- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Domáce pelety!
aké príchute by ste oporučili ???
A) a) ryba28%
B) b) jahoda8%
C) c) perník5%
D) d) cesnak11%
E) e) vanilka3%
F) f) kokos3%
G) g) iné ...44%
Od 6.10.2010 hlasovalo 309 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
144x v oblíbených a 21x v ignorovaných.
Nmannice - Profil | Pá 27.8.2021 21:28:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mě se docela líbí šroty prosít , abych měl jemnou směs a pak ty pelety vypadaj uplně jinak. Doporučuju. Tedaa doporučuju začátečníkům, profikům já nemám co radit. Jsem rád, že jsem se po letech k tomuto dopracoval :)
Jinak ještě musim vychytat odřezávání pelet, zatim to mám vyrobený z odlamováku a neni to uplne ono.
NBuffalo1969 - Profil | Čt 22.7.2021 7:26:30
Nmannice - Profil | St 21.7.2021 22:43:40
Nmannice - Profil | Út 5.5.2020 22:38:15
Čistou náhodou nám odešla pračka, tak jsem si vytáhl motor a má představa je použít ho pomocí převodu k pohonu mlínku, kde bych si nechal stáhnout ze silonu výstup s řezákem..
Myslíte, že 300w motor je dostačující ? převod by se dal využít defakto ze staré pračky.. Tedy tipuju od oka 4:1... Regulace pomocí PWM regulace..
NTerezkaSumeček - Profil | Po 13.5.2019 20:27:42
Nwaxmax - Profil | Pá 1.4.2016 11:03:40
Npetříček 85 - Profil | Ne 10.5.2015 18:53:32
Nwaxmax - Profil | St 6.5.2015 14:19:21
Ntomasek - Profil | St 6.5.2015 8:18:30
Nmeďo1 - Profil | St 22.4.2015 10:59:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
VÝROBA MÄKČENÝCH PELIET
Nie je to môj postup, kedysi dávnejšie to tu niekto vložil, jeho meno neviem. Vyskúšal som to, funguje, len je trochu problém postrážiť si zapekanie v mikrovlnke, aby príliš nestvrdli, alebo sa nepripálili. tak tu je postup:
Velmi jednoduché:
1.Baittech n-tice meaty mix
2.ked nemáme N-Tice ,fantázii sa medze nekladu možme vyskušať aj s ostatnych produktov Bait-Tech,mnou vyskušaný je N-tice
Odporučam začať s menšim množstvom,
3. bielka z troch vajec vyšlahám na sneh pridám atraktanty,aromy každý sám vie alebo čomu verí,postup ako pri zakladaní vaj.zmesi pri boile,Može vytvoriť viac druhov,možno aj na báze sladkého alebo koreneného.Ale okrem atraktantov alebo arom tam nič iné nedávajte,(myslím krupice alebo nejaké mučky) lebo zničí štrukturu tej zmesi,maximálne betain,belachan,glm ale to už budú fakt vytuningované pelety,možno zbytočné možno nie,lebo ten základ tam máme viac než kvalitný v tej zmesi.A netreba nám ine objémové zložky ako do boiles,vytvárame nie návykové kŕmne gule ale rýchlovky a feeder je rýchlik medzi technikami:))
4.Po vyšlahaní bielkov z indegrenciami postupne pridávame zmes a mééésime na potrebné cesto aby sme vedeli vytvoriť gulky alebo peletky.Žiaľ peletky len ručne...za hodinku 100-150 ks naválečkujem.To máš dosť na feedrový lov.
5.A to hlavné: nevarím ale dávam do mikrvlnky.Tú si každý musí vyskušať sám ako pečie ja mám na 800 W dám na cca 15 sekúnd,treba vyskušať na 3-4 kusoch a začať 10 sekundami vybrať pozreť či nezačalo pripekať,neobzerať dlho, nestláčať ked je v poriadku ešte šup dnu pridať 5 sekund.To by malo stačiť,ja mám vyskušané velkosť asi 14mm*10mm na 15 sekúnd bez otvárania mikrvlnky,potom ich vyberem zo začiatku sa zdaju byť také mekšie(zbytočne ich nepostláčať) ale po uplnom vychladnutí sa vytvorí korka a zgumovateju.Komu sa zdaju aj po vychladnutí meké,može nabuduce pridať sekundy až do toho bodu kým ich nezačne pripekať.
A to by bolo všetko,trvanlivosť peliet neznáma,pri spávnom postupe mikrovlnky to musí dlho vydržať,ja som ich mal v sklenených poharikoch a surovo v aute non stop.Aj predošlé fotky boli z augustoveho materialu zabudnuté v aute,ešte v zime som ich naposledy použival. Kto chce može pár kusov pred lovom na pár hodín dipnúť.Uf lovu zdar
Ešte raz: bielka vyšlahám a pridám aromy ,atraktory sladké alebo korenené, hocičo, čo považujete za vhodné.Postup taky istý ako pri boiles.Tam sa tiež najskor vymiešajú vajcia s tekutými prísadami,len tu bez žltka.
Ntomasek - Profil | Út 21.4.2015 18:13:59
NPYTLAKS - Profil | Út 21.4.2015 18:11:22
NBuffalo1969 - Profil | Út 21.4.2015 18:05:41
Ntomasek - Profil | Út 21.4.2015 17:59:07
NBuffalo1969 - Profil | Út 21.4.2015 17:50:02
Ntomasek - Profil | Út 21.4.2015 17:34:50
Dělám si peletky na chytání, po vysušení jsou tvrdé jako beton a rád bych pelety měkké jako jsou třeba dumblsky. používám : hl. mouka,pol. mouka, strouhanka, vajíčka, olej, melasu, atd.Pelety suším a NEvařím. děkuji
NBuffalo1969 - Profil | So 4.4.2015 16:11:13
NBuffalo1969 - Profil | Út 31.3.2015 8:42:41
NPYTLAKS - Profil | Út 31.3.2015 7:47:35
NBuffalo1969 - Profil | Út 31.3.2015 7:40:59
NPYTLAKS - Profil | Út 31.3.2015 7:38:58
Nmeďo1 - Profil | Po 30.3.2015 8:37:56
NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.3.2015 19:01:30
Nmeďo1 - Profil | Ne 29.3.2015 18:59:29
NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.3.2015 15:42:57
NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.3.2015 10:54:22
Nmeďo1 - Profil | St 4.3.2015 19:13:40
NPYTLAKS - Profil | St 4.3.2015 19:02:40
Nmeďo1 - Profil | St 4.3.2015 18:59:28
NPYTLAKS - Profil | St 4.3.2015 18:56:15
NPYTLAKS - Profil | St 4.3.2015 18:54:40
Nmeďo1 - Profil | St 4.3.2015 18:50:09
Nmeďo1 - Profil | St 4.3.2015 18:36:24
NPYTLAKS - Profil | St 4.3.2015 9:53:30
Nmeďo1 - Profil | St 4.3.2015 9:24:38
NBubo.b - Profil | So 21.2.2015 6:34:14
NCloud - Profil | Pá 20.2.2015 18:01:39
Ale alepon víme kde ten mlýnek ladit!
Ntomasek - Profil | Pá 20.2.2015 14:23:32
mám mašinku desítku . Buď tam závit není nebo to prostě nemůžu urvat, a to jsem to i nahříval.Přesto díky za rady.
Nmeďo1 - Profil | Pá 20.2.2015 8:25:11
NPOSTLÍK 666 - Profil | Pá 20.2.2015 7:31:59
Ntomasek 17 - Profil | Čt 19.2.2015 21:02:19
Ntomasek 17 - Profil | Čt 19.2.2015 17:02:46
Nvikicz - Profil | So 31.1.2015 21:05:47
Nvisage - Profil | So 31.1.2015 21:02:57
Nvikicz - Profil | So 31.1.2015 21:01:32
Nvikicz - Profil | So 31.1.2015 21:00:18
Nvikicz - Profil | So 31.1.2015 20:42:16
NMIRAXD - Profil | So 31.1.2015 18:30:34
NPellets - Profil | So 31.1.2015 17:56:43
Červené karty: Annavvc
Čtenáři této diskuse také sledují
NLexikon boilies komponentů901
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NJak na odlévání olova?856
NDomácí swinger - výroba624
NVyroba valcu, motoru a prevodu593
NKrátkodobá kaprařina x9905
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NLov z nafukovacího člunu1187
NZlatá kaprařská malina1332
Kde to žije - kaprařina
8:33NKrátkodobá kaprařina x 9905
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNLabe fishing store 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....


























