- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Všeobecný zákaz rybařiny ?
Líbilo by se vám, kdyby naše vody byly plné zdravých ryb ve všech původních druzích i s tou podmínkou, že by se nemohly chytat ?
A) Ano12%
B) Ne 74%
C) Zakázat chytat jenom určité druhy.6%
D) Nedovolit způsob chyť a pusť u vybraných druhů.8%
Od 30.3.2010 hlasovalo 174 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetr.J - Profil | St 31.3.2010 8:41:43
NPetr.J - Profil | St 31.3.2010 8:15:54
Nkranex - Profil | St 31.3.2010 1:25:07
Nžbluňk 13 - Profil | St 31.3.2010 0:39:30
Nžbluňk 13 - Profil | St 31.3.2010 0:30:13
NJarmil Koloušek - Profil | St 31.3.2010 0:24:59
NJarmil Koloušek - Profil | St 31.3.2010 0:24:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
víte lidé jsou pesimisté a optimisté. Já se přiznám, že jsem zatvrzelý optimista. Život je krátký, tak proč bychom ho měli zatěžovat chmury a strachovat se z toho, že přijde to nejhorší? Co myslíte, že je lepší. Být ve svých textech plný ideálů, radosti a těšit se z každého hezkého rozhovoru a nebo být zasmušilý, nevrlý a podrážděný? Za sebe říkám, že si vybírám první možnost. Na světě se sice dějí nehezké věci, ale mi si můžeme to své okolí alespoň přetvořit na něco příjemnějšího. Jak jinak se obklopit příjemnem, než být příjemný? Věřte, že i já jsem si zažil nehezké chvilky (dokonce jsem ztrávil nějaký čas za minulého režimu ve vězení) avšak naučil jsem se brát věci pozitivně. Pozitivní člověk rovná se šťastný člověk.
Téma ohledně zakořeněných loveckých pudů je na delší debatu a já jsem již dnes značně unaven. Já vám děkuji za rozhovor i za váš názor a přeji dobrou noc
Jarmil Koloušek
NKáceč - Profil | St 31.3.2010 0:12:26
NSven - Profil | St 31.3.2010 0:07:03
Nžbluňk 13 - Profil | Út 30.3.2010 23:55:50
NSven - Profil | Út 30.3.2010 23:54:24
NSven - Profil | Út 30.3.2010 23:44:45
NRashid 28.93 - Profil | Út 30.3.2010 23:44:17
Jsem silně přesvědčen, že Vaším za Vaším loveckým pudem muže se skrývá obyčejná touha po zabezpečení rodu potravou, pokud možno na několik generací dopředu, prováděnou jakýmkoliv způsobem (od průmyslové revoluce, vynalezením páry, prováděné brutálním vytěžením všeho využitelného ze životního prostředí člověka), dnes samozřejmě představující podobu majetku, ale kdykoliv směnitelnou za potravu v období krize. To samozřejmě za účelem zachování druhu v plné síle, zdraví a vitalitě, tedy nic jiného, co je vlastní komplexně celé přírodě, rostlinám a živočichům....
Člověk má rozum? Přemýšlí? Čte? Kochá se krajinou, obrazy? Poslouchá hudbu? Špekuluje nad smyslem života? Nemá potřebu už lovit? Vyvíjí se? Združuje se? Soudím, že to je jen omáčka, která nemá vcelku primárně nic společného se základními instinkty živočišného druhu homo sapiens....
Nžbluňk 13 - Profil | Út 30.3.2010 23:41:19
Njarda 2004 - Profil | Út 30.3.2010 23:36:33
NSven - Profil | Út 30.3.2010 23:33:37
NSven - Profil | Út 30.3.2010 23:25:36
Vercajk zabavit, ekologicky zlikvidovat a tu bandu pobřežních povalečů, kteří si své zvrácené choutky, vybíjejí na němé tváři rozpustit a nahnat do kamenolomu.
Nvavra26 - Profil | Út 30.3.2010 23:25:15
NJarmil Koloušek - Profil | Út 30.3.2010 23:19:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
z prvu musím říci, že vaše myšlenka je velice krásná. Až se mé srdce milovníka přírody zatetelilo blahem. Bohužel v nás odjakživa přetrvává pud lovce a to se nezmění ať chcete, či nikoliv. I já se musím přiznat, že rád poměřím síly s nějakou větší rybou, popřípadě potrápím více menších bílých ryb. Je to ono vzrušení z lovu, které jde ruku v ruce s mou úctou k přírodě. Je vždy špatně, když se u jedince lovecká vášeň vyskytuje strohá o onu lásku, či chcete-li, úctě k přírodě. To potom je vždy zle a z lovených ryb se stává pouze jakási kořist, která si nemůže být jistá šetrným zacházením.
Já se nemohu ubránit pocitu, že v zadání otázky je chytře schován satirycký podtext. Ano jsou zde rybáři, kteří se navzájem mezi sebou hašteří a snaží se jeden druhého nachytat na švestkách. Mnohdy je toto počínání v přátelské rovině a toto slouží k pobavení. Ovšem se můžeme setkat i s osobami zaslepenými, kteří prosazují stále jen tu svou, aniž by vyslechli rozumné argumenty. S takovými jedinci neradno diskutovat, neb je to ztráta času a mnohdy svým vulgárním vystupováním vyprovokují jindy klidného a milého člověka k nepřístojnému chování.
Nicméně abych se držel tématu. Myšlenka je velice utopická. I kdyby se vám podařilo zosnovovat jakési hnutí, které by toto prosazovalo, tak nehledě na zakořeněný lovecký pud v nás mužích zde budou jistě i silné lobby rybářských prodejců, které, přiznejme si to na rovinu, v dnešní dobu nebudou zanedbatelné (viz K70 a lov nonstop na některých vybraných revírech). Zde nebudu tvrdit, že s tímto zmíněným nesouhlasím, pouze poukazuji, jaké síly zde působí a čeho jsou schopny dosáhnout.
s pozdravem Jarmil Koloušek
Nvavra26 - Profil | Út 30.3.2010 23:12:13
Nžbluňk 13 - Profil | Út 30.3.2010 23:10:06
NFery - Profil | Út 30.3.2010 23:06:42
Nžbluňk 13 - Profil | Út 30.3.2010 23:06:16
NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 30.3.2010 23:06:01
NJaroch - Profil | Út 30.3.2010 23:05:28
Tímhle ztratil něco ze své impozantnosti.
Za chvíli přijde nějaký kokot s tím že je nutné stříhat bernardýny nakrátko protože jim je u nás teplo anebo jim bude muset chovatel instalovat klimatizaci do kotce.
Nikdo mi to nevymluví : Svět se staví pičou ke zdi a ČR tam už stojí s EU v závěsu.
Nkranex - Profil | Út 30.3.2010 23:03:30
NNetipa - Profil | Út 30.3.2010 23:02:33
NJaroch - Profil | Út 30.3.2010 22:55:03
Psi kterým se kupírovaly ocasy a uši byli takto vyšlechtěni .
Ocasy se začaly kupírovat protože byly u těchto plemen slabé a lámaly se a psi si je okusovali.
Uši se kupírovaly kvůli zánětům.
Bohužel dnes je třeba zákony obcházet a vystavovat falešné potvrzení že se kupírování provedlo kvůli opakujícím se zánětům ucha a oháňce poraněné při rvačce psů.
Rozhodně bych si do baráku nepustil nekupírovaného dobrmana , je to hnus a nekupírovaný pinč taky .
To jsi si měl pořídit potkana když se ti to líbí s ocasem :-)
NSoberik - Profil | Út 30.3.2010 22:47:21
Nwašek - Profil | Út 30.3.2010 22:46:44
Nžbluňk 13 - Profil | Út 30.3.2010 22:43:29
Nkranex - Profil | Út 30.3.2010 22:41:25
Nwašek - Profil | Út 30.3.2010 22:39:10
Nkranex - Profil | Út 30.3.2010 22:33:12
Nvave - Profil | Út 30.3.2010 22:32:58
Nmalamut - Profil | Út 30.3.2010 22:32:51
NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 30.3.2010 22:28:53
Nžbluňk 13 - Profil | Út 30.3.2010 22:24:15
Nroce - Profil | Út 30.3.2010 22:23:04
NPetr.J - Profil | Út 30.3.2010 22:17:58
NPetr.J - Profil | Út 30.3.2010 22:08:21
NPETAR - Profil | Út 30.3.2010 22:00:37
NLucke - Profil | Út 30.3.2010 21:22:35
NLádin - Profil | Út 30.3.2010 21:21:58
Petr.J - ® Út 30.3.2010 16:33:44
Pochopitelně jsem to myslel z nadsázkou. Nebylo by ale ohleduplnější vzít si 3 povolené pstruhy a ukončit lov, než jich poranit 50, když jich polovina chcípne?
A nebylo by lepší ty 3 pstruhy pustit a ukončit lov, když by jich polovina přežila???
Porovnáváš neporovnatelné, ať jich chytí oba stejně a pak se tu hádejte jestli je lepší masař nebo pouštěč.
Kde to žije - všechna témata
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....


















