- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zaseknutý díl u teleskopu
Dnes jsem byl na rybách a když jsem vytahoval prut, tak se mi složil jeden díl. Tak jsem ho trošku víc povytáhl a když jsem pak balil věci, seklo se to a nejde to složit. Ani silou, aji jsem to namokřil a nic. Poraďte prosím, kdo s tím má zkušenost. Děkuju.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nbálešák - Profil | Pá 19.9.2008 16:54:11
NkukkYn_ - Profil | Pá 19.9.2008 16:36:02
NkukkYn_ - Profil | Pá 19.9.2008 16:29:02
NPonty - Profil | Čt 18.9.2008 18:28:24
Nbrach - Profil | Čt 18.9.2008 18:21:13
NPonty - Profil | Čt 18.9.2008 18:16:34
Abych taky přispěl- jednou se mi to stalo u teleskopické tyče na podběrák a pomohlo poklepávání o zem, jak tu již někdo psal.
Nbrach - Profil | Čt 18.9.2008 18:06:53
A pitvat, zda-li má rybářský prut horní díly a spodní díly, mě nikdy nenapadlo.
Dále přemýšlím o nápadu prut odstrojit - což u teleskopu není problém a hrát si pouze s těmi zaseknutými díly:
1. Nezničím očka, za která držím díl a kroutím
2. Pouze dvě trubky v sobě - s tím se už určitě dá něco dělat. Mě se jednou takhle podařilo vnitřní díl (tedy díl horní) překroutit. Ale byli jsme na to dva. Dodnes mám z tohoto zbytku soňáku držadlo čeřenu - a perfektní.
NPonty - Profil | Čt 18.9.2008 17:30:25
Nbrach - Profil | Čt 18.9.2008 17:11:29
Občas se nám to stávalo na teleskopech Sona na Rozkoši při velkých vedrech. Stačilo prut krátce ponořit do vody - tedy schladit - a pak to šlo. Myslím, že když vrchní díl zahřeješ a spodní schladíš, podaří se ti to. Vrchní zahřej fénem a na spodní pak dej led.
Ponty - ® Čt 18.9.2008 9:44:39
brach- ať čtu a přemýšlím, jak chci, pořád to máš obráceně:-)
Vždycky jsem si myslil, že vrchní znamená na vrchu a spodní vespod, event. uvnitř. Mýlil jsem se...
Maně si představuji matici na šroubu, která, když je nahoře, tak je vlastně uvnitř..... smjlk
NRade - Profil | Čt 18.9.2008 12:41:31
Podotýkám, že se mě to stalo u posledního dílu.
1) vrchní díly, ty ktere jdou zasunout, zajistíme proti posunu, stačí připnout kryt na očka
2) vezmeme krabici, koberec .... a praštíme svisle koncem prutu do krabice 2-3x až se díl zasune.
Můžu říct, že když jsem to viděl, tak mě málem omývali, ale funguje to a prutu se nic nestalo. Ten, kdo mi to takhle předvedl byl Ríša Konopásek, s tím, že tak se to dělá.
NPonty - Profil | Čt 18.9.2008 12:38:31
Nsadraj - Profil | Čt 18.9.2008 12:03:56
předtim to jen nahřej nad plynem a do spary mezi očko nastřikej WD40 nabo obal ten slabší dsil jen gazou nasaklou wd a nech to nastojato zatýct klidne i do rana do mezery pak tou horkou a ledovou vodou to pomocí "kolenního triku " byl tu už popsanej pujde smao. v nejghoršoom vem dvě dřeva udelej do nich pulkruhy abys moh podepřit spodní očko toho slustšího dilu a rto damý udelej na horní díl na jeho horní očko , stahni to kolem prutu svorkama bnebo silnou humopu pod obrubou tech oček aby se to nevysmeklo a na horní zkus za otačení poklepavat kladivem kratký ale razný udery a určitě to povolí
NkukkYn_ - Profil | Čt 18.9.2008 11:49:06
Nb.gun - Profil | Čt 18.9.2008 11:12:08
Nhraji - Profil | Čt 18.9.2008 11:04:38
NkukkYn_ - Profil | Čt 18.9.2008 10:56:12
Hraji-to sem skousel taky a nic akorat mam dodelany 2 ocka
NKnapík - Profil | Čt 18.9.2008 10:55:07
NFiro - Profil | Čt 18.9.2008 10:45:33
Nhraji - Profil | Čt 18.9.2008 10:37:25
NDejF - Profil | Čt 18.9.2008 10:35:17
NkukkYn_ - Profil | Čt 18.9.2008 10:33:28
NKnapík - Profil | Čt 18.9.2008 10:22:47
NKnapík - Profil | Čt 18.9.2008 10:20:59
Ale já bych to neprakrikoval.....až dodnes jsem složil vždy a vše
Nnetopýr - Profil | Čt 18.9.2008 7:43:19
2/ Sednout na židli a na kolenou při stálém otáčení DŘEVĚNÝM kolíkem poklepavát. Chce to ale hodně trpělivosti.
Nhraji - Profil | Čt 18.9.2008 7:36:56
Nbrach - Profil | Čt 18.9.2008 5:13:42
Je potřeba dobře číst a trochu přemýšlet....
NkukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 21:58:25
NHugo Fisher - Profil | St 17.9.2008 21:40:30
Na druhu stranu, mozna to je signal od sv. Petra - chce, aby sis koupil bezny dvou(troj)dil :)
Nhraji - Profil | St 17.9.2008 21:31:04
NkukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 21:27:48
Nhraji - Profil | St 17.9.2008 21:23:33
NkukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 21:13:18
Nmija - Profil | St 17.9.2008 21:07:25
Nvydrýsek říční - Profil | St 17.9.2008 21:06:49
NAlesek UJD - Profil | St 17.9.2008 20:52:01
NAlesek UJD - Profil | St 17.9.2008 20:48:46
N1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 20:19:31
Nhraji - Profil | St 17.9.2008 20:19:20
NkukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 20:17:10
N1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 20:13:21
N1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 20:08:51
NPonty - Profil | St 17.9.2008 19:36:19
N1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 19:26:44
N1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 19:00:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nbrach - Profil | St 17.9.2008 18:56:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NZachy - Profil | St 17.9.2008 18:41:49
NkukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 18:41:18
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













