Svazový výbor MRS září 2009

Tak nevím jestli mám přesné informace, ale údajně schválil svazový výbor MRS zmražení všech změn do BP 2010. Což znamená, že veškeré změny, které si odsouhlasily MO na svých členských schůzích jako například horní míry,...atd padají a řešit se to bude možná příští rok.
Návrh naší MO o povolení vyvážení na Dyji 5 a horní míra kapra K80 taky padá...Snad by toho bylo moc nebo co :o)
Autor diskuse: Kocháč - Profil , 25.9.2009 všeobecné - ostatní
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NI.M.O.T.H.E.P. - Profil | Pá 12.2.2010 21:38:39

hraji >> Taky by mne to zajímalo

    Nboyscout - Profil | Čt 11.2.2010 17:10:24

    mima >> je to prostě výjimka (výjimky) která jasně potvrzuje pravidlo že žádné výjimky nejsou možné Co ti na tom není jasné? :-)

      NKurka - Profil | Čt 11.2.2010 16:47:27

      mima >> Ahoj,malá bečva 1 ale nemá kapra 45 cm,kde by se tam vtzal :-))

        Nmima - Profil | Čt 11.2.2010 16:22:49

        hraji >> Ahoj, dovolil jsem si zkopírovat tvůj příspěvek. Chtěl jsem se jen zeptat co je to za výjimku, že se mohla udělit tenhle rok ? Děkuji za odpověď..

          Nmima - Profil | Čt 11.2.2010 16:21:58

          Vase zprava

            Nmima - Profil | Čt 11.2.2010 16:18:20

            Vase zprava

              Nmima - Profil | Čt 11.2.2010 16:17:35

              hraji >> hraji - ® Po 28.9.2009 17:32:11
              Jednání Svazového výboru jsem se nezúčastnil, protože jsem měl dovolenou. Takže nevím, co a jak se projednávalo, jak se hlasovalo a podobně. To se dozvím zítra od kolegy, který mě tam zastupoval. Ale pokud mě paměť neklame, neměly se žádné změny BP v otázkách horní míry a podobně vůbec projednávat.
              Dovolím si připomenout usnesení předposledního sjezdu. To znělo, ve zjednodušené formě, asi takto:
              Změny v BP, nevynucené neovlivnitelnými okolnostmi, se budou provádět pouze v těch letech, kdy se budou vydávat nové BP, v mezidobí se schválí pouze změny, které vyplývají ze změny dekretů, požadavků majitelů vod (jiných než MRS) a orgánů státní správy.
              Nové BP se nemalým nákladem vydaly v loňském roce (rozuměj na rok 2009) a proto jakékoliv změny míry ryb by podle tohoto platného usnesení sjezdu neměly MO ani navrhovat, tím méně by měly očekávat jejich schválení.
              K tomuto usnesení se přistoupilo po letech, kdy některé MO každoročně měnily míru kapra na svých revírech. Jeden rok dali 45 cm, protože na VČS vyhrála skupina lovící větší ryby, další rok to vraceli na 38, protože většina členů si nechytila svou kvótu a tak se nasrali a na VČS prosadili snížení na 38 cm, a další rok se zvedla na 40 cm, protože manželky nadávali, že na těch chudácích 38 cm není dost masa. Proto se zavedla míra 40 cm v celém MRS a rozhodlo se o tom, že změny míry se mohou provádět jen jednou za dva roky.
              Každý výbor MO by měl vědět, že takové Usnesení existuje a měl by jej respektovat, takže již na VČS měl informovat členy, že žádná taková změna v roce 2009 nemůže proběhnout.

                NIgor - Profil | St 30.12.2009 9:21:32

                boyscout: A co tam teda na rok 2010 je nového?

                  Nboyscout - Profil | Út 29.12.2009 21:17:10

                  Takže už mám před sebou změny BP platné pro rok 2010 a musím konstatovat že "zasvěcený" příspěvek Ing. Hrazdila v této otázce (hraji Po 28.9.2009 17:32:11) je jen blábol. Je evidentní, že svazový výbor si velice selektivně vybíral které změny pustí a které ne.

                    Nmegalodon - Profil | Ne 4.10.2009 17:43:06

                    jj,s některýma vodama to jde z kopce... Zvlášť u těch menších to je vidět rychleji. Docela mě tohle téma (co bude dál) zajímá,tak sem si to tady celý pročetl a nevim nevim... nelíbí se mě moc představa ta,že budou všechny vody soukromý,ani ta že budou všechny spravovaný svazem jako do teď. Ale jaká je jiná možnost?

                      Njudas.d - Profil | Ne 4.10.2009 15:58:32

                      Kocháč >> no já bych řekl že deset minut před:-)

                        NKocháč - Profil | Ne 4.10.2009 15:50:25

                        judas.d >> to byla haluz, ale přišel přesně v deset, možná minutku po :o)))

                          Njudas.d - Profil | Ne 4.10.2009 15:47:37

                          Kocháč >> no tak vidiš že to umíš gratulace

                            NKocháč - Profil | Ne 4.10.2009 15:36:37

                            judas.d >> nechytili a konečně jsem se dostal aspoň na desinu lysoně :o)

                              Njudas.d - Profil | Ne 4.10.2009 15:35:01

                              Kocháč >> no jestly jsi chytl?nebo tě chytli?

                                NKocháč - Profil | Ne 4.10.2009 15:28:58

                                judas.d >> s čím?

                                  Njudas.d - Profil | Ne 4.10.2009 15:27:50

                                  Kocháč >> Tak jak jsi dopadl?

                                    NKocháč - Profil | Ne 4.10.2009 15:19:34

                                    Dring >> Jde to do kytek na více místech kámo :o(

                                      NDring - Profil | Pá 2.10.2009 14:14:32

                                      judas.d >> za penize v Praze dum v Brne dva ;-) nenadelas nic

                                        Njudas.d - Profil | Pá 2.10.2009 14:11:34

                                        Dring >> no to je ale hnus stím sob....

                                          NDring - Profil | Pá 2.10.2009 13:58:04

                                          Kocháč >> obdivuju tvoje zaniceni pro vec, kdyz to nevyjde tak se zde vyzuris a pak pokracujes dal :) ja dopadl letos na vode kam jezdim, diky me snaze upozornit na veci o kterych vis, tak, ze poslednich 14dnu me chodili pravidelne navstevovat verejni cinitele z bulhar a stridali se s kamosem z pritluk, zkouseli delat zle za clun atd., ale jen pres den. Na rece jde hovno tak se rozhodli masit vodu kousek vedle, jezdi tam denne dva "bulharsti obcane" zasobeni bobkama panem ze Sobacova a co chyti slusnejsiho to meni misto trvaleho bydliste. Udelal jsem nad tou vodou krizek a uz me tam nikdo neuvidi, skoda vody.

                                            NMrknato - Profil | Út 29.9.2009 2:00:30

                                            millihaus >> Řešení žádná MO, sjezd, konference ani Rada nepřinese. Řešení může přinést snad jen pohled zpět. Co ve vodách bylo a co tam je dnes. Tedy žádné BP, K70, lov 24 hod, konkurence, uvědomělost, Slušovice, ..... ale peníze do revírů, nee do MO, závodění, podnikání a za úlovek částečně platit i při územním hospodaření a organizovat by to měl profesionální, nikoliv volený tým pod silnou kontrolou státu a zájmových skupin.
                                            Edit : stačí se podívat, jak vyšilují členi , že odhlasované požadavky na změnu neprošly! Proto se chce privatizovat..... Mít soukromáky zadarmo z peněz za řeky a potoky ....

                                              NMrknato - Profil | Út 29.9.2009 1:41:51

                                              noční ryba >> Jsem říčněpotoční typ, tak je to jasné..... a hlavně mám rád klid....

                                                Nmildas - Monk - Profil | Po 28.9.2009 21:15:06

                                                Kocháč >> vždycky jsem si myslel, že musí řijít nějaký obrovský třesk, rána jak z děla a...........to prdne svaz. Hovno, rozjebe se sám. Lidí s mozkem přibývá. Uvidíme, co se teď povede jihočechům a jak to bude vypadat. Pokud jim to klapne, přibydou další a další a další a další a bude rozmrdáno.
                                                Paradoxně k tomu ty jihočechy dokopali ti, kteří ho nejvíc potřebují vcelku. jejich úmyslem to nebylo.

                                                  Nmima - Profil | Po 28.9.2009 21:09:04

                                                  Kocháč >> Zdarec ,je to k pláči,já se snad přestěhuji zpět na Sk..

                                                    Nhraji - Profil | Po 28.9.2009 21:07:10

                                                    Kocháč >> ovšem něco změnit bez obětování alespoň části svého pohodlí, klidu a volného času je nemožné. Alespoň já to tak cítím.

                                                      NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 21:02:13

                                                      hraji >> Tak to je naprd. Představa, že sedím v autě na sedadle spolujezdce a to auto se žene proti zdi a nemůžu s tím nic dělat, to mě moc netěší a nikterak to nezlehčí ani ten řízek v hubě... :o)

                                                        Nhraji - Profil | Po 28.9.2009 20:59:03

                                                        Kocháč >> na SV se můžeš dostat buď jako statutární zástupce MO a nebo jako host, který statutárního zástupce doprovází, potom ale nemáš právo vystupovat, navrhovat ani hlasovat. Ovšem velmi pravděpodobně taky dostaneš řízek

                                                          NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:54:32

                                                          hraji >> Vím to moc dobře, že v naší MO máme máslo na hlavě, ale to co ke mně občas prosákně z různých zdrojů, to mě hodně vytáčí. A jeden z bodů je právě Pálava.
                                                          Jednou bych se rád podíval na Svazový výbor. Člověk by řekl, že povětšinou předsedové budou ti co něco znají a patří tam :o)

                                                            Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:53:38

                                                            Kocháč >>
                                                            Souhlas, zatím se jedná převážně o nějaké louže, uvidíme co bude s Plumlovem. To bude asi první rána do vazu.
                                                            Bohužel, jak píše hraji informovanost v některých MO je na bodu mrazu. Ale to jsou věci, které se na MRK dát fakt nedají.

                                                              NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:49:35

                                                              kakr >> ale to se bude pomalu měnit. Svaz hřeší na to, že má tak velké %. Ale to se bude pomalu měnit. Však víš asi líp než já o kolik jako svaz přicházíme ročně vod.

                                                                Nhraji - Profil | Po 28.9.2009 20:46:25

                                                                Kocháč >> neber to prosím jako obhajobu práce Rady nebo Svazového výboru, toho jsem momentálně hodně dalek, ale s těmi změnami BP je chyba jednoznačně na straně vedení vaší MO, které si nepamatuje ani co odhlasovalo na sjezdu.
                                                                Změny by to chtělo, ale například proti další "investici" do společnosti Pálava ve výši několika milionů jsem z celého SV vystupoval jen já za sporadické podpory jednoho nebo dvou předsedů MO.

                                                                  Nroman - Profil | Po 28.9.2009 20:46:09

                                                                  kakr >> taky jsem si toho všiml....
                                                                  můžeme spolu ve spoustě věcí nesouhlasit, můžeme se dohadovat--ALE V MEZÍCH SLUŠNOSTI!

                                                                    Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:42:17

                                                                    Kocháč >>
                                                                    Já to taky tak beru.
                                                                    K těm kaprodromům, na rozlohu revírů v MRS jsou hodně dole. Necelá 3.5% výměry revírů MRS.

                                                                      NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:40:29

                                                                      Pike-Pájka >> souhlas, mám to asi podobně...minimálně vnitřně.

                                                                        NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:39:06

                                                                        kakr >> to je v pohodě, dočkal jsem se na moji adresu lepších kousků :o)))

                                                                          NPike-Pájka - Profil | Po 28.9.2009 20:38:31

                                                                          Kocháč >> Já tě nechci úplně strašit, ale já osobně si od rozpadu neslibuje zlepšení v tom, že by naráz vody byly plné původních ryb, sadili by se jen potočáci, parmy, ostroretky a prostě by tu vznikl ráj na zemi.
                                                                          Myslím si, že se budou plnit jen a pouze přání zákazníků a to povětšinou typicky po česku. V tomhle jsem pesimista.

                                                                          Na druhé straně (a to vidím pozitivně) v případě rozpadu Svazu by to tady mohlo fungovat jako v jiných oblastech, tedy člověk se bude moci rozhodnout, komu své peníze dá a komu nikoliv. Pokud se mi na konkrétním revíru nebude líbit, už jim prachy nedám a nepojedu tam. Pokud se mi bude líbit na jiném, zaplatím povolenku a správci revíru peníze dostanou, ať už si rybu odnesu a nebo ne. A to ocením.

                                                                          Tenhle příspěvek neber jako brojení proti Svazu či jeho hájení (sám jsem spíš pro rozpad). Jen se mi zdá, že realita bude jiná a nelze zapomenout na typicky českého rybáře a některé vykuky.

                                                                            NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:36:39

                                                                            drozďák 30,42 >> jasný, ale už je hodně takových co ochutnali soukromáky a třeba už si ani svazovou povolenku neberou. Nedokážu si představit, kolik jich je, ale soukromáky jsou plné, proč asi? a myslím si, že takových už je hodně. Třeba i 5% a to je dost.

                                                                              Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:35:48

                                                                              Kocháč >>
                                                                              To jsou moudrá slova, od kapraře potěší dvojnásob. Mě osobně je to jedno, můžeš si dát třeba K100, nemám s tím problém. Problém s vodami dělají rybáři, bohužel hlavně ti, kteří loví rybu domácí.
                                                                              No a angažování na MRKu se taky moc nevyplácí, můžeš se dočkat něčeho podobného:

                                                                              Malá ukázka úrovně některých "registrovaných členů MRKu"

                                                                              kakrjemegakundicka - ® [Poslat soukromou zprávu.] Po 28.9.2009 9:23:59
                                                                              kakr >> ahoj zlato!!! Kdy zajdeme na ryby?:o))

                                                                              REGISTRAČNÍ KARTA ČLENA KLUBU
                                                                              Jméno / Přezdívka
                                                                              Karel Kratochvíl / kakrjemegakundicka

                                                                              To je hrdina ,co??

                                                                                Ndrozďák 30,42 - Profil | Po 28.9.2009 20:33:42

                                                                                Kocháč >> primárně je to v lidech - členstvu.
                                                                                Většina chce kapra do mrazáku, aby se povolenka zaplatila, starej Smrtka svojí mrtvou rybičku bo se na starý kolena nebude učit vláčet s umělou nástrahou, i většina pstruhařů si těch pár desítek duháků domů odnese.

                                                                                Dav chce chleba a hry, tak je má.

                                                                                Vždyť to víš sám dobře, nejsi žádný lumen.

                                                                                  NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:29:39

                                                                                  kakr >> ne, kaprů je jak sraček, ale vody jsou jen jedny.

                                                                                    Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:27:50

                                                                                    Kocháč >>
                                                                                    Primární problém je ale K80, sekundární fungování MRS, na tom se snad shodneme.

                                                                                      NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:25:44

                                                                                      kakr >> ne, nejde o K80 na D5, to by jsi ji celou blbě pochopil. Jde o systém fungování MRS

                                                                                        Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:24:31

                                                                                        roman >>
                                                                                        Jen to, že už by to nebyl lístek papíru, ale kniha. Celá otázka je založena na tom, že nebyla schválena míra kapra 80cm na jednom revíru. No a s tím stojí a padá MRS.....

                                                                                          NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:23:36

                                                                                          medvěd >> :o))) ne, problém to byl ještě kolem 14:00, ale teď už jsem v pohodě...

                                                                                            Nantony - Profil | Po 28.9.2009 20:22:53

                                                                                            kakr >> nejaký rok už jo v MRS, ale fakt nevím zda se o dodatcích zmiňují i BP, to už jsem psal, takže vymahatelnost dodržování dodatků bude docela sporná.
                                                                                            hol
                                                                                            antony

                                                                                              Nmedvěd - Profil | Po 28.9.2009 20:22:26

                                                                                              Kocháč >> aha,tak tady je problém.smajlík

                                                                                                NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:21:15

                                                                                                medvěd >> stačilo mi včera, nemluv mi o alkoholu...

                                                                                                  Nroman - Profil | Po 28.9.2009 20:21:10

                                                                                                  kakr >> proboha svatýho tak co bránilo tam ty změny po projednánína případném schválení zapracovat????????,,

                                                                                                    NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:20:16

                                                                                                    drozďák 30,42 >> prostě mě to zase sere, nic víc. Takový pěkný vody a takový amaterismus. Máš pravdu, že spoustu MO vedou lidi typu, co ani neví, že nějaký dekret existuje :o)))

                                                                                                      Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:19:21

                                                                                                      antony >>
                                                                                                      Jak dlouho jsi v MRS? Dodatek k BP se tiskne každý rok, tedy pokud se nevydají nové BP.

                                                                                                        Nmedvěd - Profil | Po 28.9.2009 20:19:11

                                                                                                        Kocháč >> hm,tak si dej panáka,nebo tři

                                                                                                          NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:18:04

                                                                                                          medvěd >> jsem prostě zase po delší době nasranej. Vidím jak vody vypadají a jak by mohly vypadat a bez toho, aby to bylo likvidační jak pro vody tak pro rybáře.

                                                                                                            Nantony - Profil | Po 28.9.2009 20:16:31

                                                                                                            kakr >> právěže jsem si to četl, co napsal haji, ale o dodatku jsem se nic nedověděl, nebo to byl nějaký starší příspěvek?
                                                                                                            hola
                                                                                                            antony

                                                                                                              NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:16:11

                                                                                                              kakr >> ano dodatek, ale ne BP. Viz antony, nevidím problém v tištění každý rok. proboha 70 000 sešitků. To zařídím sám a v pohodě.

                                                                                                                Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:15:58

                                                                                                                Kocháč >>
                                                                                                                Petře, než se začneš trhat, tak si důkladně, nejlépe za pomoci právníka proštuduj Stanovy a Jednací řád. Vřele doporučuji...

                                                                                                                  Nroman - Profil | Po 28.9.2009 20:14:41

                                                                                                                  antony >> jj asi máš právdu. Holt žijeme v Absurdistiánu.....Jdu dělat něco smyslplnějšího ..oooo)))

                                                                                                                    Ndrozďák 30,42 - Profil | Po 28.9.2009 20:14:38

                                                                                                                    Kocháč >> není to tak jednoduché, jak si myslíš. Bohužel mnoho MO je tak nekompetentně vedeno, že převedení dekretů neřeší vůbec nic.
                                                                                                                    A dokonce si ani nemyslím, že je třeba Svaz rozmrdat.
                                                                                                                    Úplně stačí konkurenční prostředí. Na stojácích to tak už funguje. Zbývá ho vytvořit na řekách.
                                                                                                                    (že to je za současných podmínek teorie, to vím taky)

                                                                                                                      Nmedvěd - Profil | Po 28.9.2009 20:13:22

                                                                                                                      Kocháč >> hm,a jsi přesvědčen,že je tolik lidí chtivých tohle provozovat.A co řeky?

                                                                                                                        Nkakr - Profil | Po 28.9.2009 20:13:06

                                                                                                                        antony >>
                                                                                                                        Dodatek k BP na rok 2010 bude. Musí být, existují změny v revírech. Přečti si co napsal hraji.

                                                                                                                          NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:12:50

                                                                                                                          kakr >> já to vím moc dobře, že dělám chybu, že se tady o tom plance veřejně. Ale jak jinak se lidi dozví, že je něco v nepořádku, když se o tom bude bavit pár zasvěcených v kanclech MO?

                                                                                                                            NKocháč - Profil | Po 28.9.2009 20:11:16

                                                                                                                            medvěd >> Nepředstavuju si rozprášení okamžité, ale postupné. Progresiněvnější MO se trhnou a rozjedou revíry pod svým o.s., Někde vypoví majitel vody nájemní smlouvu svazu a ve výběrovce to rozjede někdo novej co bude reagovat na poptávku trhu a nabídku konkurence.

                                                                                                                              Červené karty: MrKos