Kapr 70cm - kolik váží?

Jsou tabulky vah odpovídající délkám ryb uváděné v BP, RŘ správné?
Konkrétně v kategorii kapr 70cm.
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nkakr - Profil | Čt 11.2.2010 13:27:28

Z příspěvků je zřejmé, že kapr 70cm může vážit od 4 do 10 kg, což jsou extrémní hodnoty. Valná většina diskutujících se kloní k názoru, že K70 má + - 7kg.
Tabulková hodnota (BP) uvádí 7,85 a zdá se mírně nadsazena.

Děkuji všem , kteří do diskuze přispěli za jejich názory, poznatky a fotky.
Domnívám se, že je otázka po obsahové stránce vyčerpána, proto ji zamykám.

    NRedfish_Brno - Profil | Čt 11.2.2010 13:17:39

    Venca888 >> Může mít. Fotka z dálky a u těla.

      NVenca888 - Profil | Čt 11.2.2010 13:08:04

      meteor >> mně se hlavně popravdě nezdá, že by měl 68 cm... :-)

        Nhakin - Profil | Čt 11.2.2010 13:07:31

        kakr >> V dlžke cca 70 cm som chytil kaprov od 3,5 kg do 7 kg a to z toho istého revíru aj miesta.

          Nmeteor - Profil | Čt 11.2.2010 12:44:14

          Venca888 >> loni chytil kamarád na Angalašce největšího kapra 68cm a že by měl přes 5 kg, tak to se mi moc nezdá... (pravda, nevážili jsme ho)
          Nežli "Holdegron" je to spíš takový "atlet" :-)

            NDendan - Profil | Čt 11.2.2010 9:07:04

            anakonda >> to se neboj

              NKnapík - Profil | Čt 11.2.2010 9:01:59

              osobně mám největší kapry v rozmezí 60-67cm a ani jeden z nich neměl víc než 5kg, valná většina z nich jsou ti štíhlí říční šupináči, jediný lysec 60cm vážil přesně 3,5kg ..., každá ryba je jiná

                Nanakonda - Profil | Čt 11.2.2010 8:53:43

                Dendan >> Abychom ho tam vůbec chytili.

                  NDendan - Profil | Čt 11.2.2010 7:27:22

                  To víš,že zajedeme,ale ke mě na svazovku

                    NLauri - Profil | Čt 11.2.2010 6:55:41

                    Jde o to z jaké revíru rybu vytáhneš. Kapr sedmdesát centimetrů může mít 5 kg,ale stejně tak i 9, 10 kg. Kapři kolem sedmdesáti cencimetrů které chytám já, mívají okolo šesti až sedmi kilogrami.

                      NAzbest - Profil | Čt 11.2.2010 0:22:50

                      anakonda >> moc jich nebylo a já vážil asi jen dva skoro stejný.
                      Taky mám z Ohře 82cm/10kg,ale většího jsem neměl.

                        NTiborK - Profil | St 10.2.2010 23:21:25

                        Venca888 >> A urobil som si aj priemer z tých mojich údajov a vyšlo mi, že
                        pri priemernej dĺžke 70,48cm (čo zodpovedá téme) som sa dopracoval k priemernej váhe 6,44kg.
                        Samozrejme údaje sú orientačné, keďže ide iba o 27 rýb.

                          NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 22:53:29

                          anakonda >> téměř všichni, řekl bych... ostatně příspěvek Tibora to dokládá... s ohledem na preciznost statistiky nemám důvod předpokládat, že by si vymejšlel či nadhodnocoval.

                            Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 22:46:03

                            Venca888 >> Rybáři mají velké oči,váhy mluví jinak. Když chytneme 10x K-70.Kolik myslíš,že z nich bude mít přes 5,5kg.Samozřejmě,že se mohou vyskytnout obři,ale většina nebude 7 a více kg.Ti budou v menšině.To není jako u lidí,že většina je obezní.

                              NProgramátor - Profil | St 10.2.2010 22:34:01

                              podle mě jen okrajově může kapr 70cm vážit přez 10 kg, tohohle jsme chytli s Martinem a měl 10,5 a 74 cm a to to byl dobře stavěnej kapr, těší mě. že je na něm vidět , že je mladej a že ještě poroste. Svazová voda
                              http://www.uhabakuka.cz/fotky/velke/611.jpg

                                NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 22:31:36

                                anakonda >> já teda nejsem žádnej kaprař, kterej by všechno vážil a dokumentoval, ale sedumdesátník s váhou 5 kg, to musí bejt pěkná podvýživa...

                                  NondraZ - Profil | St 10.2.2010 22:22:11

                                  já si myslím že těch 11 kg :) ale samozdřejmě může mít i více nebo méně :)

                                    NGočik - Profil | St 10.2.2010 22:00:46

                                    Kapr - 66cm, 9,3kg !!!

                                      Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 21:54:41

                                      Dendan >> Zajedeme k Tobě spolu na ryby a budeme spolu chytat tak dlouho než chytneme K-70 nebo +- nějaké centimetry. Když se bude pohybovat tento kapr do 5,5Kg vyhrál jsem já, když bude mí více vyhrál jsi ty.Jsi pro?Vážení na přesné váze.Můžeme to udělat i tak,že jich chytneme třeba 6 a uděláme průměr.Nebo můžeš přijet ty sem a já Tě vezmu na soukromák,kde rybařím.Jsi pro?

                                        Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 21:49:15

                                        Dendan >> Chceš se vsadit?

                                          NDendan - Profil | St 10.2.2010 21:33:00

                                          Zdar asi je to otázka založená kvůli ,anakonda,i ja s ním nesouhlasím u nás kapr 70 cm má + -6,5 -7-7,5 kg max ale s tou třžní cenou má pravdu

                                            Nangelo - Profil | St 10.2.2010 21:27:33

                                            Florish >> florisku nekdo pise, ze pustil kapra nejakeho vetsiho do dochazky :) nevim proc, ale mozna abys udelal dojem na strazce :)

                                              NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:58:03

                                              Ivo>>Ďakujem !
                                              :o)
                                              No na každom rybárskom fóre je minimálne 50% fotiek úlovkov pekne prekysličených.
                                              Mnou ulovený kapor pod 80 cm ktorý sa blížil k 10 kg, bola plná ikernačka, pred trením(77cm - 9,8kg), no po vykladení bola určite pod 9kg.

                                                NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:51:28

                                                TiborK >> dlouhý, široký a vyžraný...:-))) Krásná ryba - blahopřeji.

                                                  NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:47:39

                                                  Ivo >> posúď sám

                                                    NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:41:16

                                                    TiborK >> jasně. Rozumím. 84 cm /18kg - slušná "koule" .

                                                      NVaša - Profil | St 10.2.2010 20:40:19

                                                      Tak já taky přispěji.Já jednou na svazovce chytil kapra 66 cm a měl 7,5 kg.Takže i na svazovce můžou být vypasené ryby.Byl to šupináč.

                                                        NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:38:33

                                                        Ivo >> mne je to jasné. Chytil som kapra (lysca), ktorý mal 84cm a mal cca 18kg, takže určite je predpoklad, že mal váhu nad 10kg aj pri dĺžke 80cm. Ale vtedy som ho nechytil.Takže je to iba dohad...

                                                          NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:33:55

                                                          TiborK >> jak už jsem psal, těch faktorů majících vliv na proporce ryby v různém stádiu věku (délka/hmotnost )je opravdu velmi mnoho. Jednak zmíněná vysazená forma kapra, za další úživnost a přítomnost (ale i druh) přirozené potravy. Za další - průměrná hloubka vody a s tím tak trochu souvisí i nadmořská výška revíru. Jde o to, jak rychle se prohřívá voda a jak později se znovu ochlazuje vlivem okolních teplot. V revíru s menší hloubkou a s příbřežními mělčinami začne kapr přijímat potravu mnohem dříve, než-li v hlubokých vodách s absencí mělčin. I charakter dna je důležítý v souladu s výskytem škeblí, velevrubů, vodní vegetace atd. Toto je téma na hodinové diskuse :-))

                                                            NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:26:55

                                                            Niečo z mojej štatistiky
                                                            (70 + - 10cm, čiže kapre od 60 do 80cm)

                                                            cm-kg-typ kapra
                                                            ------------------------------------------------
                                                            80- 9,1- šupi
                                                            79- 7- šupi
                                                            74- 6,5- šupi
                                                            74- 6- lysec
                                                            65- 4,5- šupi
                                                            73- 6,5- šupi - koi
                                                            72- 6- šupi
                                                            73- 7- lysec
                                                            75- 6,5- šupi
                                                            72- 6,2- šupi
                                                            70- 7- lysec
                                                            72- 6,5- šupi
                                                            65- 5,6- šupi
                                                            61- 5,2- šupi
                                                            73- 7,6- šupi
                                                            74- 7,2- šupi
                                                            70- 6,6- šupi
                                                            77- 9,8- šupi
                                                            62- 5- lysec
                                                            78- 8,2- šupi
                                                            60- 5,3- šupi
                                                            80- 7,4-- šupi
                                                            60- 4,5- šupi
                                                            65- 5- lysec
                                                            64- 6,2- lysec
                                                            67- 7,5- lysec
                                                            68- 4,1- lysec

                                                            A všimnite si jeden detail. Ani jeden kapor do 80 cm (zatiaľ) nepresiahol hranicu 10kg.
                                                            Každý zápis mám zdokumentovaný aj fotkou, ale nechcem Vás s tým zaťažovať.

                                                              NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:20:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                              kakr >> Možná by ses divil, že by ty "povodně" z Moravských kaprů byly někde úplně jinde ..:-)))A na Labi ? Jistě sám víš, jak je to individuelní. Standardně stavěný šupi má při délce 70 cm cca 6-8 kg. Najdou se i kapři nižší formy, kde je hmotnost cca 5-6 kg. Pak jsou samozřejmě lysáci. Na Žernosecké pískovně jsem chytil lysáka, který měl při délce 72 cm necelých 12 kg, ovšem to je už extrém. Všechno záleží na vysazené formě , na úživnosti vody a na množství boilí no vody naházené....:-)

                                                                Nb.gun - Profil | St 10.2.2010 20:14:42

                                                                anakonda >> Ale já nemluvím o nějakém odhadu, či použitých tabulkách. Mnou zmiňovaných cca 7 kg je reálná hmotnost kaprů na svazových vodách podle vážení ...

                                                                  Nmpmaik - Profil | St 10.2.2010 20:12:32

                                                                  Kapřík těsně pod 70 --- 69cm a 8,5kg

                                                                    Nkakr - Profil | St 10.2.2010 19:55:52

                                                                    Ivo >>
                                                                    Kdyby všichni velcí kapři lapnutí na Moravě byli vráceni vodě, hrozí povodně:-))
                                                                    Kolik váží K70 z Labe??

                                                                      NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:49:51

                                                                      Koci66 >> koci66 >> Je z naší vlasti

                                                                        NIvo - Profil | St 10.2.2010 19:49:32

                                                                        kakr >> ...zřejmě slušný oddíl, ten váš ...:-)) Ale vážně, tak by to asi mělo vypadat. Sem tam menší rybu na pánev, ale velké kusy opatrně zpět do DOMOVSKÉ vody.

                                                                          Nkoci66 - Profil | St 10.2.2010 19:46:25

                                                                          Stanley 87 >> Je pěknej. Z naších vod nebo cizina ?

                                                                            NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:43:31

                                                                            Koci66 >> koci66 >> Protože mě fotil NIel a pořád jenom. ,,Zvedni mu hlavu, dej ho vejš,....." a já byl úplně vyřízenej

                                                                              NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:42:33

                                                                              anakonda >> S vážícím sakem 10,5 kg. Po odečtení saku +- 10 kg

                                                                                Nkoci66 - Profil | St 10.2.2010 19:39:29

                                                                                Stanley 87 >> Z tech +-10 kg tz nabehla zila na cele clovece !!! Anebo je to tim ze mame predsazene ruce ???!!!

                                                                                  Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 19:38:49

                                                                                  Stanley 87 >> Tabulkových nebo skutečných?

                                                                                    Npjarmil - Profil | St 10.2.2010 19:38:16

                                                                                    ja chytil 72cm a mel 9,5kg

                                                                                      NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:34:28

                                                                                      73 cm +- 10 kg

                                                                                        Nkoci66 - Profil | St 10.2.2010 19:33:03

                                                                                        kakr>> Zalezi kdo ho foti. Muze vypadat jak mrenka nebo jako obr z Cassien. Na tabulky se vyser- proc te tak irituji ???

                                                                                          Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 19:27:33

                                                                                          kosvi >> To jsi přetrumfl i tabulky,řekl bych,že jsi předstihl i největší rybářské barony Prášily.

                                                                                            NPvl - Profil | St 10.2.2010 19:27:19

                                                                                            kakr >> To jsi nemusel ! Radost mi děláš stále :O§)

                                                                                              Nkakr - Profil | St 10.2.2010 19:25:01

                                                                                              Pvl >>
                                                                                              chtěl jsem Ti udělat radost:-))

                                                                                                NPvl - Profil | St 10.2.2010 19:24:04

                                                                                                kakr >> Chválil jsi členy, tak jsem se jen zeptal :o§))))))) EDIT :Musím se pochlubit, jak máme vyspělou členskou základnu.....

                                                                                                  Nkakr - Profil | St 10.2.2010 19:23:02

                                                                                                  Pvl >>
                                                                                                  Otázka není o správném zapisování úlovků, ale o váze kapra 70cm.
                                                                                                  Tak prosím k tématu.....

                                                                                                    Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 19:22:34

                                                                                                    b.gun >> Já s Tebou souhlasím.Jezdím na soukromák rybářství Třeboň.Je to tam moc krásné a 70cm kapr váží 5kg.Ale skutečně váží,protože ho dám na váhu a neodhaduji jeho váhu podle naměřené délky.Je to ale úžasný bojovník a to se mi líbí.Ale snadno má na svazovce 70cm kapr 8kg,když ho rybář neváží,ale přeměří metrem a napíše váhu podle tabulek,které jsou v papírech.To je ten omyl,který ve většině z nás zasel domněnku,že K-70 má 7- 8Kg.Podívej se kolik z rybařících má metr.Každý.A kolik jich nosí k vodě váhu.Velmi málo.To jsou jen ti zapálenci,co rybaří chyť a pusť.Takže v úlovkových listech se dočteš že bylo chyceno tolik a tolik kaprů,kteří měli takovou a takovou délku,která odpovídá podle tabulek takové a takové váze.Ale pravda o váze tam není ani náhodou.Přestali jsme myslet a začali jsme považovat K-70 za 8 Kg.To je ale jen zřídka kdy.Ve většině případů je takový kapr mnohem lehčí.

                                                                                                      NPvl - Profil | St 10.2.2010 19:14:37

                                                                                                      kakr >> Na to Ti prdím .. Na ulovkáči máš 2 kolonky kg dkg
                                                                                                      3,5 ---- je to správně napsáno ?? :o§))

                                                                                                        NSAHIB - Profil | St 10.2.2010 19:14:11

                                                                                                        kakr >>
                                                                                                        u nás děláme to samé... nejen u kapra,ale i u amura,lína..

                                                                                                          NBravo - Profil | St 10.2.2010 19:13:28

                                                                                                          pepa-č >> :)))))))))))))))

                                                                                                            Npepa-č - Profil | St 10.2.2010 19:12:12

                                                                                                            Kapr nikdy nemá 70, ale vždy 69, aby mohl domů a má přesně 6,9kg, aby se mohl chytit ještě jeden.

                                                                                                              Nkakr - Profil | St 10.2.2010 19:08:49

                                                                                                              Pvl >>
                                                                                                              Ne máme tak vyspělé kapraře, že kapra uloví, zváží, zapíší a vrátí do vody. Dělají něco špatně?
                                                                                                              V sumáři úlovků uvedeni nejsou:-))

                                                                                                                Nkosvi - Profil | St 10.2.2010 19:00:39

                                                                                                                anakonda ale chakt byl tak těžkej já vim asi to neni podle tabulek

                                                                                                                  NRedfish_Brno - Profil | St 10.2.2010 18:57:39

                                                                                                                  Kapr 70cm = 4 až 11kg

                                                                                                                    NPvl - Profil | St 10.2.2010 18:56:47

                                                                                                                    kakr >> Jako , že není spráně zapsána váha ryby ?? :o§)

                                                                                                                      Ngrasel - Profil | St 10.2.2010 18:56:07

                                                                                                                      kosvi >> To ti asi neprojde...

                                                                                                                        Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 18:54:34

                                                                                                                        kosvi >> Ten z toho prvého obrázku odpovídá.Z druhého ne.

                                                                                                                          Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 18:52:29

                                                                                                                          kosvi >> Zapomeň i na míru i na váhu.Ani náhodou.

                                                                                                                            Npatlal - Profil | St 10.2.2010 18:49:07

                                                                                                                            anakonda >> Netvrdil jsem že to je normální věc i když jsou vody kde 70 tka s 10kg není až tak převratný objev .-)