Vrták na led

Ahoj lidi,máte zkušenosti s výrobou vrtáku do ledu/Dírky/?Pokud ano dejte rady klidně + fotku
Autor diskuse: Figos - Profil , 26.1.2010 všeobecné - domací dílna
70 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NDusej - Profil | Pá 5.2.2010 10:10:23

sadraj >> led tu je na rybniku tak 25 cm mozna 30

    NDusej - Profil | Pá 5.2.2010 8:55:28

    Smutek >>dnes rano odeslano.cena je 105Kc

      Nsadraj - Profil | Čt 4.2.2010 17:10:09

      Dusej >> sem se leknul že tak tlustej led to v Praze je snehu taky kolem 30 + centimetru a to už nebylo hodne dlouho ale led bude asi tka 5 cm masimalne koukám před barakem a rabnik a nejak už se tma přestalo i brusit asi jak je tedka skoro na nule nebo nad nulou tka mají lidi strach . jinak minulej tejden tam jezdili lidi jako zratkou i s kočárkama místo po cestě , vadržím hodne ale tohle bylo i na me moc kdyby tam spadnul dopelej nebo větší dite tka toještě beru amle mimino v očáře to už by to asi neozdejvchalo

        NSmutek - Profil | Čt 4.2.2010 11:57:15

        Dusej >> ten sníh ti nezávidim, tady je tak 20cm a drží se už měsíc ato je hodně dlouho.Dík.

          NDusej - Profil | Čt 4.2.2010 10:00:22

          sadraj >> snehu tolik

            Nsadraj - Profil | Čt 4.2.2010 9:13:21

            Dusej >> a to tam máte 65 cm tlustej led?

              NDusej - Profil | Čt 4.2.2010 8:51:51

              Smutek >> zabaleno zitra na 100 procent odeslu zatim zdar

                NDusej - Profil | Čt 4.2.2010 8:15:15

                sadraj >> Kostelec nad Orlici spis teda okoli.mezi Kostelcem nad O a Chocni je takova vesnicka a to je ono

                  Nsadraj - Profil | Čt 4.2.2010 4:21:50

                  Dusej >> konkretně?

                    NDusej - Profil | St 3.2.2010 22:31:13

                    Smutek >> vychodni cechy

                      NSmutek - Profil | St 3.2.2010 11:43:18

                      Dusej >> odkud jsi?

                        NDusej - Profil | St 3.2.2010 11:40:00

                        Smutek >> se mate tady je tak 65 cm.hruza.takhle pujdu na ryby az v cervenci jestli to do ted doby roztaje

                          NSmutek - Profil | St 3.2.2010 10:45:06

                          Dusej >> tady vůbec nepadá.

                            NDusej - Profil | St 3.2.2010 10:20:01

                            Smutek >> je tu mrte snehu

                              NDusej - Profil | Út 2.2.2010 22:38:23

                              Smutek >> jiste uz mam doma pripraveny.ve ctvrtek bych mohl zaslat

                                NSmutek - Profil | Út 2.2.2010 14:38:21

                                Dusej >> dostals ten mail?

                                  NBandit - Profil | Čt 28.1.2010 18:33:24

                                  Smutek >> podle toho jak to hodiš

                                    NDusej - Profil | Čt 28.1.2010 18:12:39

                                    Smutek >> napis mi na email k.r.a.l.d.a@seznam.cz napis adresu a po nedeli ti to poslu

                                      Npavel68 - Profil | Čt 28.1.2010 18:06:35

                                      Káceč >> houby automat - máš tu elektrickou hujdu z Baumaxu za pěťo,kluci tě viděli...

                                      Ovšem pokud pošleš vzorek z udírny,možná si další pokračování rozmyslím...
                                      Je to na tobě koloušku....

                                        Npavel68 - Profil | Čt 28.1.2010 18:04:33

                                        Sven >> to jsem ještě bezmezně něžnej o)))

                                          NKáceč - Profil | Čt 28.1.2010 18:03:21

                                          Figos >> Vykartuj joudu s nickem Pavel68.Jen to tu zasírá....

                                            NKáceč - Profil | Čt 28.1.2010 18:02:34

                                            pavel68 >> Automat....

                                              NSven - Profil | Čt 28.1.2010 18:01:58

                                              pavel68 >> ty mu dáváš :-)))

                                                Npavel68 - Profil | Čt 28.1.2010 17:59:27

                                                Sven >> Krize u vrchního obžery???

                                                Prdlačky,lakomej je a přes to vlak nejede o)))

                                                  Npavel68 - Profil | Čt 28.1.2010 17:58:43

                                                  Káceč >> Vždyť ty na tom neumíš ani vypnout sytič kecko......

                                                    NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:57:11

                                                    pavel68 >> se nediv, je krize :-)))

                                                      NKáceč - Profil | Čt 28.1.2010 17:55:00

                                                      pavel68 >> Máš pravdu pouze v tom,že pilu jsem již dlouho neviděl.Jsem prostě tak dobrej,že s ní můžu dělat i se zavřenejma vočima...

                                                        Npavel68 - Profil | Čt 28.1.2010 17:51:48

                                                        Sven >> Anžto opět vraždil,udírnu roztopil a opět mne nepozval,nemůže čekat slitování o)))

                                                          NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:51:25

                                                          sadraj >> to jsou náhradní žabky do kosy na kombajn :-)))

                                                            NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:48:49

                                                            pavel68 >> fůůůůj, takhle propíchnout kamaráda. :-)))

                                                              Npavel68 - Profil | Čt 28.1.2010 17:43:10

                                                              Sven >> Jakej mistr prosím tě - ten viděl pilu naposledy před revolucí,už léta jenom kydá hnůj.... o)))

                                                                NSmutek - Profil | Čt 28.1.2010 17:40:20

                                                                Bandit >> dělá to kulaté nebo hranaté dírky?

                                                                  NSmutek - Profil | Čt 28.1.2010 17:38:41

                                                                  Dusej >> jo když to půjde.Můžu ti zitra zavolat na číslo co máš na kartě ?

                                                                    NBandit - Profil | Čt 28.1.2010 16:59:58

                                                                    Vrtak je na prd tohle je lepší stačí jeden a mužou chytat všici

                                                                      NDusej - Profil | Čt 28.1.2010 16:54:11

                                                                      Smutek >> tak buds chtit kus poslat??

                                                                        Nsadraj - Profil | Čt 28.1.2010 15:27:54

                                                                        milos123 >> ostří na original vrtáky prodávají zde
                                                                        http://www.chytapust.cz/mora-nahradni-noze-na-vrta​k-na-led/d-71765/
                                                                        a jinak i celý vrtáky ale cena je celkem dost zato je to i na metrovejou tlouštku ledu a osvedčený a baz práce

                                                                          NSmutek - Profil | Čt 28.1.2010 15:13:38

                                                                          Dusej >> taky to chci na rybník ale na dirky to taky zkusím.

                                                                            NDusej - Profil | Čt 28.1.2010 14:55:58

                                                                            ja to mam totiz na rybnik aby sel do vody vzduch jinak jsem na dirkaach nikdy nechtal

                                                                              NDusej - Profil | Čt 28.1.2010 14:49:07

                                                                              Smutek >> 140mm prumer

                                                                                NSmutek - Profil | St 27.1.2010 19:01:30

                                                                                Dusej >> jaký průměr má ta šroubovice? Kdyby to šlo tak bych tě o jednu poprosil.

                                                                                  NKáceč - Profil | Út 26.1.2010 19:25:16

                                                                                  Sven >> Mistr možná,ale ne mého formátu .-)))

                                                                                    NKáceč - Profil | Út 26.1.2010 19:24:22

                                                                                    dudan >> To mi budeš muset předvést,do toho já nejdu :-)))

                                                                                      Ndudan - Profil | Út 26.1.2010 19:02:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                      Káceč >> Ja myslím že by ta kulatá šla v pohodě.Postavíš se na led a řežeš kolem sebe až vyřežeš kruh a máš to i s koupelí :-)))

                                                                                        NSven - Profil | Út 26.1.2010 18:03:24

                                                                                        Káceč >> myslím, že mistr tvého formátu si s tím hravě poradí :-)))

                                                                                          NKáceč - Profil | Út 26.1.2010 17:57:05

                                                                                          Sven >> Akorát se s tou pilou dělaj blbě kulatý díry :-)))

                                                                                            NDusej - Profil | Út 26.1.2010 17:51:37

                                                                                            kdyby nekdo chtel muzu nejakou tu sroubovici sehnat u nas se zbytky vyhazujou tak ze to jde.ale neni moc dlouha max 15-20.cm.

                                                                                              NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:49:25

                                                                                              Káceč >> tak to už je jiný kafe. Pak můžeš vyrazit i s feedrem :-)))

                                                                                                NPvl - Profil | Út 26.1.2010 17:46:36

                                                                                                Dusej >> Ještě bych tak nějak vyleštil, nebo vyhladil tu stranu, co po ní půjde led --kvůli odporu . EDIT nebo alespoň kousek za břitem (nad břitem ?) 2-3 cm ? To by mohlo stačit

                                                                                                  NKáceč - Profil | Út 26.1.2010 17:45:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                  Sven >> Na co vrták....

                                                                                                    NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:44:17

                                                                                                    Určitě by stačil i takový, za méně než poloviční cenu http://www.uni-max.cz/zemni-vrtak-rucni/d/

                                                                                                      NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:41:35

                                                                                                      Pvl >> určitě. Možná, že by stačil i rozříznutý a vyhnutý kruh, navařený na trubku :-)

                                                                                                        NVenca888 - Profil | Út 26.1.2010 17:40:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                          NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:38:29

                                                                                                          Dusej >> zase úspora :-)

                                                                                                            NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:37:44

                                                                                                            milos123 >> Z žádné. Stačí na řeznou hranu udělat elektrodou (tvrdokov) návar a vybrousit ostří. Na těch pár děr do ledu ročně, to pár let musí vydržet :-)

                                                                                                              Nmilos123 - Profil | Út 26.1.2010 17:30:49

                                                                                                              Sven >> A z jaké oceli by jsi udělal břity? Nebo se dají někde koupit???

                                                                                                                NDusej - Profil | Út 26.1.2010 17:28:02

                                                                                                                Sven >> to mas pravdu to me nenapadlo a elektrody tvrdokovky mam v poknu

                                                                                                                  NPvl - Profil | Út 26.1.2010 17:27:04

                                                                                                                  Sven >> Taky bych řekl -- naprostá zbytečnost Hlavně jde asi o to , pod jakým uhelem nabrousit břit . Aby nebyl moc " hladový" nebo naopak .

                                                                                                                    NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:24:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                    Figos >> Takový vrták ti udělá každý zámečník s prstem v nose. Ty co se prodávají jsou silně předražené a šroubovice zbytečně dlouhá. Na 20cm led, jaký se tu většinou vyskytuje, stačí v pohodě šroubovice 360° :-)

                                                                                                                      NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:20:27

                                                                                                                      Dusej >> radeko je na led zbytečnost. Myslím, že stačí návar tvrdokovem. .-)

                                                                                                                        NVenca888 - Profil | Út 26.1.2010 16:53:14

                                                                                                                        Rachel >> u mně - pošli jméno, adresu, rodný číslo a poplatek 500,-. já ti do dvou měsíců dám vědět, jak to dopadlo...

                                                                                                                          NRachel - Profil | Út 26.1.2010 16:50:17

                                                                                                                          ahojky prosím kde a jak se mohu přihlásit na lov na dírkách v jirčanech?

                                                                                                                            NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:47:38

                                                                                                                            ale i takhle to bralo

                                                                                                                              NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:43:09

                                                                                                                              ještě shanim jednu vec a bude to kompletní.kousek radeka na břit a bude to OK

                                                                                                                                NXXXXXL - Profil | Út 26.1.2010 16:40:13

                                                                                                                                Dusej >> A nefunguje viď?

                                                                                                                                  NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:37:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                  Vase zprava

                                                                                                                                    NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:35:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                    takhle jsem to udělal já v práci vyrabíme automatické kotle na pelety a jiné topivo.takže šnek je z podavače vždycky pár cm šneka zbejá tak me napadlo tohle.vedení šneku je trubka na které je přivařený hrot z vrtáku to je všechno

                                                                                                                                      NNick Nash - Profil | Út 26.1.2010 16:35:29

                                                                                                                                      Figos >> to bys fakt musel mit poradnou masinu, ktera by dokazala pracovat s materialem na vyrobu vrtaku. rozhodne by to zabralo spoustu casu. muj znami si o pauze v praci udelal za mesic tripod, takze vsechno je mozne :) a pokud by sis ho chtel od nekoho vyrobit, tak si myslim, ze je mnohem lepsi si vrtak koupit a druhy den ho mit doma nez cekat, nevim jak dlouho, nez by tady nekdo udelal

                                                                                                                                        NVenca888 - Profil | Út 26.1.2010 16:34:20

                                                                                                                                        to uděláš skoro stejně jako vývrtku... jen to musí bejt větší...

                                                                                                                                          NFigos - Profil | Út 26.1.2010 16:28:31

                                                                                                                                          Nick Nash >> To já vím jen že někdo je šikovnější než my a udělá si ho třeba v práci když je nuda a tá u nás je velká dělal jsem si už dva stojánky na dírky

                                                                                                                                            NNick Nash - Profil | Út 26.1.2010 16:27:13

                                                                                                                                            Myslim ze je lepsi si ho koupit. ten vrtak by se asi tezko delal.