MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Plošný zákaz vracení střevličky východní a karase střibřitého

Co říkáte na plošný zákaz vracení střevličky východní a karase střibřitého po ulovení zpět do revíru? Podle mě by to jen prospělo omezit tyhle nepůvodní agresivní druhy.

Autor diskuse: Detreux ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 14.12.2008


Jste pro plošnej zákaz vracení střevličky a karase zpět do revírů?

A)ANO 23%
B)NE 69%
C)NEVÍM 8%

Od 14.12.2008 hlasovalo 39 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N hraji - ® Ne 14.12.2008 10:18:00
Sander >> já si to dovedu představit úplně konkrétně, protože se to na revíru v mém okolí stalo. Jakápak mela? Hospodář rozhodne, hospodář není volená funkce výboru, tak si můžou masařky n.....t, jednou je to rozhodnuté a hotovo. Jen to chce osobní odvahu od výborů
N Puntík - ® Ne 14.12.2008 10:16:04
Sander >> U nás na bahnitém rybníce se nám tak trochu přemnožili perlínci. No přemnožili... bylo jich tam zkrátka dost, ale třeba mně nevadili, bo rybník pravidelně zarůstal množstvím travin, takže k letním úhynům nedocházelo a žrádla bylo pro všechny stále dost. Pak zasáhl pan hospodář a do rybníku dva roky po sobě obrátil násadu štiky. Letos už jsem tam menší bílou rybu takřka nechytili, za to se ještě občas povede chytit pokousaná štička, stavbou těla jak tkanička od bot. Krásný revír. Radost pohledět.
N Sander - ® Ne 14.12.2008 10:11:02
hraji >> to by byla mela od masařek...nedovedu si představit :o)
N Zlejšek - ® Ne 14.12.2008 10:09:28
Sander >> Pak nezbývá než zužitkovat rybáře:-)
N hraji - ® Ne 14.12.2008 10:06:52
Sander >> to záleží na tom, jak se zachová hospodář MO. Nechtěl jsem zde psát, že logickým krokem je na dva roky zakázat lov dravců. To by měl hospodář vědět sám.
N Sander - ® Ne 14.12.2008 10:04:24
hraji >> a nezužitkuje ty candáty tím nejhorším způsobem rybář dříve než budou mít možnost jakkoliv zasáhnout do populace střevliček? :-)
N hraji - ® Ne 14.12.2008 10:01:53
Plošný zákaz je podle mého špatné řešení, k ničemu nepovede. Pokud chcete omezit střevičku východní (Pseudorasbora parva) stačí vysadit do revíru vyšší počet candátů, třeba dva roky za sebou, oni střevličku zužitkují tím nejlepším způsobem. Co se týče karase, pokud je možné revír vypustit a slovit, je tohle jedna cesta. Příkaz, že rybář nesmí pustit karase povede k tomu, že ho nikdo nebude dodržovat. A postih je iluzorní, prostě mu ryba při vyháčkování vyklouzne do vody.
N Zlejšek - ® Ne 14.12.2008 9:50:50
Asi jak kde, ale některým revírům by to fakt prospělo. U nás na Lhotečáku by byla karasí genocida velice prospěšná.
N Luděk Černý(Lc1) - ® Ne 14.12.2008 9:27:57
Taky bych nebyl zastáncem plošného vracení. Myslím si, že pokud má MO s tím nějaký problémy může požádat o vyjímku. V naší MO máme problém se střevličkou pouze na rybochovných zařízeních
N antony - ® Ne 14.12.2008 9:24:38
Pokud zákaz, tak učitě ne plošný. Je hafo revírů, kde jsou rádi i za karase stříbřité. U střevličky je zase velký problém s bezpečným rozpoznáním této rybky. Na výlovu, kde jsem letos byl bylo těchto rybek docela dost, ale většina přítomných rybářů ji viděla poprvé v životě. Někteří tam mleli něco o tom, že je to roček amura....
hola
antony

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS-Tekutý dip Carptrack Amino ELITE STRAWBERRY 150ml akce!

Za 279 Kč s DPH.
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


akce, rybareniNASH Spacák Frostbite+ SUB 20° Wide Boy se slevou 16 %

Za 6 600 Kč s DPH.
Širší verze vylepšeného spacího pytle Frostbite Sub 20°. Super lehký a měkký spacák s nepromokavou vnější membránou a vnitřní výplní s dutého vlákna. Nově je vylepšen o vnitřní příčky (v oblasti nohou a po stranách těla), které zajistí rychlejší vyhřátí spacáku a zvýší jeho izolační vlastnosti.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Penzion Soroya Penzion Soroya

Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v severnom Norsku. Jedna sa o...