnější nervy :-))
Jak jsem psal, jsou to štíhlé proutky. Ale nic není zadarmo a tedy ta štíhlost je způsobena tím, že jednotlivé díly blanku jsou velmi málo ujímané. Jsou to v podstatě téměř válcovité trubky, jen ve spojích jsou zesílené silnějším ovinem aby díly držely v sobě.
Tedy působením chladu a za přispění tvrdého a hladkého laku, mají díly tendenci se občas k velké radosti rybolovce uvolnit a zasunout. Ale dá se tomu předejít častější kontrolou, třeba po každém druhém hodu.
NTiger - Profil | St 19.3.2014 7:36:41
NKiKSo1 - Profil | So 1.10.2011 19:30:43
Nvobluda - Profil | Pá 30.9.2011 15:19:24
...raz som neopatrnostou zlomil spicku, ale v pohode som zabrusil a nasadil nove koncove ocko z obchodu, takze som prut skratil cca o 3cm... (zvacsil som gramaz),
po cca 2rokoch sa ulomilo stredne ocko.... nastastie sa dalo "privarit" a drzi... a najnovsie mi z predposledneho ocka "vylieta" ten sickruzok.... takze sekundakom prilepit... inak fajn prut ;)
inak na to vesiam povacsine 40-60g olovo+ par guliciek do pva puncochy....
NKiKSo1 - Profil | Pá 30.9.2011 14:24:57
NKiKSo1 - Profil | Po 19.9.2011 15:28:08
ale to neviem či je to to správne.
NKiKSo1 - Profil | Po 19.9.2011 15:21:20
Ngrizzly72 - Profil | Ne 18.9.2011 22:16:23
Notoš - Profil | Ne 18.9.2011 20:07:42
NKiKSo1 - Profil | Ne 18.9.2011 19:42:27
NRoberto2 - Profil | St 3.11.2010 14:14:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NRoberto2 - Profil | St 3.11.2010 13:39:00
NSven - Profil | St 3.11.2010 13:30:31
NSven - Profil | St 3.11.2010 12:06:16
V současnosti bych pro podobný účel použil dvojdílný vláčák cca 2,70 -3m max do 60g.
Např.
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-cormoran-bull-fighter-x-2-7m-20-60g
nebo
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-cormoran-bull-fighter-x-3-0m-10-40g
Nwries - Profil | St 3.11.2010 11:58:23
NRytíř - Profil | St 3.11.2010 11:36:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://www.rybarskysvet.cz/z8673-prut-dyno-force-tele-60-spro
NRoberto2 - Profil | St 3.11.2010 11:00:33
Kde to žije - kaprařina
2:51NKrátkodobá kaprařina x 9995
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNKyjský rybník, Džbán 50908
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
Doporučujeme cestovku
PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina,...



















